Садова олія проти олії німу: хто переможе в цій епічній битві? Або це те саме? Вони надзвичайно схожі, і це тому, що садівнича олія є загальним терміном для натуральних олій (раніше відомих як сплячі олії), які виготовляються з овочів, рослин і мінералів. Масло німу отримують з дерева ним, тому це різновид садової олії.
Олія німу дещо відрізняється від інших садових олій, тому, можливо, її помилково вважають чимось зовсім іншим! Більшість садових олій найкраще використовувати як профілактичний засіб від шкідників і хвороб рослин, але олія німу містить інгредієнт, який дозволяє їй діяти як активний метод боротьби зі шкідниками, коли вам це потрібно.
Усі типи садових олій повинні мати застосування у вашому саду, оскільки вони мають дуже мало недоліків і майже не мають негативного впливу на навколишнє середовище! Давайте розберемося, чим олія німу виділяється серед решти олій, щоб ви могли навчитися використовувати їх у своєму саду.
Хороші варіанти в Amazon для садових олій і олій німу:
- Олія для розпилення All Seasons для садівництва та спокою
- Neem Bliss 100% олія німу холодного віджиму
Що таке рослинна олія та олія німу?
Садова олія та олія німу – це олії природного походження, які раніше називали неактивною олією. Мінеральні олії та рослинні олії, такі як рапсова олія, бавовняна олія та соєва олія, класифікуються як садівничі та можуть використовуватися в саду для запобігання шкідникам і хворобам.
Ви, ймовірно, побачите їх у формі олій для розпилення, тому що їх надзвичайно легко застосовувати у вашому саду для боротьби з комахами. Деякі готові до вживання (RTU), а інші випускаються у формі концентратів, які перед використанням потрібно змішати з водою.
Багато олій підходять для органічного садівництва та рослинних тканин, але не всі з них. Це залежить від того, як була виготовлена олія і чи до неї щось додавали. Вам доведеться перевірити етикетку, щоб переконатися, що це органічний продукт, якщо ви не хочете, щоб у вашому саду були шкідливі хімікати на поверхнях рослин.
Є кілька речей, які відрізняють олію німу від решти її двоюрідних братів садової олії, тож давайте розберемося з ними.
Садова олія
Кілька категорій садових олій визначатимуть, коли та як ви можете використовувати їх для своїх рослин. Сплячі та сповільнені масляні спреї мають спосіб дії, призначений для використання перед тим, як деревні рослини, трав’янисті рослини та фруктові дерева починають розпускати бруньки навесні. Літні олії призначені для використання під час цвітіння рослин, а всесезонні олії діють протягом усього року, якщо температура не нижче нуля або вище 90°F (32,2°C).
Садові олії також класифікують за рафінацією. Швидше за все ви побачите в магазинах високоочищені садові олії, оскільки вони найефективніші та, швидше за все, сертифіковані органічно.
Садові олії зазвичай використовуються для запобігання хворобам і зараженню шкідниками. Ви можете обприскувати олії на початку вегетаційного періоду, щоб запобігти утворенню грибкових захворювань, таких як борошниста роса. Якщо ви побачите яйця комах або молоді личинки, ви можете обприскати їх цими маслами, щоб задушити їх і вбити, поки вони молоді. Садові олії не можуть вилікувати хвороби і не завжди настільки ж ефективні проти дорослих шкідників, тому так важливо використовувати їх якомога раніше.
Олія Німа
Олія німу — це різновид садової олії, тому більшість із сказаного раніше стосується і цієї! Олію німу часто класифікують як всесезонну, тому її добре зберігати як універсальну рослину.
Ключовою відмінністю цієї олії є азадірахтин, хімічна сполука природного походження, яку можна знайти в олії німу. Ця хімічна речовина може вбивати шкідників, що дозволяє використовувати олію німу як пестицид для шкідників будь-якого розміру протягом усього року.
