Поради по садоводству

Аспірин для рослин: чи справді він допомагає?

Аспірин для рослин: чи справді він допомагає? 1


Як садівники, ми всі хотіли б, щоб існувала швидка методологія, яка допоможе зберегти наші рослини щасливими. Дехто звертається до вмісту свого будинку, щоб спробувати це зробити, і одна річ, яку більшість із нас має вдома, — це аспірин. Зрештою, аспірин нам допомагає; чи не допоможе аспірин для рослин і вашим рослинам?

Хоча ще потрібно багато досліджень, щоб визначити, чи дійсно це життєздатне, рання інформація, здається, вказує на те, що так, у цьому твердженні є певна обґрунтованість. Питання в тому, чи справді це блискуче рішення багатьох проблем, яким його вважають.!

Аранжувальники зрізаних квітів давно рекламували, що аспірин допоможе зберегти зрізані квіти довше. Але чи це правда? Чи справді він може давати більші та здоровіші помідори? Чи справді це запобігає деяким хворобам рослин або покращує посухостійкість ваших рослин? Ці та інші заяви були зроблені з часом.

Тож давайте з головою зануримося в науку, що стоїть за тим, щоб давати аспірин вашим рослинам, і з’ясуємо, що відомо, а що ні. Ми з’ясуємо, чи повинен цей звичайний предмет аптечки потрапити на вашу полицю для садівництва!

Що таке аспірин?

Чи корисний аспірин для рослин? Джерело: Browserd

Починаючи з найдавнішої форми те, що ми зараз називаємо аспірином, використовувалося в різних лікувальних цілях. Його перше задокументовано використання було в стародавньому Шумері, позначене на глиняних табличках як засіб від лихоманки. Племінні жителі Сполучених Штатів використовували кору верби для приготування напою, який полегшував біль; використання верби з подібною метою також було поширене серед греків і китайців. В інших частинах світу для подібних цілей використовували різні інші рослини, які містили певну природну речовину. Ця речовина є повністю натуральним попередником нашого сучасного аспірину.

Але що це був за попередник? Це був би саліцин, який міститься в більшості рослин роду Salix, а також у рослинах виду Spiraea та деяких інших. Вперше синтезована в лабораторії наприкінці 1830-х років італійським хіміком на ім’я Рафаеле Піріа, очищена форма, відома як саліцилова кислота, набула широкого застосування в медицині. Ті з нас, хто не є лікарями, ймовірно, найбільше знайомі з саліциловою кислотою як безрецептурним ліками для видалення бородавок зі шкіри, але її також використовували для лікування лихоманки та болю.

Сам аспірин вперше з’явився в 1897 році, коли Фелікс Хоффман, німецький хімік, який працював на Bayer, вперше синтезував ацетилсаліцилову кислоту. Однак на початку це було просто; у той самий час, коли синтезувався аспірин, Bayer виявив новий сильнодіючий препарат, який вони планували ввести у свої сиропи від кашлю. Тепер ми знаємо, що інші ліки, як героїн, викликають сильну залежність і дуже небезпечний наркотик! У результаті аспірин був відсунутий убік і про нього майже забули, доки інший вчений із Bayer не продовжив його розробку.

Основні відмінності між саліцином, саліциловою кислотою та ацетилсаліциловою кислотою дуже невеликі з точки зору хімічної різниці, але значні з точки зору корисності сьогодні.

Саліцин має тенденцію переносити ряд інших органічних сполук, крім того, він неоднорідний за органічною речовиною, в якій він утворюється. Деякі рослини містять більше саліцину, ніж інші, тому підібрати правильну дозу було складно, і іноді він міг містити інші небезпечні речовини з кора, з якої він був отриманий.

Саліцилова кислота втрачає всі інші органічні сполуки і є очищеною формою саліцину. Цей сильнодіючий препарат використовується місцево для видалення або шліфування поверхневих шарів шкіри. Спочатку його використовували внутрішньо з тих же причин, що й саліцин у корі верби. Однак він викликав розлад шлунка і, як відомо, стирає слизову оболонку шлунка, що робило його небезпечним, але все ще ефективним для використання за призначенням.

Що нового:  Години охолодження фруктових дерев: які вони?

Ацетилсаліцилова кислота, активний інгредієнт аспірину, має дуже незначну зміну свого хімічного складу. Ця крихітна варіація зменшує ймовірність виникнення проблем зі шлунком при вживанні людиною та призвела до його широкого використання в медичних цілях як болезаспокійливого та жарознижувального. Але крім того, ця невелика зміна зробила його життєздатним ліками для лікування серцевого нападу, чого не було виявлено до 1970-х років.

Вважається, що назва «аспірин» є сумішшю трьох речей: «ацетил», щоб ідентифікувати його як нову похідну сполуку, «спірея» для спорідненої з таволгою рослини, з якої була отримана саліцилова кислота під час початкового створення препарату. , і «in», поширене закінчення назв ліків того часу.

Загальні твердження щодо аспірину та рослин

Таблетки аспірину
Подрібнивши аспірин, люди розчиняють його у воді. Джерело: danielfoster437

Крім сучасної медицини, аспірин вважається ефективним у ряді садових застосувань. Але наскільки ефективний аспірин в саду? Давайте подивимось на науку та побачимо, що було відкрито на сьогоднішній день.

Аспірин для зрізаних квітів

Давайте спочатку розглянемо це. Багато садівників клянуться, що розчиняють таблетку аспірину у воді та використовують її у вазі для поливу зрізаних квітів. Стверджується, що аспірин допоможе рослинам зберегтися довше.

Але насправді це не зовсім точно. Квіти виробляють мозоль, липкий або липкий матеріал, який закриває точки травми. Більшість комерційних консервантів для квітів включають сахарозу для живлення квітів, підкислювач для нейтралізації калози, щоб рослини могли продовжувати поглинати поживні речовини, а також певну форму антибактеріального або протигрибкового агента для запобігання пліснявіння чи гниття.

Аспірин не запобігає накопиченню калози, а це означає, що квіти продовжуватимуть висихати, навіть якщо їх занурити у вазу з аспіриновою водою. Рослина закриває його травми, і ніяка кількість аспіринової води не завадить цьому.

Для зрізаних квітів вибирайте комерційний консервант для найкращого довговічності. Якщо ви не можете придбати комерційний консервант, багато флористів рекомендують розмішати трохи 7-Up у воді, оскільки він містить і сахарозу, і лимонну кислоту (остання з яких допоможе зменшити ймовірність утворення цвілі або цвілі). але це працює лише протягом короткочасних періодів.

Користуючись цим ще одним кроком, можна сказати, що використання аспірину для консервації ялинок також не дуже ефективно. Хоча дерева не виробляють калозу так, як більшість зрізаних квітів, вони також більше потребують води та сахарози. Аспіринова вода тут не приносить ніякої реальної користі.

Аспірин від шкідників і хвороб

Багато людей стверджують, що для аспірину в саду є чимало різноманітних речей. Серед них є твердження, що аспірин можна використовувати як пестицид і як фунгіцид.

Є деякі дані, які свідчать про те, що принаймні при бактеріальному захворюванні саліцилова кислота може відігравати певну роль у профілактиці, але не є лікувальною. В одному дослідженні вчені з Міністерства сільського господарства США обприскали саліцилову кислоту на розсаду томатів. Після обприскування рослини були піддані впливу рослинного патогену, зокрема бактерії, яка викликає хворобу фіолетової бадилля картоплі. Раннє розпилення аспірину зменшило поширення бактерій майже вдвічі.

Однак це була радше профілактика, ніж лікування. Застосування саліцилової кислоти (SA) після бактеріальної інфекції, здавалося, майже не вплинуло на бактеріальне захворювання, ймовірно, через те, що рослина вже була заражена хворобою. Вважається, що завчасне застосування кислоти викликало попереджувальний системний опір в імунній системі рослини, що допомогло захистити його від інфекції. Це було не стільки ліками від рослини, скільки зміцненням імунної системи.

Пізніше дослідження показало, що багато рослин природним чином виробляють SA в місцях зараження різними системними захворюваннями рослин. Це не бореться безпосередньо з інфекцією, а натомість викликає імунну відповідь рослини. Рослини, обприскані SA, розвиватимуть власну природну реакцію на боротьбу з патогеном.

Що нового:  Як наточити садовий інструмент за 7 простих кроків

У дослідженні 2019 року було встановлено, що незважаючи на те, що SA є ефективним для ініціювання набутої системної резистентності, він не позбавлений недоліків. Він має короткий термін життя в рослинах, оскільки вони швидко його синтезують. Крім того, надлишок може бути токсичним для рослини.

Пам’ятайте, що все це стосується самої саліцилової кислоти, а не аспірину. Активний інгредієнт аспірину, ацетилсаліцилова кислота, не була перевірена або вивчена так само, як SA. Як наслідок, невідомо, чи спричинить використання аспірину в саду будь-яку реакцію імунної системи, як саліцилова кислота, чи він матиме аналогічний рівень токсичності для рослин, якщо його надмірно використовувати.

Щодо шкідників було ще менше досліджень, які підтверджують це твердження. У багатьох випадках, як тільки вважається, що щось запобігає хворобам, помилково припускають, що воно запобігає також і шкідникам. Здається, що тут не так. Немає вказівок на те, що посилення імунної системи рослин у відповідь на застосування саліцилової кислоти забезпечить природний опір нападу шкідників. Хоча більш здорова рослина часто менше піддається нападу, це не означає, що використання аспірину в саду як пестициду буде ефективним, особливо тому, що він навіть не є протигрибковим засобом.

Отже, підводячи підсумок: хоча можна використовувати таблетки аспірину, розчинені у воді, для запобігання деяким бактеріальним захворюванням рослин (хоча його ефективність не була доведена та потребує додаткових досліджень), насправді це не засіб від шкідників.

Аспірин для вкорінення рослин

Аспірин на столі
Аспірин – звичайний предмет побуту. Джерело: ОДУ

Ця ідея походить від ранніх форм саліцину, з яких були отримані саліцилова кислота, а пізніше ацетилсаліцилова кислота. Вважалося, що, зрізавши велику кількість верби та замочивши її у воді, ви природним чином одержите матеріал, який можна використовувати, щоб допомогти рослинам швидше розвинути коріння. В результаті вербова вода, як її називали, стала звичайною добавкою в саду.

Проблема цієї концепції полягає в тому, що аспірин, як відомо, не є гормоном коріння. У природі існує лише кілька гормонів укорінення, і їх називають ауксинами. Ауксини уповільнюють бічні бутонізації та стимулюють розвиток коренів. Ймовірно, найпоширенішою в арсеналі середнього садівника є індол-3-масляна кислота, оскільки вона, безумовно, найбільш популярно використовується в порошкоподібних гормонах укорінення.

Було проведено обмежене тестування, щоб перевірити, чи SA впливає на ріст коренів, але воно не було переконливим.

У 2008 році було проведено принаймні одне дослідження проростання насіння соняшнику, щоб з’ясувати, чи ефективна ацетилсаліцилова кислота (ASA) або SA у сприянні більшому росту коренів у щойно пророслому насінні. Надзвичайно малі кількості SA або ASA викликали подовження ранніх ембріональних коренів, але чим більше додавалося SA або ASA, тим гіршими ставали результати. При більших кількостях насіння мало серйозний негативний вплив, а при найвищій дозі насіння не проростало — добавка призвела до того, що вони просто загинули. Загалом було спростовано його корисність.

Хоча на даний момент немає жодної наукової статті, у якій говорилося б, що «не використовуйте аспірин як гормон укорінення», очевидно, що він не приносить жодної реальної користі. Було б краще дозволити власній системі рослини впоратися з укоріненням або, можливо, додати трохи індол-3-масляної кислоти, якщо ви хочете запропонувати справжній ауксин як допомогу. Аспірин тут не найкраще рішення.

Аспірин для стійкості рослин

Чи можна покращити посухостійкість певної рослини за допомогою аспірину? Як щодо його стійкості до спеки чи холоду?

Деякі ознаки натякають на те, що це насправді правда. Хоча саліцилова кислота частіше перевіряється на цю роль, ацетилсаліцилова кислота також може бути ефективною для покращення стійкості рослин до різних проблем.

Ефективність використання аспірину таким чином сходить до SAR, згаданого раніше: системна набута резистентність. Подібно до того, як аспірин запускає захисні системи рослини від бактеріальних інфекцій, він може запускати захисні системи рослини, щоб стимулювати її захистити себе від інших умов.

Що нового:  Сівозміна: чому це так важливо

Ось проблема: хоча результати показали, що це дійсно працює, це не є справжньою заміною належного догляду за вашими рослинами. Послідовне підживлення, полив і догляд за листям і стеблами ваших рослин дадуть кращий ефект, ніж якщо б ви розпорошили на них аспіринову воду.

Крім того, коли ви використовуєте аспірин таким чином, ви все ще ризикуєте в саду. Пам’ятайте, що водяний спрей з аспірином має короткочасний ефект для зміцнення імунітету, і що це просто не довгострокове життєздатне рішення. Правильно доглядайте за своїми рослинами, створюйте холодну раму під час холодної погоди та затінюйте тканину під час спеки, постійно поливайте їх, і ви матимете загальний кращий урожай, і ви будете знати, що це працює.

Аспірин для помідорів

Тепер ми дійшли до останньої заяви: аспірин для рослин томатів. Деякі стверджують, що за допомогою аспірину можна підвищити врожайність, отримати здоровіші рослини та ситніші листя та загалом покращити всі елементи цієї популярної рослини.

Правду кажучи, результати щодо цього дещо неоднозначні. Майстер-садівник з Університету Род-Айленда в 2004 році провела деякі тести на своєму городі, використовуючи спрей аспірину на огірках, базиліку, квасолі та помідорах. Її заяви щодо ефекту були неймовірними: вона сказала, що рослини були набагато більшими, сильнішими та мали величезні плоди. Вона також стверджувала, що хвороби лікували, коли рослини обприскували водою з аспірином.

Як ви могли собі уявити, це дуже швидко привернуло багато уваги. Фактично, її звіт про її «відкриття» був опублікований у багатьох газетах і став активно цитуватися.

Вже наступного року доктор наук про рослинництво з Університету Род-Айленда працював із майстром-садівником, щоб провести дещо більш науковий тест. У результаті вони виявили, що врожайність помідорів Early Girl не зменшувалася, якщо аспірин або SA використовували для виклику набутої системної резистентності. На жаль, під час тестування було виявлено, що для отримання точних вимірювань знадобиться більше тестування набагато більш поглибленим способом, оскільки результати, які вони отримували, дуже відрізнялися.

Це працює? Може бути. Ми ще не знаємо; з 2005 року не було оновлених даних про цю конкретну лінію дослідження городу. Але ми знаємо, що перший блискучий огляд використання аспірину в саду, зроблений головним садівником Род-Айленда, був дуже анекдотичним. Доки її досвід не буде достовірно відтворений таким чином, щоб ми знали, як ним користуватися, спрей аспірину, швидше за все, не принесе великої користі вашим помідорам чи іншим овочевим рослинам.

Заключні думки

Пляшки з аспірином
Оскільки це недорого, ці поради постійно поширюються в Інтернеті. Джерело: залишилися парсеки

Загалом, здається, що розпилення розчину аспірину може мати певний вплив на рослини. Однак, чи є це корисним ефектом для ваших рослин, ще належить з’ясувати. Це не диво-препарат для помідорів, він точно не допомагає при проростанні чи укоріненні соняшнику, і хоча він може допомогти при системних реакціях, наука досі не з’ясувала, чи спрацює це в довгостроковій перспективі.

На мій погляд, це ознака того, що на цю тему потрібно провести ще багато досліджень, перш ніж ми дізнаємося, чи справді є якісь переваги використання в садівництві.

Наука — це повільний процес, і нам ще багато чому потрібно навчитися. Я б не виключав, що в майбутньому з'явиться цікава інформація. Але наразі я змушений рекомендувати не використовувати аспірин у повсякденному садівництві, хоча б через те, як мало ми знаємо. Це може змінитися в майбутньому, особливо з додатковими дослідженнями SAR, але наразі пропустіть цей домашній засіб у ваших починаннях у садівництві.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі