З огляду на те, що в багатьох зонах вирощування Міністерства сільського господарства США минули останні заморозки, настав час вирушати туди і садити! Ви можете думати, з чого почати. Грядка з травами — чудове місце для початку садівників-початківців, оскільки більшість трав легко вирощувати та доглядати за ними.
Грядки з травами також чудово підходять для досвідчених садівників, які цінують задоволення від безупинного збору врожаю протягом вегетаційного періоду. Це чудове заняття на вихідних у вихідні, присвячені Дню пам’яті, і оскільки більшість трав вирощують заради листя, їх можна відразу збирати! Тож посадіть грядку з травами на вихідні до Дня пам’яті, і ви матимете багато свіжих трав для приготування їжі.
Трави є основним продуктом будь-якого саду. Їх легко вирощувати, і, як згадувалося вище, оскільки ви зазвичай не чекаєте, поки утворяться плоди чи квіти, вони готові до збирання майже одразу!
Для більшості трав регулярний збір спонукає їх рости густішими та щільнішими. Трави додають додатковий шар смаку всьому, що ви готуєте на кухні. Немає нічого більшого задоволення, ніж зібрати власні свіжі трави та використати їх того ж дня на вечерю! Не кажучи вже про те, що їх легко сушити та зберігати для подальшого використання, що дає вам можливість виростити власну шафу з травами.
Вибір місця для посадки
Висаджуючи свій трав'яний сад, ви спочатку захочете розглянути місце посадки. Більшість трав вимагають повного сонця, що дорівнює 6-8 годинам прямого сонячного світла на день.
Ще одна річ, яку слід враховувати, це близькість до вашої кухні. Посадивши свій трав’яний сад прямо біля дверей, ви зможете легко вискочити на вулицю під час приготування їжі та взяти жменю свіжих трав! Ви також захочете вирішити, чи хочете ви вирощувати свій трав'яний сад на піднятій грядці, контейнерах (наприклад, горщиках або мішках для вирощування) або безпосередньо в землі.
Остерігайтеся вирощування трав безпосередньо в землі. Деякі трави легко поширюються! Посадивши їх у обмеженому просторі, як-от грядку чи мішок для вирощування, їх буде легше утримувати.
Багаторічник проти однорічного
Щоб вивести свою грядку з травами на новий рівень, обов’язково посадіть суміш багаторічних і однорічних трав. Багаторічність означає, що ці рослини будуть повертатися з року в рік. Однорічні означає, що ці рослини живуть лише один сезон і не повертаються після перших осінніх заморозків.
Багаторічні трави забезпечать ваш трав’яний сад надійними врожаями, які з кожним роком будуть ставати все більш рясними. Однорічні трави чудово підходять для розміщення між вашими багаторічними рослинами. До популярних багаторічних трав належать орегано, чебрець, розмарин, м’ята, шніт-цибуля та шавлія. Популярні однорічні трави включають кінзу, базилік, кріп і ромашку.
Догляд за звичайними травами
Наступне, що потрібно знати, це як доглядати за своїми травами! Як згадувалося вище, більшості трав потрібно щонайменше 6-8 годин прямого сонячного світла на день. Більшість цінує постійну воду та вологість, хоча є й такі, які вважають за краще, щоб ґрунт висихав між поливами.
Більшість із цих трав можна пересаджувати як початкові рослини, якщо не вказано інше. Є більше ніж 10 трав на вибір? Так! Список трав майже нескінченний, однак ми вибрали найпопулярніші трави, які легко вирощувати та які найчастіше використовуються в кухнях різних культур. Читайте далі, щоб дізнатися про особливості догляду за нашими 10 улюбленими травами!
кінза
Ця трава викликає розбіжності з відкриттям гена, який змушує деяких людей відчувати смак мила, коли їдять кінзу. Якщо вам пощастило народитися без цього гена, ви, ймовірно, насолоджувалися кінзою в сальсі та гуакамоле, тайською їжею тощо. Можливо, ви також споживали цю траву як сушену спецію у вигляді коріандру.
Коріандр виготовляють із висушених насіння кінзи, які подрібнюють у порошок і використовують як пряність. У деяких частинах світу як листя, так і насіння кінзи називають коріандром. У Північній Америці листя називають кінзою, а насіння — коріандром.
Забезпечте кінзі сонячне світло, багатий, добре дренований ґрунт і рясно поливайте принаймні раз на тиждень, залежно від погоди. Слід збільшити полив, якщо ви живете в регіоні з жарким літом. З підвищенням температури кінза, як відомо, зникає. Висадка – це час, коли рослина починає цвісти та сіяти насіння.
Це чудово, якщо ви хочете зібрати насіння для використання як коріандр! Але не так добре, якщо ви хочете, щоб листя продовжувало рости. Існують повільні сорти, які зберігаються трохи довше, і надання цим рослинам післяобідньої тіні може допомогти відстрочити викид. Якщо ваша кінза все-таки викидається, ви також можете дозволити насінню впасти на землю, щоб самостійно посіяти свій урожай на наступний рік.
Орегано
Ця класична італійська трава має аромат, який багатьом нагадує піцу! Це одна з 3 трав, які складають багато італійських сумішей трав (орегано, чебрець, базилік).
Ця багаторічна трав’яниста рослина витривала в багатьох зонах, і насіння можна навіть посипати на ваш газон, щоб заповнити оголені місця (хто не хоче, щоб його газон пахнув піцою, коли він його косить?) Орегано віддає перевагу сонячному та добре дренованому ґрунту.
Материнка воліє підсихати між поливами. Італійський орегано є чудовим вибором для зон 6 і вище, тоді як грецький орегано є більш витривалим сортом, який краще підходить для зон 5 і нижче.
Чебрець
Ще одна трава, яка є частиною класичного італійського тріо, чебрець переживає відродження популярності завдяки появі нових сортів, таких як лимонний чебрець і апельсиновий чебрець.
Чебрець віддає перевагу сонцю та добре дренованому ґрунту. Як і орегано, чебрець воліє підсихати між поливами. Ця багаторічна трав’яниста рослина також стійка до посухи, тому, ймовірно, буде добре, якщо ви забудете полити її на кілька днів.
Чебрець чудово підходить для пікантних страв, таких як смажене м’ясо, овочі, риба та солона випічка. Лимонний чебрець і апельсиновий чебрець є прекрасним доповненням до коктейлів і чаю.
Цілі гілочки чебрецю також можна додавати в супи, рагу та бульйони, щоб додати ще один шар смаку. Чебрець найчастіше продається в продуктових магазинах сушеним, але він також чудовий на смак у свіжому вигляді! Крім того, його можна збирати, зв’язувати в пучки і сушити для тривалого зберігання.
Розмарин
Ця трава походить із Середземномор’я, але з тих пір її використання в кулінарії поширилося по всьому світу. Ця багаторічна трав’яниста рослина спочатку повільно росте, але після того, як вона прижилася, вона може вирости до розміру невеликого кущика, якщо її довго не збирати.
Розмарин віддає перевагу сонячному та добре дренованому ґрунту. Як і чебрець і орегано, розмарин також вважає за краще висихати між поливами. Це робить їх усіх чудовими компаньйонами для посадки на одній стороні вашого трав’яного саду.
У зонах 5 і вище розмарин може знадобитися або переносити в приміщення на зиму, або надавати йому додаткове укриття або захист, якщо температура у вашому регіоні опускається нижче 20 градусів за Фаренгейтом.
Монетний двір
Ця рослина має репутацію швидкозростаючої та поширюється як лісова пожежа без будь-якого догляду чи втручання. М’ята розповсюджується за допомогою полозів і може швидко стати неконтрольованою, якщо її посадити безпосередньо в землю.
Це точно стосується більшості видів м’яти в більшості регіонів, однак є кілька речей, які слід знати, щоб переконатися, що ваша м’ята залишиться щасливою. М'ята віддає перевагу повному сонцю, але також може отримати користь від полуденної тіні в жаркому кліматі.
Добре поливайте м’яту, але уникайте надмірного поливу. Постійно вологий ґрунт може спричинити загнивання коренів м’яти. Він стійкий до -20 градусів за Фаренгейтом і зазвичай є однією з перших рослин, які повертаються до життя навесні.
Кулінарне використання м’яти майже нескінченно, але деякі улюблені включають використання в коктейлях, висушених листках м’яти для чаю, м’ятному шоколадному печиві, гарнірах для десертів, простому м’ятному сиропі та м’ятному чатні.
М’ята також смачна в поєднанні з кінзою, кропом і петрушкою. М’яту також можна залишити цвісти в кінці сезону. Він вирощує колоски фіолетових квітів, які приваблюють у ваш сад корисних комах, як-от літаючих мух!
Василь
Як і більшість трав, базилік віддає перевагу сонячному та добре дренованому ґрунту. Поливайте базилік глибоко принаймні раз на тиждень. Базилік віддає перевагу вологому, але не перезволоженому грунту. Не любить пересихання між поливами.
Базилік є видатною травою в італійській кулінарії, і зазвичай використовується як гарнір для піци та тарілок пасти, в соусах і є основним інгредієнтом песто. Фіолетовий базилік можна заварювати як чай, у результаті чого виходить фіолетово-блакитний напій, який стає яскраво-рожевим з додаванням лимона!
Базилік також дуже легко розмножити живцями. Помістіть живець у склянку з водою, і протягом тижня ви побачите ріст коренів. Коли коріння розвинуться, їх можна помістити в грунт. Це може дати вам нескінченну кількість базиліка лише з одного насіння!
Існує багато цікавих сортів базиліка, окрім стандартного базиліка Дженовезе, включаючи лимонний базилік, фіолетовий опаловий базилік, тайський базилік, базилік тулсі та блакитний африканський базилік. Як і у випадку з іншими травами, чим більше ви збираєте базилік, тим густішим і повнішим він виросте.
Частіше збирайте врожай, щоб запобігти утворенню квіток і зберегти ваш базилік протягом усього літа. Наприкінці сезону ви можете дозволити вашому базиліку зацвісти та висадити насіння, щоб зібрати насіння на наступний рік.
Зелена цибуля
Цей представник сімейства алліумів віддає перевагу сонячному світлу та добре дренованому ґрунту. Шніт-цибуля найкраще росте, коли ґрунт трохи просохне, але не повністю, перед повторним поливом.
Зелену цибулю можна зрізати до збору врожаю, дати йому відрости, а потім збирати знову. Крім того, дозвольте їм зацвісти та також зберіть їстівні квіти. Цвіте цибулі можна залити оцтом, який потім можна з’єднати з оливковою олією, щоб зробити заправку для салату.
Зелену цибулю можна використовувати як гарнір або заміну зеленої цибулі. Ця багаторічна трав’яниста рослина витривала в зонах 3-10. Він росте грудкою, яка з кожним вегетаційним сезоном стає більшою.
кріп
Кріп також відомий як кроповий бур’ян, і це не дарма. Він росте і поширюється, як бур'ян! Незважаючи на те, що це однорічна трава, коли йому дозволено сіяти насіння, ви можете виявити, що кріп з’являється на ділянках навколо вашого саду, далеко за межами місця посадки.
Це не викликає особливого занепокоєння, оскільки ви можете збирати його як кріп, якщо він з’явиться в місці, де ви не хочете, щоб він продовжував рости.
Кріп віддає перевагу сонячному та добре дренованому ґрунту. Кріп погано пересаджується, тому краще прямий посів, хоча з насіння він росте дуже швидко! Тримайте насіння рівномірно вологими, і як тільки вони проростуть, ви можете глибоко поливати принаймні раз на тиждень.
Через дрібне пір’ясте листя його дуже легко висушити для тривалого зберігання. Це чудова трава для вирощування, якщо ви також вирощуєте огірки.
Тоді ви можете самостійно приготувати домашні соління! Для маринування можна використовувати всі частини рослини кропу, включаючи листя, стебла та нерозкриті квіткові бруньки. Якщо ви вирішите дозволити своєму кропу цвісти, його жовті зонтичні квіти залучать у ваш сад багато корисних запилювачів, як-от паразитичних ос. Кріп також є рослиною-хазяїном метеликів чорного махаона.
Якщо ви бачите крихітних зелених гусениць з чорними, жовтими та білими смужками, то можете подумати про те, щоб пожертвувати деякими рослинами кропу, щоб вони їх пожували. Натомість ви отримаєте радість спостерігати за формуванням лялечок і появою метеликів!
Шавлія
Ця трава найкраще росте на сонці з добре дренованим ґрунтом. Поливати шавлія можна раз в 1-2 тижні після того, як він повністю приживеться. Краще помилитися на стороні недостатнього поливу, оскільки надмірний полив може спричинити загнивання шавлії.
Шавлія часто зустрічається в осінньо-зимових святкових стравах, як і традиційна начинка. Його також використовують для виробництва шавлієвого коричневого масла, яке чудово поєднується з домашнім гарбузом. Ця багаторічна трав’яниста рослина витривала в зонах 4-11 USDA. Залежно від сорту, він також може цвісти і давати колоски фіолетових або білих квітів.
Ромашка
Це корисно як для запилювачів, так і для людей. Це насправді квітка, але вона використовується як трава і зазвичай з’являється в багатьох трав’яних садах!
Ромашка найкраще працює на сонці, але також переносить часткову тінь. У жаркому південному кліматі післяобіднє затінення може бути корисним, щоб запобігти обпаданню цвітіння. Ромашка потребує регулярного поливу, поки рослини молоді, але після того, як вони прижилися, ромашка може переносити висихання між поливами.
Можливо, ви знаєте цю траву з однойменного чаю, але чи знали ви, що її виготовляють із її квіткових головок? Збирайте врожай, коли квіти повністю розкриються, перш ніж вони почнуть відмирати. Чим більше ваш урожай, тим більше воно буде цвісти.
Ромашка відома своїми заспокійливими властивостями, тому її зазвичай вживають як чай перед сном. Квіткові головки можна збирати і сушити для тривалого зберігання. Дозвольте вашій ромашці прорости насіння в кінці сезону, і нові рослини будуть з’являтися рік за роком.
Заключні думки
Тепер ви знаєте все, що потрібно знати про створення власного трав’яного саду на вихідних у День пам’яті (а також кілька ідей щодо того, які багаторічні та однорічні трави додати). Приступаємо до посадки!