Це трохи чудодійна олія порівняно з іншими садовими оліями, оскільки вона може допомогти вбити існуючі грибкові захворювання! Швидше за все, це не позбавить від усіх грибкових захворювань, але якщо ви вчасно помітите спалах, можливо, зможете зупинити його.
Як ці олії використовуються в саду
Садові олії та олії німу дуже легко використовувати в саду, оскільки їх так само просто, як розпорошити ними рослини, які потребують обробки. Якщо у вас є готовий до використання спрей, ви можете розпорошити його за потреби відповідно до вказівок на етикетці для нанесення масла. Якщо у вас є концентрат, вам потрібно буде змішати його з водою відповідно до етикетки.
Садівничі олії ніколи не слід розпилювати при екстремальних температурах (замерзання) або вище 90°F (32,2°C). Коли олії застосовуються за таких температур, вони можуть завдати шкоди вашим рослинам і не будуть такими ефективними. Пам’ятайте, що літня олія не означає, що вона може витримувати високі температури — це лише означає, що ви можете застосовувати її, поки рослини мають листя!
Якщо у вас є занепокоєння щодо температури, найкраще перевірити садову олію або олію німу на невеликій частині рослини перед великим нанесенням. Це гарантує, що ви знаєте, як ваша рослина відреагує на олії за ваших поточних погодних умов.
Більшість розпилюваних олійних продуктів працюють так само: ви розпилюєте їх на листя рослин, де ви бачите шкідників або початок грибкової інфекції. Пам’ятайте, що різні типи олій (неактивні олії, високоочищені олії та олії високої якості) можуть мати дещо різні вимоги щодо застосування, тому так важливо прочитати етикетку продукту перед його використанням.
Коли ви застосовуєте олійні спреї для садівництва, обов’язково ретельно обприскуйте всю рослину, включаючи верхню та нижню частини листя та стебла. Олії вбивають шкідників рослин, задушуючи їх, тому будьте щедрими із застосуванням.
На жаль, садові олії не є вибірковими щодо того, яких комах вони вбивають, тому вони можуть поставити під загрозу таких корисних комах, як бджоли. Ви можете мінімізувати ризик, обприскуючи рано вранці або ввечері після того, як запилювачі покинуть ваш сад. Як додатковий запобіжний захід, уникайте обприскування квіткових голів там, де сідають запилювачі, щоб залишки, що залишилися, не становили загрози.
Переваги садової олії та олії німу
Олійні продукти садівництва подобаються як органічним, так і неорганічним садівникам, оскільки вони практично нетоксичні для живих істот, які не є м’якими комахами. У людей і домашніх тварин може виникнути подразнення, якщо він потрапить в очі, ніс, рот або шкіру, але це не повинно бути нічого більше, ніж неприємно.
Оскільки ці олії отримують природним шляхом з рослин і мінералів, шкідники менш схильні розвивати толерантність, тобто ви можете продовжувати використовувати їх у своєму саду рік за роком. Шкідники можуть виробити толерантність до неорганічних хімічних інсектицидів, що з часом робить їх неефективними. Садові олії не сприйнятливі до цієї проблеми, і ви завжди можете змінити тип олії, яку використовуєте, якщо вважаєте, що вона не працює так, як раніше.
Багато садових олій є сертифікованими органічними, оскільки вони походять із землі. Єдиним винятком є випадки, коли рослини, з яких виготовлені олії, не були оброблені органічно або якщо до олії були додані неорганічні інгредієнти. Ще одна чудова перевага цих натуральних олій полягає в тому, що вони можуть заохочувати дощових черв’яків у вашому ґрунті, тож вам не доведеться турбуватися про те, що залишки знищать ваш ґрунт!
Продукти з садівництва та олії німу, як правило, бюджетні, тому їх легко тримати у своєму саду. Звичайно, це залежатиме від бренду та розміру продукції та роздрібного продавця, у якого ви купуєте, але зазвичай ви можете знайти розумні ціни, які не зруйнують банк.
Садові олії та олії німу контролюють усілякі шкідники, тому вони є чудовим доповненням до вашого саду! Вони можуть знищувати гусениць, щитівок, м’якотілих комах і кліщів (включаючи павутинних). Загалом садові олії знищують багатьох поширених садових шкідників, але кожен тип зазвичай націлений на певний вид, тому вам потрібно прочитати етикетку на упаковці, щоб переконатися, що вони допоможуть вам так, як вам потрібно.
Негативні сторони садівничої олії та олії німу
Садові олії мають свої недоліки. Оскільки їх можна використовувати лише в певному температурному діапазоні або лише в певну пору року, ви можете виявити, що з ними буде трохи неприємно працювати, якщо у спекотний літній день під час вегетаційного періоду вас заразить шкідник! Завжди перевіряйте меншу частину рослини перед повним застосуванням влітку, щоб переконатися, що ви не бачите жодних ознак сонячних опіків на листках. У спекотну погоду олія може підсилювати сонячні промені, тому краще бути впевненим, що ви не спалите рослину.
Є деякі чутливі рослини, на які також не можна використовувати ці олії. Деякі сорти винограду та кілька більш чутливих троянд погано сприймаються, коли їх обприскують цими маслами, і багато тіньових дерев, включаючи клен, кедр, ялівець і ялину, також реагують негативно. Якщо ви розпилюєте садові олії у вітряний день, вони можуть поширюватися та пошкоджувати чутливі рослини, тому під час обприскування потрібно уважно стежити за погодою.
Стресові рослини також чутливі до садових олій. Нові пересаджені рослини, хворі рослини або рослини, які висохли або зів’яли, можуть мати негативні наслідки при обприскуванні садовою олією. Найкраще спробувати позбавити рослину від проблем, перш ніж обприскувати її.
Як згадувалося раніше, садові олії насправді не є токсичними. Їх безпечно використовувати в оточенні людей і домашніх тварин, але потрапляння в очі або на шкіру або проковтування може викликати роздратування та почервоніння. Діти можуть бути більш сприйнятливими до роздратування, тому під час розпилення рекомендується тримати їх подалі від цього місця. Це також трохи шкідливо для амфібій і риб, тому краще не використовувати садові олії для водних рослин.
Садові олії є найбільш ефективними, коли вони вологі, і не забезпечують значного контролю над шкідниками після висихання. Олія німу зазвичай більш ефективна, ніж інші олії, коли вона суха, але все одно краще, коли вона волога. Це означає, що вам потрібно буде обприскувати комах-шкідників або яйця безпосередньо, коли ви їх побачите, а не робити це до того, як вони з’являться.
Питання що часто задаються
З: Садова олія – це те саме, що олія німу?
Відповідь: Олія німу є різновидом садової олії. Рослинна олія, мінеральна олія та високоочищена олія — усі інші типи садової олії. Це велика категорія з багатьма різними типами, кожен з яких по-різному допомагає в саду.
З: Чи можна використовувати олію німу замість садової олії?
A: Олія німу часто використовується як багатоцільовий засіб боротьби зі шкідниками та хворобами в саду. Олія німу містить природну хімічну речовину під назвою азадірахтин, якої немає в інших садових оліях, що дозволяє їй бути більш ефективною в боротьбі зі шкідниками, ніж інші олії.
З: Які рослини не використовують олію німу?
Відповідь: Не використовуйте олію німу на рослинах, які пережили стрес, включаючи нові пересаджені рослини або рослини, які зів’яли або потребують поливу. Деякі дерева та деякі ніжні троянди чутливі до садових олій, тому їх не слід обробляти ними.
З: Чи безпечна садова олія для овочів?
A: Ви можете використовувати садову олію для ваших овочевих рослин, але намагайтеся уникати овочів і мити їх перед тим, як їсти. Садова олія практично нетоксична для людей і домашніх тварин. Тим не менш, він може викликати роздратування, якщо ви з ним контактуєте. Миття їжі перед вживанням забезпечить вашу безпеку.