Квіти

Чим підгодувати троянди навесні, щоб росли пишними та здоровими



Садовий розарій – предмет гордості кожного дачника, адже королева квітів – троянда улюблена всіма. Щоб було чим пишатися, троянди рекомендується правильно доглядати: проводити своєчасне обрізання, вкривати рослини від морозу, періодично оглядати кущі на предмет виявлення шкідників і хвороб, але найголовніше – правильно проводити підживлення поживними речовинами. Підживлення троянд навесні – гарантія пишного та тривалого цвітіння. Про це й поговоримо сьогодні.

Які добрива потрібні трояндам

Троянд ніколи не буває багато, тому щороку з'являються нові колючі, але дивовижно гарні сорти з оригінальними квітами.

Пишне цвітіння троянд – предмет прагнення багатьох садівників. Мало відвести для чарівної королеви відповідну ділянку, її необхідно регулярно поливати і періодично удобрювати.

Напевно, багато хто це знає, але повторення не буде зайвим.

  • Щоб рослина утворювала багато бутонів, потрібний фосфор.

  • Для зростання зеленої маси потрібен азот, але перегодовані цією речовиною троянди утворюють масу нових зелених пагонів, на шкоду появі бутонів. Квітів стає менше, набагато менше. Кущі, що переїли органічних добрив, які живлять азотом, сильно розростаються, нарощують багату листову масу, їх цвітіння сильно затримується, стає нерясним, а самі рослини сильно схильні до захворювань.

  • Калій теж потрібен троянд, підживлення калійною сіллю дозволяє підготувати кущі до зимівлі, а також впливає на розміри квітів.

Чим підгодувати троянди навесні? Давайте розбиратися у подробицях.

Удобрюємо троянди за всіма правилами

Провесною після зняття укриття, поки нирки ще не рушили в зріст, можна провести підживлення рожевих кущів органікою, яка багата азотом. Ще з осені під кущі можна насипати шар перегною або торфу, які допоможуть захистити коріння рослин від вимерзання та збагачуватимуть ґрунт поживними речовинами. Органіка приваблює на клумби дощових черв'яків, які розпушують ґрунт і сприяють притоку повітря до коріння.

Що нового:  Як пересадити троянди восени

Підживлення троянд органічними добривами проводиться і напровесні в момент наростання зеленого листя. Особливо корисне внесення органіки для молодих рослин, після проведення підживлення троянди бурхливо рушають у ріст.

Для підживлення троянд органічними добривами можна використовувати пташиний послід, коров'як або кінський гній.

Курячий послід, що перепрів, розводять з водою в пропорції 1:10, наполягають п'ять днів, після чого розводять 1 частину настою в 3 частинах води. Свіжу курячу послід розводять у воді для наполягання у пропорції 1:20.

Важливо! Передозування курячого посліду може призвести до опіку кореневої системи.

Коров'як додають у воду у співвідношенні 1:10 потім настій ще раз розводять водою 1:2.

Добриво для троянд навесні органічними складами проводять після закінчення морозів, при плюсовій температурі, інакше рослини погано засвоюватимуть додаткове харчування.

Як органічне добриво можна використовувати трав'яний настій, його розбризкують по листі.

Важливо! Намагайтеся чергувати внесення мінеральних добрив та органіки, що допоможе гармонійному розвитку рослини та сприяє пишному цвітінню.

Існує зразкова схема підживлення дорослих троянд, яка включає п'ять основних етапів:

  • Перше підживлення троянди для догляду навесні проводиться рано, зазвичай цей час настає відразу після першого обрізання в стадії набухання нирок. Під кущі вносять 300 г перепрілого гною або компосту в розрахунку на 1 кущ, а також аміачну селітру по 25-30 г на 1 рослину.

  • Друге підживлення – проводиться у стадії відростання пагонів, приблизно через 2 тижні після першого. Кущі поливають настоєм коров'яка або гною, крім цього проводять полив комплексним мінеральним добривом для весняного підживлення троянд. Якщо готового добрива немає, вносять під кожен кущ аміачну селітру (від 10 до 15 г); калійну сіль (10-15 г); подвійний суперфосфат (до 30 г).

  • Третє обов'язкове підживлення проводять у момент появи бутонів – як органіку використовують водний настій коров'яку, пташиного посліду або трави. З мінеральних добрив необхідно внести під комплексні троянди з підвищеною часткою фосфору.

  • Четверте підживлення проводиться після закінчення першої хвилі цвітіння – під кущі вносять компост, ґрунт проливають комплексним добривом.

  • П'яте підживлення проводять після другої хвилі цвітіння, але це вже влітку.

Що нового:  Топ 13 корисних порад при підготовці троянд до зими

Недосвідчені садівники сумніваються у правильності своїх дій, запитуючи: «Чим підгодувати троянди для зростання»? Використовуйте наведену вище схему підживлення садових троянд, і пишне цвітіння буде забезпечено. Але є один нюанс – на бідних ґрунтах доведеться проводити підживлення кожні 2 тижні, інакше рослини відчуватимуть голод, що вплине на тривалість та рясність цвітіння.

Важливо! Категорично не рекомендується вносити підживлення в суху землю, перед внесенням добрив корисно спочатку полити троянди.

Троянди можна удобрювати не тільки під корінь, а й оббризкувати поживними розчинами по листі. У цьому випадку відбувається швидке всмоктування розчину і рослина оперативно отримує потрібні поживні речовини. Особливо важливо проводити позакореневе підживлення при нестачі якогось елемента, про що рослина символізує зміною листя.

Для отримання яскравих кольорів необхідно в період бутонізації провести обприскування куща водним магнієм розчином. Чим ще можна обприскати троянди навесні: хелат заліза (профілактика хлорозу); бір; марганець.

Важливо! Позакореневе підживлення шляхом обприскування кущів небажано проводити пізно ввечері або в дощову погоду.


Асортимент готових добрив для підживлення троянд

  • Добриво Гера 3D палички для троянд – підживлення пролонгованої дії, у складі містить азот, фосфор, калій у співвідношенні 13:15:13 і мікроелементи. Періодичність проведення підживлення – 1 раз на рік.

  • Добра сила для троянд і півонії – підживлення проводиться 1 раз на 10-15 днів. Рекомендується ретельно дотримуватись рекомендацій виробника з дозування.

  • Гера для троянд гуматизоване – не містить хлору, підтримує здоров'я рослини і сприяє бутонізації.

  • Добриво Агрікола Аква для троянд – однієї пляшечки вистачає на 25 літрів води. Повністю збалансований поживний склад для поливу троянд під корінь.

  • Добриво Фаско Квіткове щастя для троянд – для кореневого підживлення, флакон засобу розрахований на розчинення у 35 літрах води.

Що нового:  Декоративна калина – сорти, обрізка та догляд

Різноманітність готових добрив для троянд дозволяє легко вибрати оптимальний варіант для добрива рослин.

0 0 голоси
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі