Спеції

Мускатне горіхове дерево: вирощування двох тропічних спецій

Мускатне горіхове дерево: вирощування двох тропічних спецій 1


Коли в Америці настає осінь, головна гра — спеції. Випічка, кава та гарячі страви містять осінні суміші спецій, які ми всі знаємо та любимо. Мейс і пряність мускатний горіх супроводжують інші в різних формах. Але чи знаєте ви, що ці спеції ростуть на мускатному дереві?

Мускатний горіх і булава родом з тропічного дерева, Myristica fragrans. Дерева мускатного горіха походять з островів спецій, архіпелагу в східній частині Індонезії. Цей регіон був однією з головних станцій торгівлі спеціями серед європейських колоністів ще в 16 столітті до нашої ери.

Хоча мускатним горіховим деревам знадобилося багато часу, щоб дістатися до Америки, вони тут! І ви можете культивувати той виразний гострий аромат, який приносить насіння мускатного горіха, де б воно не було додане. У цьому посібнику ми поговоримо про те, як ви можете виростити власні мускатні дерева вдома.

Хороші продукти на Amazon для вирощування мускатного горіха:

  • Captain Jack's Dead Bug Brew (спіносад)
  • Рідкий мідний фунгіцид Southern Ag

Короткий посібник з догляду

Сама крона мускатного дерева може мати чудовий тропічний відтінок. Джерело: wallygrom
Загальні назви Мускат звичайний, мускат запашний, мускат справжній, мускатний
Наукова назва Myristica fragrans
Дні до збору врожаю 150-180 днів (від посадки дорослого дерева)
світло Частина сонця
вода До 2 дюймів на тиждень
грунт Родючий, добре дренований
Добриво Компостований гній великої рогатої худоби або періодичне рідке добриво
Шкідники Какао-довгоносик
Хвороби Антракнозна плямистість листя, нитковий опік

Усе про мускатне дерево

Мускатні горіхи розщеплення на дереві
Стиглий продукт розколюється на дереві, відкриваючи подвійну спецію всередині. Джерело: Дженні Макнесс

Мускатні горіхові дерева (науково відомі як Myristica fragrans) виробляють як мускатний горіх, так і спецію, відому як булава. Ароматний мускатний горіх і булава – загальні назви, пов'язані з мускатним деревом. Дерева є джерелом мускатного горіха, який американці знають і люблять.

Батьківщиною мускатного горіха є острови спецій в Індонезії. Саме тут португальські колоністи отримали знання про рослину з Вест-Індії та забрали їх із собою до Європи в 16 столітті. Лише в 19 столітті це тропічне дерево почали культивувати за межами Малукських островів.

Мускатне горіхове дерево вічнозелене з гладким ароматним темно-зеленим листям, схожим на листя магнолії. Жіночі дерева мають 3-4 лопатеві безпелюсткові квітки. Чоловічі дерева мають до 20 тичинок на квітку. Повністю зрілі дерева мускатного горіха ростуть у висоту від 30 до 60 футів.

Завдяки процесу запилення між чоловічими та жіночими квітками, яке часто здійснюється нічним жуком, рослини мускатного горіха дають плоди у формі краплі з ніжною зеленою або жовтою м’якоттю. Всередині насіння сірувато-коричневої форми з борознами на поверхні та твердою червоною насіннєвою оболонкою. Домашні культиватори, які довго планують вирощувати чоловічі та жіночі дерева, запилюють їх вручну, щоб отримати насіння мускатного горіха. Дерева дають мускатні горіхи приблизно у віці 5 років, а загальна тривалість життя дерева становить до 60 років.

М’якоть свіжого мускатного горіха можна видалити, щоб відкрити ядра насіння, які стануть сухими мускатними горіхами. Тертий мускатний горіх перетворюється на порошок мускатного горіха, який використовується як пряність у всьому світі. Багряний аріл, який знаходиться на твердій поверхні насіння, відокремлюється, поступово висушується та використовується як прянощі. Хоча ці дерева є виключно тропічними, їх легко вирощувати в правильних умовах. Виробники з теплицями в прохолодніших регіонах світу можуть досягти такого ж успіху, як і ті, що живуть у теплих регіонах.

Сам фрукт їстівний, і з нього можна приготувати мускатний сік, який є делікатесом, який широко подають у кав’ярнях у рідному регіоні. Ті, хто поширював переваги цього щедрого виду у своїй кулінарній практиці, описали його як вражаючий і дивовижний за межами американського контексту, для більшості з нас відомих спецій, таких як мускатний горіх.

Що нового:  Виростіть насіння гірчиці у своєму саду

Посадка

Коли ви купуєте мускатні дерева, перш ніж пересаджувати, зачекайте, поки коріння заповнить дитячий горщик. Якщо ви не живете в тропічних регіонах, посадіть свої дерева в контейнер. У міру зростання поступово пересаджуйте дерева в контейнери з додатковими 2 дюймами ширини та глибини, стежачи за тим, щоб коріння не крутилися навколо горщика. Зрештою, посадіть свої дерева в горщики на 5 галонів (ми продаємо горщики на 5 галонів, спеціально виготовлені для вирощування дерев). Коли коріння заповнить цю ділянку, посадіть їх у місце останнього спочинку — або в контейнер, або в землю (у нас є 10-галонний Air Pot, який добре підходить для вирощування мускатного горіха).

Обов’язково залишайте принаймні 30-40 футів між рослинами мускатного горіха, вирощеними в землі. Ті, що вирощуються в контейнерах, підійдуть чудово, якщо вони в хорошому стані. Оскільки це тропічні рослини, їх не можна садити або пересаджувати в прохолодну погоду. Переконайтеся, що вони знаходяться на сонячному місці з хорошою постійною вологістю. Уникайте місць із сильним вітром або холодним сухим повітрям. Дайте рослині родючий грунт з хорошим дренажем.

Догляд

Булава арілс на ядрі мускатного горіха
Навколо ядра мускатного горіха утворюються арили, які ми називаємо булавою. Джерело: bebopeloula

Мускатний горіх чудово почувається, як тільки він приживеться після посадки. Давайте обговоримо основу для успішного вирощування мускатного горіха.

Сонце і температура

Мускатний горіх любить місця, де сонячне світло, півтінь або повне сонячне світло протягом 4-6 годин на день. Вони процвітають у зонах 10 і 11 Міністерства сільського господарства США. Знову ж таки, це дерево можна вирощувати за межами цього діапазону, лише в контейнерах. Оптимальний діапазон температур для мускатного дерева становить від 77 до 86 градусів за Фаренгейтом. Тому найкраще вирощувати це дерево на відкритому повітрі в регіоні з жарким літом і м’якою зимою, а також вирощувати дерева, вирощені в контейнерах, у кліматі за межами цього діапазону.

Занадто багато сонця обпалить листя вашого дерева, тоді як надлишок тіні позбавить мускатний горіх поживних речовин. Крім того, занадто сильний холод легко вб’є мускатний горіх, особливо нижче 30 градусів за Фаренгейтом. Якщо ви садите це дерево в зонах Міністерства сільського господарства США за межами ідеального діапазону, переконайтеся, що у вас є теплиця або кімнатний простір, щоб захистити вашу рослину від екстремальних погодних умов. За межами оптимального температурного режиму мускатне дерево перестає цвісти і скидає плоди. Запилення в цей час ускладнюється. Тримайте його в цьому діапазоні, і все готово!

Вода і вологість

Полийте мускатний горіх вранці, коли поверхня 2 дюймів ґрунту висохне. У контейнерах поливайте дерево частіше, дотримуючись того ж правила. Контейнери, як правило, швидше висихають ґрунт.

На грядці або у дворі гарний 2-3-дюймовий шар мульчі допоможе зберегти ґрунт вологим. Встановіть лінію крапельного поливу навколо основи дерева, подалі від стовбура. Якщо ваше дерево піддається тривалим періодам дощу, уникайте поливу, доки верхній шар рослинного середовища знову не висохне. Не можна допускати пересихання грунту. Мускатний горіх є рідним для регіонів із стабільно вологим ґрунтом, тому дайте йому те саме, щоб досягти успіху.

Якщо ви живете в регіоні з вологістю менше 85%, регулярно обприскуйте дерево так, щоб вода накопичувалася на листі, але не стікала. При необхідності робіть це до 2 разів на день.

грунт

Для посадки цього дерева у своєму саду використовуйте високородючий тип ґрунту з хорошим дренажем. Більшість досвідчених виробників мускатного горіха використовують добре дренований ґрунт із добре перепрілим гноєм (частіше коров’ячим) і невеликою кількістю піску. Якщо ви садите рослину безпосередньо в ґрунт, додайте достатню кількість компостованого гною перед посадкою. Хоча мускатний горіх може виживати в бідному ґрунті, йому потрібно більше, ніж це для запилення та плодоношення. Загалом найкраще підійде слабокислий ґрунт. Перевірте свій грунт на діапазон рН від 5,5 до 7,0.

Що нового:  Рослина кмин: пряність і смачне коріння

Внесення добрив

Оскільки мускатний горіх росте у великій кількості добре перепрілого гною, йому не потрібно багато сторонніх поживних речовин. Однак щомісячне рідке внесення розведеного органічного добрива з основою NPK 20-18-50 не завадить. Поступово збільшуйте цю кількість щороку в міру зростання дерева. Крім того, щорічно розкидайте компостований гній навколо дерева.

Не вносьте добрива, коли занадто жарко або занадто холодно. Це може сприяти гниттю коренів мускатного горіха або спалити рослину.

Обрізка

У молодих дерев обріжте гілки, які ростуть всередину до стовбура. Коли мускатний горіх старіє, гілки в нижній частині дерева слід обрізати, щоб підняти крону і дати вам простір внизу. Деякі кажуть, що більше гілок означає більше плодів, тоді як інші кажуть, що обрізка сприяє росту плодів і квітів. У вас буде достатньо часу, щоб пограти з цим і побачити, що вам найкраще підходить.

Коли дерево стане більшим, попросіть когось помітити вас під час обрізання високих гілок. Крім того, найміть арборіста, який допоможе вам сформувати мускатний горіх. Коли плоди дозріють, вони розколються і впадуть на землю. Його також можна зірвати з дерева безпосередньо перед тим, як м’якоть розколюється, якщо ви також хочете використовувати м’якоть. Оскільки мускатний горіх вічнозелений, він не скидає листя і не опадає.

Розмноження

Оскільки мускатні горіхи падають на землю, коли вони дозріли, вони можуть опинитися в оптимальній тіні та вологому ґрунті та розмножуватися самостійно. Просто викопайте саджанець разом із новим ростом і пересадіть його в галонну ємність із тим самим ґрунтом, який ви б дали своєму дорослому дереву.

Крім того, видаліть і посадіть насіння самостійно. Коли плід і насіння опадають, помістіть насіння в конверт або паперовий пакет і помістіть їх у холодильник. Вони залишатимуться життєздатними до 45 днів. Замочіть їх принаймні на 24 години в чистій воді, а потім посадіть у 5-дюймові початкові горщики глибиною 1 дюйм. Підтримуйте ґрунт вологим, і через шість-вісім тижнів ви отримаєте пророслий мускатний горіх.

Останнім часом була проведена робота з живцювання чоловічих горіхів мускатних на жіночі. Це спосіб виростити дерево, яке самозапилюється. Якщо у вас є зріла жіноча рослина мускатного горіха, ви можете прищепити чоловічу гілку на здорове жіноче дерево.

Збирання та зберігання

Незрілі і стиглі мускатні горіхи
Відмінності між стиглими і незрілими мускатними горіхами можна побачити тут. Джерело: Leticia L

Отже, ви зробили посадку, догляд за ґрунтом, і ви вже на шляху до того, щоб отримати власний мелений мускатний горіх. Поговоримо про процес видалення насіння, обробки та зберігання мускатного горіха. Ви відчуєте теплий сухий смак цих спецій у будь-якій страві.

збирання врожаю

Коли плід розкривається і оголює насіння, мускатний горіх готовий до збору. Або зачекайте, доки мускатні горіхи впадуть у місці, де посаджено ваше дерево, або видаліть їх довгою жердиною. Пам’ятайте, що ви не побачите стиглих плодів принаймні через 5 років здорового росту.

Відокремте червону арілку від насіннєвої оболонки. Насіннєву оболонку потрібно буде відокремити від насіння, коли воно повністю висохне. Оболонку можна компостувати або викинути. Сушити арил потрібно 2 тижні під прямими сонячними променями. Потім його можна подрібнити в ступці і товкачиком у порошок.

Що нового:  Рослина перцю: домашній чорний перець

Щоб висушити мускатний горіх, дайте йому постояти на сонячному світлі протягом 6-8 тижнів, поки мускатний горіх не зменшиться, а ядра не загримлять всередині. Саме це ядро ​​є тим мускатним горіхом, який ми знаємо і любимо, тому розбийте зовнішню оболонку та дістаньте свій приз. Саме ядро ​​можна подрібнити за допомогою мікроплоскостої терки або терки для мускатного горіха. Зауважте, що смак свіжозмеленого мускатного горіха буде набагато сильнішим, ніж зберігається порошок. Використовуйте свій нюх і смак, щоб визначити, чи потрібно вам скоротити кількість порошку в соусах, напоях, десертах і м’ясі.

Зберігання

Цілий мускатний горіх (і його аромат) можна зберігати в сухому герметичному контейнері при кімнатній температурі до 5 років. Мелений мускатний горіх зберігається таким чином до 3 років.

Мейс також слід зберігати в темному прохолодному місці в герметичній тарі. Він триватиме 1 рік, але почне втрачати свою ефективність через 6-8 місяців.

Мати свіжомелений мускатний горіх і мускатний горіх для овочів (наприклад, картоплі), м’яса або для розкладання навколо різних страв – справді чудово.

Вирішення проблем

Мускатні горіхи у формі сльози
Плоди округлої або краплеподібної форми, добре помітні на тлі листя. Джерело: joegoauk73

Вирощувати мускатний горіх може бути складно, коли умови не є відповідними. Ось кілька речей, про які варто знати.

Зростаючі проблеми

Якщо вирощувати мускатний горіх в ґрунт, який не є родючим або недостатньо вологий грунт, він може не цвісти і не плодоносити. До 7 року, якщо квіти не виросли, внесіть трохи більше добрив, ніж минулого року.

Мускатний горіх потребує трохи тіні. с занадто мало тіні, листя може палити, а мускатний горіх падає з дерева. В той самий час, занадто мало сонця зробить їх нездатними синтезувати поживні речовини.

Якщо ви посадите своє дерево в a надто глибока яма або a надто дрібний отвір, може не прижитися як слід. Пересадіть глибше незабаром після того, якщо ви помітили оголені коріння.

Переконайтеся, що ви залишили невеликий проміжок між мульчею та стовбуром дерева. Ця щілина заважає потенційне пошкодження грибком або цвіллю до стовбура.

Шкідники

Какао-довгоносик робить круглий отвір крізь оболонку горіхової шкаралупи та з’їдає ядро. Якщо ви помітили, що у мускатного горіха є дірка, негайно обробіть дерево, щоб запобігти повній втраті ядра. Довгоносики не тільки з’їдять ядро, але й відкладуть яйця в отвір, дозволяючи личинці розмножуватися. Їх часто обробляють органічними фумігантами, які наносять на ядра. Посадіть рослини, які заохочують їхніх природних хижаків, як-от богомолів, птахів і сонечок, або запровадьте цих корисних хижаків у свій сад. Органічний спрей Spinosad є хорошим вибором пестицидів для довгоносиків.

Хвороби

Антракнозна плямистість листя викликається грибком Colletotrichum gloeosporioides, і представляє собою плями з жовтими ореолами на листі вашого дерева. Для лікування плямистості листя використовуйте 1% бордоську суміш (суміш мідного купоросу, гашеного вапна та води) у рідкій формі та обприскайте листя. Для більш легкого, стандартного лікування також ефективний рідкий мідний фунгіцид.

Потерпілість ниток також викликається грибком. Кортиціум spp. є збудником у цьому випадку. Він виробляє білі або чорні шовковисті нитки, які утворюють неправильну мережу на стеблах і листках. Це також можна лікувати рідким мідним фунгіцидом або 1% бордоською сумішшю.

Питання що часто задаються

Гроно плодів мускатного горіха
Гроно незрілих фруктів на дереві. Джерело: Лі Едвін Курсі

З: Чи можу я виростити мускатне дерево?

A: Так! Це займе час, але як тільки ви створите цю рослину, ви будете дуже раді, що це зробили.

З: Чи можна їсти мускатний горіх?

Відповідь: М’якоть навколо фрукта вважається досить солодкою, і в азіатських країнах її часто використовують для приготування соку. Він має інший смак, ніж спеції, але дуже смачний!

З: Скільки часу росте мускатне дерево?

A: Мускатний горіх дає плоди щонайменше через 5 років здорового росту та належного запилення.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі