Поради по садоводству

Тепличні сади з грядками: поради та підказкиДля мене теплиці завжди були ознакою відданого садівника. Зрештою, вони розроблені, щоб вичавити більше часу для вирощування в році. Однак теплиці зазвичай займають багато дорогоцінного садового простору (і грошей!). Але що, якби я сказав вам, що ви можете побудувати теплиці прямо на своїх надземних грядках? З теплицею з грядками ви отримаєте продовжений вегетаційний період і більший урожай, а також заощадите місце!

Теплиці з грядками — чудовий проект своїми руками, але для цього потрібно трохи спланувати. Ви повинні оцінити, що потрібно вашому саду, перш ніж будувати (подумайте про розташування, матеріали, час тощо). Потім ви виберете один із багатьох дизайнів, які є найкращими для ваших конкретних грядок. Спочатку все здається складним, але ми розповімо все, що вам потрібно знати!

Чому теплиця з грядками?

Теплиця для вашої грядки зменшить шкоду від негоди. Джерело: alh1

Перш ніж перейти до технічних деталей, давайте створимо теплицю 101. Теплиці з грядками відрізняються від традиційних теплиць тим, що в них не регулюються температура та вологість. Замість того, щоб нагріватися штучно, ці конструкції прогріти грунт вловлюючи тепло від сонячного світла. Таким чином, хоча овочі та квіти всередині будуть трохи підсмаженими, ви не зможете фактично контролювати температуру чи нагрівати ґрунт настільки, щоб відповідати рослинам за межами вашої садової зони. Ще одна ключова відмінність полягає в тому, що теплиці, призначені для надземних грядок, менші і часто переносні.

Незначна різниця тепла стає в нагоді на початку та в кінці вегетаційних періодів, наприклад, коли починається зима. Зазвичай ваші садові рослини відчують зниження температури та завершують свій життєвий цикл (або переходять у стан спокою в землі). . Але, коли ми підвищуємо температуру і продовжити вегетаційний період, ми можемо отримати кілька додаткових тижнів або навіть місяців із нашого саду. Це особливо добре для продуктів пізнього збору, наприклад зимових кабачків.

Крім збирання врожаю пізніше в сезон, ви також можете садити скоріше (що майже забезпечує цілорічне садівництво!). Це залежить від рослин, але багато з них можна висаджувати в ґрунт за 1-2 місяці рано навесні. Морозостійкі рослини, такі як шпинат, є чудовими кандидатами для пізніх зимових посадок на надземних грядках. Щоб визначити, як рано ви можете розпочати садівництво, скористайтеся термометром, щоб спостерігати, наскільки тепла стає ваша теплиця в саду, і порівняйте її з температурою посадки на пакеті з насінням.

Навесні та влітку зручні теплиці з грядками захист рослин від шкідників і несприятливих погодних умов. Вони також чудово підходять для ніжного догляду загартовування нових рослин (або просто готуйте свої улюблені трави та овочі!). У зимову погоду, коли ґрунт надто холодний для садівництва, садова теплиця допоможе захистити коріння чутливих до температури, сплячих рослин у надземних грядках.

Теплиця з грядками проти покриття теплиці з грядками

Підняте покривало на ліжко
Підняті грядки можуть служити тимчасовою теплицею. Джерело: UnconventionalEmma

Якщо у вас є підняті грядки, швидше за все, ви вже пробували в піднятих покривалах. Покриви є фантастичними у садівництві, але вони не завжди забезпечують підняту грядку та ґрунт так, як це робить теплиця. Ключова різниця в матеріалі. Підняті грядки часто виготовляють із тканинного матеріалу з отворами для вентиляції, сітки або навіть дроту, який запобігає проникненню шкідників, але не зберігає тепло. Кришки з твердим покриттям, наприклад із товстого пластику чи скла, технічно є теплицями, оскільки вони зберігатимуть ґрунт теплим і придатним для вирощування. Отже, по суті, теплиця для грядок є дуже ефективним типом укриття для теплиць з грядками.

Що нового:  Оллас: зрошуйте свій сад за допомогою стародавніх технологій

Що слід враховувати

Теплиця є чудовим доповненням до садівництва на грядках, але це не панацея для вашої грядки. Це пов’язано з деякими обмеженнями та невеликими перешкодами, про які ви повинні знати.

Найбільшим обмеженням є те, що теплиця для грядки не дозволить виростити будь-яку рослину, яку ви хочете. Це лише допоможе ґрунту досягти певної температури та вологості, яка повністю залежить від того, де ви живете. Рослини, які не ростуть у землі або на надземних грядках у вашій кліматичній зоні, не будуть краще почуватися в теплиці для грядок (вибачте, але драконовий плід просто не буде рости на відкритому повітрі взимку в Айдахо ). Для цього вам знадобиться теплична система контролю температури і вологості.

Іншим важливим фактором є те, що теплиця є повністю міцною, що не пропускає багато повітря. Незважаючи на те, що він не герметичний, вам знадобиться забезпечити реальний потік повітря через систему, щоб запобігти розвитку бактерій. Вам також доведеться відкривати теплицю під час хвиль спеки, щоб температура ґрунту та коріння не перегрівалися (залежно від погоди, де ви живете).

Нарешті, будь-яка теплична система створює бар’єр між запилювачем і рослиною. Якщо ви хочете вирощувати фрукти, вам потрібно відкрити теплицю, коли рослини зацвітуть.

Види теплиць з грядками

Теплиця з великими грядками
Велика теплиця може захистити набагато більші рослини. Джерело: UnconventionalEmma

Існує багато варіацій парникових конструкцій для піднятої грядки, але більшість з них є однією з двох основних конструкцій: будиночки з обручами або холодні каркаси. Ці категорії мають свої переваги та недоліки, але обидві є чудовим вибором, оскільки вони саме те, що вам потрібно для садівництва майже цілий рік. Крім того, є багато простору для творчості!

Обруч Будиночки

Насправді у нас є ціла стаття про будиночки з грядками, але ось короткий виклад. Будинки з обручами зазвичай є дешевшим, тимчасовим варіантом. Вони мають округлі рами (обручі – часто ПВХ-обручі), які тримають якийсь тип твердого покриття теплиці – зазвичай із товстого пластику. Будиночки з обручами — це швидкий проект DIY, який легко встановлювати та розбирати. Через це їх зазвичай ставлять лише за потреби. Оскільки вони тимчасові, будинки з обручами рідко мають петлі або отвори для легкого доступу для вентиляції.

Будинки-обручі повинні бути виготовлені з чогось, що легко згинається. Тонка ПВХ труба є найпопулярнішим вибором завдяки своїй гнучкості та простоті використання. Ви також можете використовувати товстий дріт, набори будиночків із ПВХ або навіть хулахуп! Обкладинка також має бути гнучкою, а також прозорою та міцною. Зазвичай їх кріплять до грядок за допомогою оцинкованих труб або кладуть у землю.

Є кілька способів зібрати будиночки з ПВХ-обручів або інші види на ваших надземних грядках. Найпростіший — просто застромити кінці обручів у ґрунт, а потім накрити їх. Якщо у вас є дерев’яні надземні грядки, ви можете прибити обручі безпосередньо до зовнішньої сторони грядки та закріпити їх стрічками з оцинкованих труб. Або, для більш постійного рішення, ви можете зібрати будиночок із ПВХ-кільцями всередині піднятих грядок перед заповненням їх ґрунтом (як у плані, який ми надаємо тут).

Холодні кадри

Холодний каркас — це привабливіша теплиця з грядками, яка потребує певних навичок обробки дерева (або товстого гаманця). Вони прикріплюються до надземних грядок, часто на петлях, що робить їх постійною частиною саду. Холодна рама використовується цілий рік і легко відкривається за потреби, щоб полити грядку з садового шланга або з інших причин. Крім того, вони зазвичай є гарнішим варіантом із акуратним коробчатим дизайном.

Що нового:  Скільки часу потрібно, щоб часник виріс?

Холодна рама зазвичай має дерев’яну раму, облицьовану високоякісним пластиком або склом. Багато вікон просто перепрофільовані після ремонту будинку. Ви можете легко придбати холодні каркаси онлайн або просто створити один із цих 26 безкоштовних планів холодних каркасів!

Підняті грядки в теплицях

Ми говорили про модульні варіанти, доступні для вашої грядки. Тепер обговоримо надземні грядки всередині великої теплиці. Це може бути великий будиночок з обручами, де ви вирощуєте просапні культури, або більш постійна конструкція зі скла та металу, де сидять ваші грядки Birdies.

Усі проблеми, з якими ви стикаєтесь із погодою на відкритому повітрі, усуваються, особливо в ситуаціях, коли ваша теплиця герметична та з бездоганним контролем клімату. У вас також менше шкідників і хвороб, з якими потрібно боротися, оскільки ваша теплиця не відкрита для стихії.

Однак, якщо у вашій теплиці є ці звичайні кімнатні шкідники, може бути важко позбутися їх, оскільки всі ваші рослини знаходяться в одній зоні. Вартість є ще одним проблемним моментом для цієї установки. Знайти якісно спроектовану і встановлену теплицю досить складно. Крім того, ви можете грати з естетикою на основі дизайну вашого ліжка.

Ви захочете переконатися, що ваш дренаж і вентиляція налаштовані, щоб ви ненавмисно також не культивували хвороби, що передаються через воду. Ви можете встановити свій дренаж так, щоб він виходив за межі теплиці, або мати пористу натуральну підлогу, де дренаж не є проблемою.

Ви також хочете переконатися, що у вас є доступ до садового шланга або поливу всередині конструкції. За умови, що він добре налаштований, з правильними умовами, це чудовий спосіб садити без ризику замерзання чи перегріву ваших рослин.

Інші параметри

Звичайно, для надземних грядок не обов’язково дотримуватися заздалегідь складеного плану теплиці. Це ваш сад, тому не соромтеся проявити творчість! Ви можете поєднати ідеї, щоб створити власну унікальну теплицю для вашої грядки. Або ви можете перепрофілювати щось із комісійного магазину, наприклад прозорі контейнери для зберігання або порожній акваріум.

Деякі садівники повністю перевертають речі і будують надземні грядки всередині великої існуючої теплиці. Це фантастичний варіант, який економить багато місця та полегшує доступ до овочевих рослин. Комплекти піднятих грядок, такі як грядки Birdies Raised Beds, буде найлегше зібрати всередині теплиці, не кажучи вже про більшу однорідність.

Швидке будівництво тимчасової теплиці

Проект тимчасової теплиці
По суті, ця тимчасова теплиця являє собою неглибокий холодний каркас. Джерело: Рейчел Гарсія

Час – це гроші (або в нашому випадку овочі), тож давайте заощадимо, швидко створивши теплицю, яку легко додати до грядок. Ця теплиця для вашої грядки — це простий дерев’яний ящик, який можна виготовити всього за кілька годин. Він легкий, тому ви зможете додавати його на ліжка та знімати з них за потреби. Це підходить для наборів піднятих ліжок і піднятих ліжок своїми руками.

Ця конструкція грядки для теплиць буде лежати рівно на верхній частині грядки, тому вона підходить лише для нижчих або незрілих рослин. Однак ви можете легко зробити його вищим, додавши ніжки або використовуючи більш товсті балки. Для теплиці під кутом, яка дозволяє дощу стікати з піднятих грядок, використовуйте більш товсту балку з одного боку, а дві перпендикулярні балки розріжте на кути.

Почнемо зі збору матеріалів. Ось що вам знадобиться:

 • 5 дерев’яних дощок або стовпів (кедра, ялини або того, що є у вашому гаражі безкоштовно)
 • Ваш вибір тепличного пластику
 • Рулетка
 • Клей для дерева
 • Цвяхи (або відповідний кріплення)
 • Молоток
 • Металеві кронштейни (опціонально)
 • Степлер
Що нового:  Морозна ковдра: захист для рослин

Тепер просто виконайте ці кроки, щоб створити свою теплицю своїми руками для грядки:

 1. Виміряйте довжину та ширину грядок із зовнішніх країв.
 2. З цих вимірювань виріжте дерев’яні дошки, щоб відтворити периметр піднятої грядки. Не забудьте заздалегідь спланувати, як ви приєднаєтеся до дощок. Наприклад, якщо ви створюєте просте з’єднання встик, дошка, що накладається внахлест, додасть кілька додаткових дюймів довжини другій дошці.
 3. Виріжте п’яту дошку так, щоб вона розміщувалася по центру рами. Якщо ваше ліжко дуже довге, ви можете додати дві або більше коротких частин, які будуть виконувати роль стабілізуючих дощок по всій рамі.
 4. Використовуйте клей для дерева, щоб зібрати все разом. Для додаткової міцності також забий цвяхи через торці. Ви також можете прикріпити металеві кронштейни до внутрішньої сторони кожного кута (дешеві кронштейни для полиць чудово підходять для цього!)
 5. Відкладіть раму в сторону і візьміть пластик теплиці. Відміряйте та відріжте стільки матеріалу, щоб обшити всю раму.
 6. За допомогою степлера закріпіть пластик теплиці на каркасі. Його потрібно натягнути, але не настільки, щоб воно порвалося.
 7. Все, що залишилося зробити, це випробувати! Просто встановіть нову тепличну раму на грядку й подивіться, як відреагують ваші рослини. За потреби ви можете змінити раму, наприклад підняти її або додати петлі. Однак наразі у вас є хороша система підтримки тепла ґрунту, рослин і коренів на грядках.
Модифіковані конструкції
Налаштуйте каркас теплиці відповідно до потреб вашого саду. Джерело: Рейчел Гарсія

Питання що часто задаються

Питання: Чи можна поставити грядки в теплиці?

A: Абсолютно! Розмістивши підняті грядки у вашій теплиці, ви отримаєте більше садового простору, покращите дренаж і полегшите доступ до рослин, ніж якби вони були на землі.

З: Наскільки глибокими повинні бути грядки в теплиці?

A: Якщо ви зможете отримати доступ до піднятої грядки лише з одного боку, зробіть її настільки глибокою, наскільки ви можете зручно дістатися до ґрунту (зазвичай 2-3 фути). Це також залежить від розміру овочів, трав або квітів, які ви будете садити.

Питання: підняті садові грядки тепліші?

В: Так, ґрунт стає теплішим, оскільки він поглинає сонячне світло з боків, а також зверху (ґрунт на рівні землі нагрівається лише зверху). Однак це також означає, що підняті грядки так само швидко стануть холоднішими взимку – отже, теплиця!

З: Чи можу я перетворити грядку на теплицю?

Відповідь: Ви можете побудувати конструкцію, яка поміститься на верхню частину грядки, яка буде працювати як свого роду теплиця.

Питання: Як утримувати грядку в теплі взимку?

A: Ви можете накрити його листям або накрити парниковим пластиком або морозною тканиною. Це може бути все ліжко або лише частина одного.

З: Що я можу вирощувати в теплиці з грядками?

В: Так багато рослин може рости під теплицею над грядкою. Спробуйте виростити тут свої озимі!

З: Наскільки глибокими повинні бути грядки для теплиць?

Відповідь: вони мають бути щонайменше від 8 до 12 дюймів у глибину.

Питання: чи потрібна саморобна теплиця вентиляція?

A: Так! Це одна з найважливіших речей, які вам потрібні в теплиці. Для обручів з ПВХ та подібних саморобних конструкцій ви можете вентилювати ліжко через невеликі отвори.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі