Квіти

Чим підгодувати троянди навесні – поради для садівників



 

Ніжні красуні-троянди з приходом весни вимагають уваги та турботи. Чим підгодувати троянди навесні, щоб вони не хворіли і довго тішили пишним цвітінням? Розкриваємо секрети – коли удобрювати колючі кущики та які склади для цього використати.

Обов'язкова весняна обрізка пробуджує у троянд апетит – вони починають активно поглинати з ґрунту поживні речовини. Ось чому важливість раннього підживлення не варто недооцінювати. Саме вона – перший крок на шляху до здоров'я та тривалого цвітіння запашних чарівниць.

Добриво троянд навесні – цілі

Внесення добрив має кілька важливих цілей:

  • відновлення після тривалого сну;
  • запуск процесу утворення сильних пагонів та соковитого листя;
  • нормалізація обміну речовин;
  • посилення несприйнятливості до хвороб та шкідників;
  • формування міцних квітконосів.

Досягти перерахованих цілей допомагають макро- та мікроелементи. Азот сприяє появі нового листя та здорових пагонів, фосфор – підвищує кількість квіткових бруньок, калій – зміцнює імунітет, магній – прискорює закладку бутонів.

Підживлення троянд навесні – терміни

Вперше кущі підгодовують після танення снігового покриву. Другий – після появи перших листочків. Третій – через 2 тижні після другого підживлення. Четвертий – через 2 тижні після третього. Востаннє (четверте) добрива вносять до початку бутонізації.

Весняною часом троянд, що ослабли, потрібні сили для відрощування пагонів і закладення нирок. Швидкого відновлення можна досягти за допомогою позакореневого внесення добрив. Підживлення по листку дозволяє рослині отримати необхідні речовини при мінімумі енерговитрат – обов'язково чергуйте кореневе внесення та обприскування.

Добрива для троянд навесні – що і коли робити?

Троянди позитивно відгукуються на органічні та мінеральні підживлення за умови, що ви вносите їх у певний час.

Чим підгодувати троянди навесні вперше? На етапі відновлення після оздоровлення обрізки рослинам потрібний азот. Нестачу цього елемента заповнять карбамід, аміачна чи калієва селітра.

Що нового:  Півонії - посадка, вирощування, догляд. Календар квітника

Карбамід та аміачну селітру вносять у вигляді розчину (1 ст. л на 10 л води), великі гранули калієвої селітри розкидають у прикореневій зоні.

Важливо! На кислих ґрунтах використовувати сечовину та аміачну селітру не рекомендується – вони закисляють ґрунт.

підживлення троянд навесні

Друге підживлення – органічне. Настій жовтих кульбаб починають готувати відразу ж після першого підгодовування, оскільки він наполягає 2 тижні. Кульбаби замочують у відрі теплої води і благополучно забувають про їхнє існування. Через 14 днів “бродилку”, що вийшла, розбавляють водою (1:10) і використовують для прикореневого внесення. Поживний розчин концентрації 1:20 оптимальний для обприскування.

Чим підгодувати троянди навесні, якщо не знайшлося кульбаби? Якщо жовтих (а це принципово) кульбаб під рукою не виявилося, їх успішно замінить курячий послід. Для цього третина відра приплоду заливають 10 л води і настоюють 2 дні, не забуваючи регулярно помішувати. Далі концентрат розбавляють водою (0,5 л на 10 л води) та застосовують за призначенням. Для обприскування норму розведення коригують до 10 л води додають 250 мл готового розчину.

Додатково землю мульчують компостом, чорним низинним торфом, гноєм, що перепрів.

Склад третього та четвертого підживлення ідентичний:

  • калію монофосфат (0,5 ст. л);
  • магнію сульфат (0,5 ст. л);
  • Фертика Кристалон для троянд – 5 мл;
  • Гуми-паста (0,5 ст. л).

Суміш вносять позакореневим способом з інтервалом 2 тижні.

Для обприскування згодяться суперфосфат, сечовина чи гумат натрію.

Окремо варто згадати цінність золи. Деревна зола для троянд – постачальник макроелементів та стимулятор розвитку коріння. Вона зміцнює захисні сили рослини, сприяє формуванню бутонів, запобігає поширенню грибка, заповнює дефіцит калію та фосфору, лужить ґрунт.

Важливо! Під корінь органічну або деревну золу вносять із розрахунку 300 г на кожен кущ. Для обприскування 2 склянки золи заливають 1 л води, ретельно розмішують, дають настоятись і проціджують.

Що нового:  Клумба із багаторічників безперервного цвітіння

Підживлення троянди навесні комплексними добривами

Важливе значення мають комплексні добрива, які містять кілька інгредієнтів. Багатокомпонентні підживлення зручні та прості у використанні – це ідеальний варіант для новачків, які побоюються передозування, а також тих, хто цінує свій час.

Отже, чим підгодувати троянди навесні, коли хочеться отримати позитивний результат?

Назва комплексного добрива Особливості
Покон Добриво тривалої дії містить азот, фосфор, калій, залізо, сірку. Поживні компоненти проникають у рослинні тканини поступово під впливом опадів та сонячного світла.
Добрива для троянд та квітів У складі – легкозасвоювані амінокислоти. Підживлення має мультиефект – покращує структуру грунту, підвищує морозостійкість рослин, забезпечує пишне тривале цвітіння, посилює забарвлення бутонів.
Еліксир №1 для квітів Органічне добриво відновлює структуру та повітропроникність ґрунту, сприяє швидкому зростанню та продовжує терміни цвітіння.
Фертика Leaf Power універсальна Містить збалансований комплекс NPK та мікроелементи. Підходить для троянд. Зручна форма випуску полегшує новачкам завдання внесення добрив.

Тепер ваш розарій довго радуватиме яскравими фарбами і чарівним ароматом, адже ви знаєте, чим підгодувати троянди навесні.

А якщо Ви вважаєте, що на вашій ділянці мало місця і троянди посадити просто ніде – це далеко не так! Навіть якщо на ділянці немає вільного місця – троянди можна вирощувати в контейнері, а розмістити його можна будь-де.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі