Поради по садоводству

Етапи вирощування часнику, на які слід звернути увагу

Етапи вирощування часнику, на які слід звернути увагу 1


Часник – мій улюблений овоч для вирощування. За ним легко доглядати, він ідеально підходить для садівника-початківця, а нагородою є безпомилковий смак, необхідний для багатьох чудових страв. Якщо ви хочете вирощувати свій власний часник, тоді корисно зрозуміти різні фази вирощування часнику, щоб переконатися, що ви отримаєте максимум від нього.

Залежно від того, де ви живете, і сорту часнику, який ви вирощуєте, час від посіву до збору врожаю може становити від 5 до 10 місяців. Це довго чекати, щоб насолодитися плодами вашої праці. Коли ви зрозумієте різні стадії росту часнику, ви почнете відчувати повний спектр смаків, які пропонує часник.

Окрім чудового смаку, часник має так багато користі для здоров’я! Гвоздика сповнена необхідних вітамінів і мінералів, які допомагають зміцнити вашу імунну систему. Регулярне споживання часнику також може знизити артеріальний тиск і підвищити рівень холестерину. Як правило, часник чудово підходить для покращення здоров’я серця і навіть може відлякати вампіра чи двох.

Часник етапи життя

Незрілий часник. Джерело: anastaz1a

Чи можете ви повірити, що деякі люди не їдять часник, бо думають, що від нього пахне? Ну, це може викликати у вас неприємний запах, але деякі вважають, що це природний процес детоксикації часнику, який видаляє нездорові токсини через пори. Є кілька домашніх засобів, які допоможуть боротися з запахом. По-перше, вживання лимонного соку або вживання лимонів допоможе позбутися неприємного запаху з рота, а по-друге, додавання великої кількості свіжої петрушки в страви з часником зменшить загальний часниковий запах тіла.

Сила аромату часнику залежить від стадії росту та сорту. Нижче наведено різні стадії росту часнику та поради щодо збирання врожаю на кожній стадії.

пророщування

Кожна цибулина часнику містить в середньому 6 і 15 окремих зубчиків. Кожна гвоздика діє як одне насіння, яке з часом виробляє цілу цибулину, що містить кілька гвоздик. Зубчики часнику не є насінням у звичайному розумінні. Протягом 4000 років часник вирощували та розводили для найкращого смаку та розміру цибулини, і за цей час він втратив здатність давати життєздатне насіння. Деякі сорти часнику все ще дають квіти, але вони, як правило, відмирають до утворення насіння.

Гвоздику можна сіяти восени або навесні залежно від сорту. Сорти, висіяні восени, можуть залишатися в стані спокою до 3 місяців, перш ніж з’являться сходи. Уся дія протягом цього періоду відбувається в кореневій системі, забезпечуючи міцну, здорову основу, щоб зубок часнику витримав зимові місяці.

Що нового:  Морозна ковдра: захист для рослин

Сорти з твердою шийкою потребують періоду холодної яровизації, щоб гвоздика розділилася на окремі зубчики. Природа подбає про цей процес для часнику, посадженого восени; однак ярому часнику може знадобитися трохи допомоги в холодильнику. Посіяна навесні гвоздика швидко пускає коріння після посадки, а приблизно через місяць — сходи.

Сорт Early Purple Wight — це часник з м’якою шийкою, який висівають восени і дозріває рано, з кінця травня в теплих районах і на початку червня в більш північних зонах. Сходи можуть не з’явитися до пізньої зими, але як тільки вони з’являться, вони швидко розвиваються. Крісто — сорт часнику, який можна сіяти восени або навесні. Посадка часнику навесні дасть сходи через кілька тижнів, а рослини матимуть коротший вегетаційний період.

Весняний часник (він же зелений часник)

Ярий або зелений часник можна збирати, коли рослини розвинули високі пишні зелені пагони, а молоді цибулини під землею ще не повністю сформовані. Зелений часник можна збирати і використовувати так само, як і ріпчасту цибулю. Зелень має свіжий смак часнику/цибулі, її можна додавати в салати, бутерброди або використовувати як гарнір. Яровий часник не має такої ж здатності зберігатися, як висушені зрілі цибулини, тому його слід споживати свіжим або зберігати в прохолодному місці до тижня.

Скейпінг

Часниковий пейзаж
Часникові лушпиння можна використовувати свіжими, як і зубчики часнику. Джерело: Avian Imagery

Луски часнику – це видозмінені квітконоси сортів часнику твердої шийки. Це міцні, часто кучеряві стебла в молодому віці з подовженою, закритою, загостреною брунькою. Залишені напризволяще, бутони розпустяться, утворивши квітку кулястого луку. Утворення лусочок і квіток часнику відволікає енергію від цибулини, тому важливо видалити їх, якщо ви хочете виростити великі цибулини. Луски зазвичай є показником того, що головка часнику буде готова до збирання приблизно через місяць.

Луски часнику — це смачний бонусний урожай із одного насіння зубчика. Їх можна пасерувати на вершковому маслі, додавати до картоплі фрі або смажити, щоб приготувати часникове песто! Плоди краще використовувати в свіжому вигляді. Крім того, зберігайте в холодильнику до тижня або наріжте та заморозьте у формочках для льоду, щоб використати пізніше.

Що нового:  Кульбаби – милі багаторічники чи неприємні бур’яни?

Стадія молодої цибулини

Якщо вам потрібен часник і ваш урожай ще не зовсім зрілий, ви завжди можете зібрати цибулину на кілька тижнів раніше. Молоді цибулини не будуть такими великими, як на стадії повної зрілості, але ви маєте додаткову перевагу, оскільки можете їсти молоде зелене листя. Ці незрілі молоді цибулини мають смак свіжого часнику, який може варіюватися за силою від дуже сильного до дуже м’якого. Молоді головки часнику будуть вкриті вологою шкірястою шкіркою, яка зазвичай утворює паперовий зовнішній шар зрілої цибулини часнику.

Подібно до ярого часнику та лушпиння часнику, молоді цибулини погано зберігаються, тому їх слід використовувати свіжими або зберігати в прохолодному місці до тижня.

Стадія зрілої цибулини

Стадія зрілої цибулини – це справді те, що важливо для більшості виробників часнику. На початку літа соціальні мережі переповнені фотографіями чудових врожаїв або, на жаль для деяких, неврожаїв. З рослинами часнику важко знати, наскільки вдалим буде ваш урожай, доки ви не витягнете цибулини із землі… якщо ви не заглянете раніше!

Зрілі цибулини повинні мати міцні вертикальні стебла з м’ясистим листям, а головки повинні бути оповиті білою, рожевою і навіть фіолетовою паперовою шкіркою. Коли вони досягають зрілості протягом свого життєвого циклу, листя почне повільно жовтіти, зрештою стаючи коричневими, сигналізуючи про те, що настав час збирати врожай. Зібрані цибулини можна використовувати відразу або зберігати для більш тривалого використання. Ці головки матимуть сильний смак, який не формується на ранніх стадіях росту в їхньому життєвому циклі.

Стадія цвітіння

Коли цибулини часнику досягнуть зрілості, шкірки розгорнуться, спрямовані вгору, а бруньки лопнуть, відкриваючи типову кулю лука з численними крихітними білими квітками з рожевим відтінком і часто змішаними з маленькими цибулинками. Ці цибулини — це незрілі зубчики часнику, які можна зберегти та використовувати для вирощування часнику в наступні роки. Цибулини мають додаткову перевагу в тому, що вони ідеально адаптовані до вашого клімату та повністю вільні від хвороб.

Зрілі цибулини часнику, отримані з квітучих стебел, будуть невеликими, але це необхідно, якщо ви хочете зберегти насіння квітів та/або цибулини. Квіти також утворюють насіння часнику, яке дрібне і чорне, як насіння цибулі. На жаль, насіння часнику часто нежиттєздатне і не проростає. Вирощування часнику з цибулин або насіння часнику вимагає терпіння, оскільки цим методом може знадобитися від 3 до 4 років, щоб отримати придатні для збирання цибулини часнику. Набагато швидше виростити часник із зубчиків часнику.

Що нового:  Як наточити садовий інструмент за 7 простих кроків

Етап збору врожаю

Етапи вирощування часнику
Існує багато етапів вирощування часнику, які він проходить до зрілості. Джерело: Adrian Midgley

Збирайте цибулини часнику, коли від однієї третини до половини листя на рослині часнику пожовтіє. Цибулини, залишені в землі занадто довго, розкриються, дозволяючи ґрунту та волозі проникнути всередину, збільшуючи потенціал гниття під час зберігання. Збираючи часник, будьте обережні, щоб не пошкодити основу рослини. Зберіть усю рослину, зчистивши якомога більше ґрунту, і покладіть цибулини в один шар у добре провітрюваному, затіненому та захищеному від стихії місці. Для лікування цих головок знадобиться кілька тижнів. Після готовності листя, стебла і головка часнику повинні бути повністю сухими. Обріжте листя та очистіть крайню частину паперу, щоб видалити всі залишки землі, і зберігайте в темному та прохолодному місці, поки це не знадобиться. Використовуйте їх за їх сильного смаку за потреби.

Виберіть кілька ваших найбільших, найздоровіших цибулин, щоб використовувати їх як насіння наступного року.

Часник Поради та підказки

Одним із найважливіших елементів вирощування часнику є правильний вибір ґрунту, розташування та відстані. Посадіть часник у родючий, вологоємний, дренований ґрунт на світлому сонячному місці. Рослини часнику погано справляються з конкуруючими бур’янами, тому регулярно підгортайте та розставляйте рослини на відстані щонайменше 8 дюймів (20 см) одна від одної, щоб цибулини не конкурували одна з одною.

Питання що часто задаються

Цибуля-порей і зелений часник
Цибуля-порей і зелений часник. Джерело: scazza

Питання: скільки часу потрібно для росту часнику?

Відповідь: для повного дозрівання часнику, посіяного восени, може знадобитися від 9 до 10 місяців. Гвоздика, посіяна пізньою зимою/ранньою весною, буде готова до збирання через 5-6 місяців.

З: Як дізнатися, що часник готовий до збирання?

A: Ознаки того, що ваші цибулини готові до збирання, є через 3-4 тижні після того, як у часнику сформувалися листочки, коли стебла зацвітуть і/або коли від однієї третини до половини листя пожовтіє.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі