Квіти

Догляд за трояндами влітку: секрети безперервного цвітіння



Троянди – довговічні рослини. Якщо влітку забезпечити їм гарний догляд, вони зростатимуть і цвітимуть на одному місці 10 і навіть 15 років, а плетисті та паркові сорти – ще довше.

Правильний догляд за трояндами влітку на дачі дозволяє досягти цвітіння протягом усього сезону. Нічого складного робити не доведеться. Літні роботи у розарії – це кілька простих, добре знайомих кожному дачнику заходів.

Водні процедури

У спеку рослини на дачі доводиться поливати щодня. А який догляд за трояндами влітку, чи потрібен їм частий полив?

Троянди люблять воду. Їх потрібно поливати у міру висихання ґрунту. Особливо потребують води молоді рослини першого-другого року життя. На сухому ґрунті вони перестають рости, засихають. На старих кущах, що залишилися без поливу, квіти стають дрібними, листочки обсипаються.

Під кожен дорослий кущ улітку виливають по 10 л води за полив. Чагарникові та плетисті сорти зволожують ще більш рясно. Полив проводять уранці. Якщо робити це ввечері, то за ніч волога випаровуватиметься з землі і осідатиме на листі, що рано чи пізно призведе до появи борошнистої роси.

Коли вода вбереться, ґрунт рихлять на глибину близько 5 см. Одночасно видаляють бур'яни. Прополка розарію має бути регулярною та сумлінною – бур'яна рослинність поглинає багато харчування та води, висушує ґрунт, провокує спалахи захворювань.

Підживлення

Догляд за трояндами навесні починається з підживлення кущів сечовиною. Азот дає рослинам можливість швидше обзавестися молодими гілочками.

Призначення літніх підживлень інше. Їхнє завдання – забезпечити пишне цвітіння. У червні та липні використовують повне мінеральне добриво Фертіку Крісталон, Нітрофоску (15-20 г під кущ), настій коров'яку 1:10, настій пташиного посліду 1:20 (по 5 літрів на кущ), Органік Мікс (4 ложки під кущ). Підживлення роблять раз на два тижні, чергуючи органічні та мінеральні

Що нового:  Весняна посадка троянд у відкритий ґрунт – тонкощі процесу

У серпні підживлення органікою припиняють. Якщо цього не зробити, то через надлишок азоту кущі не перезимують. З початку серпня до середини вересня потрібно встигнути двічі внести в ґрунт подвійний суперфосфат та калімагнезію по 15 г на кущ.

Обрізка

Рожеві кущі обрізають не лише восени, а й улітку. Призначення осінньої обрізки – допомогти рослинам перезимувати. Для цього пагони зрізають на всю довжину майже під корінь. Літній догляд за трояндами інший – видаляють лише кінці молодих гілочок. Це дає можливість милуватися красивим та довгим цвітінням.

Сучасні сорти троянд у серпні цвітуть повторно, деякі дають третю і навіть четверту хвилю. Коли скінчиться перша хвиля, всі квіти, що засохли, потрібно зрізати. Інакше нова бутонізація затримається. Кожну гілочку, на кінці якої є засохла квітка, обрізають над 2-3 листками, трохи вищими за добре розвинену нирку. Незабаром з неї з'явиться молода втеча і зацвіте. Коли відцвітуть пагони другої хвилі, квіти з них теж зрізають, щоб прискорити появу третьої. Завдяки цьому прийому троянди безперервно цвітуть до заморозків. Якщо не робити літню обрізку, наступна хвиля запізнюватиметься на 2-3 тижні.

Порада. Паркові троянди сортів Фердинанд Пічард, Чіппендейл, Ані Дюпрей та деяких інших цвітуть одноразово. В цьому випадку літню обрізку краще не робити. До осені на місці квітів сформуються ефектні плоди шипшини, які прикрашатимуть кущ усю зиму.

Влітку зрізають усі гілки:

  • без квітів;
  • загущують центр куща;
  • хворі та кволі.

У червні на нижній частині рослини з'являються жирові пагони. Вони помітно більші, довші, товщі і міцніші за інших. Їх потрібно обрізати наполовину – інакше вони не встигнуть визріти та вимерзнуть узимку.

Якщо троянда щеплена, із землі або від ділянки стебла під щепленням може відростати дика поросль. Вона росте дуже швидко і відрізняється від інших гілочок дрібнішим і світлішим листям. Порость потрібно якнайшвидше видалити. Якщо цього не зробити, то рослина послабшає та не перезимує. Обрізати поросль краще не лише на рівні грунту, а трохи нижче. Для цього від кореневої шийки відгрібають землю і зрізають дикі пагони біля основи.

Що нового:  Коли садити квіти – план для квітникарів-початківців.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Біч більшості троянд – борошниста роса. Це небезпечне грибкове захворювання, здатне вбити рослину за лічені тижні. Позбутися його можна за допомогою Бордоської рідини або Тіовіт Джет.

При появі шкідників (павутинного кліща, попелиці, листовійок, листогризучих гусениць) догляд за трояндами на дачі доповнюють обприскуванням Карбофосом або Батрайдером.

Напишіть у коментарях, як ви доглядаєте влітку своїх троянд, як їх поливаєте, чим підгодовуєте. Чи зрізаєте ви зів'ялі квіти, щоб цвітіння було більш пишним та довгим? Ваш досвід дуже важливий для квітникарів-початківців, які формують перший у житті розарій!

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі