Поради по садоводству

7 дивовижних способів використання кавової гущі у вашому саду



Тенденції садівництва в Інтернеті можуть змусити вас подумати, що ви отримали купу безкоштовних добрив зі своєї щоденної чашки o' Joe. Цей відомий трюк набув такої популярності, що місцеві кав’ярні почали пропонувати всім клієнтам безкоштовний самовивіз.

Але перш ніж скидати відпрацьовану кавову гущу в садовий ґрунт, ви повинні зрозуміти використання (і неправильне використання) цієї унікальної поправки для ґрунту.

Кавова гуща може бути шкідливою для одних рослин і корисною для інших. Їх також найкраще використовувати після компостування або розкладання мікробами, а не викидати сирими в сад.

Давайте розберемося сім дивовижних способів використання кавової гущі у вашому саду.

Безпечне використання саду для кавової гущі

Кавова гуща в саду може використовуватися по-різному.

Як і більшість кухонних відходів, кавову гущу століттями використовували як інгредієнт для компосту, мульчу та навіть як добриво. Задовго до звалищ і сміттєвих служб нашим предкам, які пили каву, доводилося кудись складати свою гущу!

Ця гуща все ще є цінним садовим ресурсом, але сучасні дослідження дали нам деякі відомості про найефективніші способи використання відпрацьованої кави у вашому саду без ризику для здоров’я врожаю.

Змішайте в компостну купу

Компостна купа зі змішаною кавовою гущею. Садівник тримає відпрацьовану гущу та готується змішати її в компостну купу, яка містить яєчну шкаралупу, гриби та інші органічні матеріали.
Компостні купи – чудове використання відпрацьованої землі.

Найбільш популярним і корисним способом використання кавової гущі є її компостування. Це також найбезпечніший спосіб використовувати каву для ваших рослин, оскільки мікроорганізми можуть розщепити будь-який кофеїн, що залишився після варіння. Дослідження показують, що кофеїн може пригнічувати ріст більшості рослин, тому ми не рекомендуємо наносити його безпосередньо на садовий ґрунт.

Натомість ставтеся до відпрацьованої землі як до «зеленого» матеріалу у вашому компостному контейнері. Вони містять приблизно 2-3% азоту за об’ємом і повинні бути збалансовані матеріалами, багатими вуглецем, щоб забезпечити належне розкладання.

На кожну чашку кавової гущі додайте принаймні рівну кількість «коричневого» матеріалу, наприклад подрібненого паперу або листя. Якщо ви використовуєте біорозкладні фільтри для кави, вони вважаються додатковим вуглецевим матеріалом!

Чудове співвідношення для компостної купи може включати одну третину кавової гущі, одну третину листя та одну третину скошеної трави. Не варто використовувати кавову гущу більше третини від загального обсягу стопки. Не забувайте регулярно перевертати компост, щоб купа була аерованою.

Що нового:  Садова олія проти олії німу: коли використовувати кожну з них

Кормові хробаки (верикомпостування)

Черви в компостній купі.  У компостній купі є багато різних інгредієнтів, включаючи відпрацьовану кавову гущу, овочі, фрукти та інші органічні матеріали.
Вермікомпостування стало більш популярним серед садівників.

Чи шкодить кава від глистів? Журі на цьому! Хоча є певні докази того, що концентрована кавова гуща може завдати шкоди дощовим черв’якам, є також дослідження, які показують, що відпрацьована гуща не зашкодить ні дощовим черв’якам, ні червоним хробакам, які використовують для вермікомпостування.

Головне – переконатися, що ваша кава була ретельно заварена (гаряча вода відфільтрована через неї) перед нанесенням її на рослини.

Після переробки відпрацьованої гуми в шлунках черв’яків дослідження показують, що відпрацьована кава підвищує поживність біогумусу. Цікаво, що це дослідження показало, що суміш 25% відпрацьованої землі та 75% пелет із соломи призвела до найбільшого збільшення дощових черв’яків та біомаси біогумусу.

За загальним правилом відпрацьована земля повинна складати максимум 1/8 частину матеріалу підстилки черв’яків. Занадто багато може «спалити» шкіру ваших черв’яків і сповільнити процес вермікомпостування.

Після того, як ваші хробаки ретельно розщеплють усі інгредієнти компосту, можна безпечно застосовувати вермікомпост по всьому саду для поправки, багатої поживними речовинами та покращуючи мікробіом.

Злегка підкислити грунт

Грунт вимірюється метром.  Грунт багатий, темно-бурий.  Здається трохи сухим.  Рівень pH на лічильнику ґрунту показує 7,0, а сам лічильник виготовлений із жовто-чорного пластику з червоним світлом у верхній частині.
Рівень кислотності ґрунту може змінюватися залежно від використовуваних поправок до ґрунту.

Однією з найбільш часто згадуваних переваг є їх здатність підкислювати ґрунт. Кава є природною кислотою, і здається розумним, що відпрацьована гуща може знизити pH ґрунту для кислотолюбивих культур.

Проте дослідження Університету Аризони показали, що відпрацьована гуща може бути не такою кислою, як ми думали. Це тому, що кислота в кавових зернах розчинна у воді.

Після того, як ви заварите свою чашку Joe, відпрацьована гуща може коливатися від 4,6 (злегка кисла) до 8,4 (досить лужна). Зрештою, рН залежить від типу кави, міцності напою та типу компостування чи мікробного розкладання.

Придушення хвороб рослин

Садівник вигрібає відпрацьовану землю на грядку.  Він використовує ложку, щоб витягнути органічний матеріал і помістити його в рослинний ґрунт.  Миска біла, а ложка металева.  Під чашею розташовані чорні пластикові грядки з маленькою розсадою.
Використання кавової гущі в саду може допомогти придушити деякі хвороби.

Кавова гуща має значні антибактеріальні та протигрибкові властивості, які навіть привернули увагу фармацевтичної промисловості. У саду вони можуть пригнічувати деякі поширені патогени рослин, зокрема:

  • Грибні гнилі, викликані Sclerotinia
  • Грибкове в’янення (Fusarium і Pythium, які зазвичай спричиняють в’янення)
  • Деякі бактеріальні збудники (кишкова паличка та стафілокок)
Що нового:  Як утеплити тканинні горщики, щоб продовжити сезон

Якщо у вас серйозна проблема із захворюваннями рослин, що передаються через грунт, подумайте про те, щоб змішати компост з кавової меленої ґрунту та залишити грядку під паром протягом сезону, перш ніж знову висаджувати культури на цьому місці.

Екологічно чистий контроль бур'янів

Садівник тримає невеликий чорний пластиковий контейнер із використаною землею всередині.  Їх витягують з еспресо-машини і пресують.
Не шукайте більше екологічно чистого методу боротьби з бур’янами.

Завдяки сильному вмісту кофеїну та кислотності кавову гущу можна використовувати як мульчу для запобігання росту бур’янів. Вони діють подібно до «природного гербіциду». Дослідження показують, що кавовий мелений компост може пригнічувати проростання насіння бур’янів і зменшувати потребу в хімічних гербіцидах.

Однак це дослідження показало, що вони також мають алелопатичний (гальмуючий проростання) вплив на насіння салату. З міркувань безпеки ми рекомендуємо тримати їх подалі від грядок із щойно пророщеними розсадами.

Замість цього розкидайте землю на відстані принаймні 4-6 дюймів від основи культурних рослин або на некультурних (декоративних) грядках і доріжках. Зішкребте або змішайте землю з поверхнею ґрунту, щоб переконатися, що вона не висихає та створить водовідштовхувальний бар’єр на верхньому шарі ґрунту.

Відлякувати слимаків

Капусту висаджують у землю з кавовою гущею біля основи рослини.  Відомо, що ця рослина приваблює слимаків.  Ґрунт навколо нього сухий і в грудках.
Відомо, що такі рослини, як капуста, приваблюють слимаків.

Слимаки люблять прохолодну вологу погоду, але вони зневажають ковзання крізь піщану кислу структуру. Неофіційні дані садівників по всій країні наполягають на тому, що відпрацьовані землі не дають слимакам потрапити на ваш врожай.

Ви можете спробувати розбризкувати та присипати землю поверхнею ґрунту як «кільце захисту» навколо схильних до слимаків культур, таких як полуниця або капуста.

Рекультивація ґрунту

Ґрунт рекультивується шляхом розміщення в ґрунт пластикового контейнера з відпрацьованою землею.  Рослина молода, росте зав’язкою навколо основи.
Якщо вам потрібно відновити ґрунт, може допомогти внесення відпрацьованого грунту.

Якщо ви хвилюєтеся, що ділянка вашого двору чи саду була забруднена попереднім застосуванням токсичних пестицидів або гербіцидів, кавова гуща може стати порятунком!

Це велике дослідження виявило, що відпрацьовані землі, компостовані черв’яками, можуть допомогти детоксикувати стійкі пестициди з ґрунту. Ця форма рекультивації може мати серйозні наслідки для нейтралізації ґрунтів, які були забруднені або сильно розпилені.

Що нового:  Години охолодження фруктових дерев: які вони?

У вашому саду вермікомпост з кавового помелу може допомогти оздоровити ділянки, де рослини не ростуть через попереднє забруднення.

Ви можете вносити його в забруднений ґрунт, як компост або мульчу. Для підстраховки рекомендуємо використовувати грунт для цієї мети тільки при вирощуванні декоративних неїстівних рослин. Ніколи не вирощуйте садові овочі в ґрунті, який може бути забруднений хімікатами.

Коли слід уникати використання кавової гущі

Кавова гуща не є панацеєю від бідних поживних речовин садових ґрунтів. Остерігайтеся змішування землі з ґрунтом, перш ніж повністю зрозуміти наслідки!

Уникайте прямого нанесення на культури

Маючи так багато суперечливої ​​інформації, найбезпечніше зробити компост або вермікомпост кавової гущі перед тим, як виносити її в сад.

Уникайте внесення гущі безпосередньо в ґрунт ваших овочевих грядок, інакше ви ризикуєте завдати шкоди своїм врожаям. Це особливо важливо для овочів, яким потрібен нейтральний або лужний pH, таких як помідори, капуста та салат.

Уникайте вживання кави без кофеїну

Враховуючи, що кофеїн викликає багато проблем у аргументації щодо використання кавової гущі в саду, ви можете задатися питанням, чи варто вам починати пити та вживати каву без кофеїну. На жаль, це, ймовірно, не дуже гарна ідея.

Для видалення кофеїну з кавових зерен зазвичай використовуються хімічні розчинники, такі як метиленхлорид або етилацетат. Застосування гущі без кофеїну у вашому саду може залишити залишки хімікатів у вашому садовому ґрунті.

Заключні думки

Зайве говорити, що використання кавової гущі в саду є дещо нюансованим і не таким чудодійним, як ви думаєте в Інтернеті. Тим не менш, ваша відпрацьована земля корисна, коли вона піддається мікробній обробці компосту.

Якщо ви сумніваєтеся, спершу зробіть компост і використовуйте його переважно для декоративних або кислотолюбних рослин. А ще краще, використовуйте їх як інгредієнт біогумусу для вашої ферми черв’яків!

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі