Трави

Чебрець повзучий: квітуча трава та ґрунтопокривна рослина

Чебрець повзучий: квітуча трава та ґрунтопокривна рослина 1


Чебрець повзучий — одна з тих рослин, які ви повинні мати в глянцевих журналах про стиль життя, з ніжно-рожевими квітковими килимами, що каскадом спадають на стіни котеджного саду або розкинулися по гравійному саду з видом на океан, створюючи цілком мрійливу та надихаючу атмосферу. Гарні новини! Відтворити цей образ вдома дуже просто. Читайте далі, щоб дізнатися, як створити свій власний маленький шматочок квітучого повзучого чебрецю, який швидко поширюється вашим двором.

Ця ароматна трава, хоч і їстівна, використовується в основному як садовий ландшафтний інструмент або як ґрунтопокривна рослина, заповнюючи щілини між сходами та щілини в стінах із сухого каменю. Його навіть можна використовувати як альтернативу трав’яному газону, він виростає лише на кілька дюймів у висоту, здатний витримувати помірний рух людей і забезпечувати вражаюче рожеве бачення під час цвітіння.

Є багато переваг від вирощування зеленого листя, а іноді і білих квітів чебрецю повзучого у вашому саду. Вирощування, що не потребує догляду, і чудовий ароматний ґрунтовий покрив є одними з переваг. І квіти, і листя їстівні, і, на відміну від багатьох інших трав, рослини чебрецю повзучого не втрачають свого смаку під час цвітіння та коли квіти відмирають. Чебрець повзучий також є магнітом для комах-запилювачів, особливо бджіл і метеликів, що додає вишуканого смаку отриманому меду.

Хороші продукти на Amazon для вирощування повзучого чебрецю:

  • Безпечне фірмове мило від комах
  • Neem Bliss 100% олія німу холодного віджиму
  • Рідкий мідний фунгіцид Southern Ag

Короткий посібник з догляду

Дуже ефективним почвопокровним варіантом може стати чебрець повзучий. Джерело: Рейчел Форд Джеймс
Загальні назви Чебрець повзучий, чебрець, чебрець дикий
Наукова назва Thymus praecox, Thymus serpyllum
Дні до збору врожаю 90-180 днів
світло Повне сонце
вода Кожні 10-14 днів. Посухостійкий
грунт Добре дренований
Добриво Збалансоване рідке добриво
Шкідники Попелиця, павутинний кліщ
Хвороби Сіра гниль, коренева гниль

Усе про чебрець повзучий

Thymus serpyllum у квітці
Під час цвітіння чебрецю повзучого на листках утворюється рожевий або фіолетовий килимок. Джерело: pellaea

Існує два основних різновиди чебрецю з низьким ростом, що дає підстави для загальної назви «чебрець повзучий»: Thymus praecoxтакож відомий як мати чебрецю, і Thymus serpyllum, зазвичай називають диким чебрецем. Незалежно від того, який сорт чебрецю ви виберете, є багато покриття. Рід щитівки є частиною сімейства м'ятних, губоцвіті, і походить з Південної Європи та Азії.

Чебрець повзучий — це недовговічна деревна багаторічна рослина, вкрита листям, яка зберігається приблизно від 3 до 5 років, перш ніж стати непродуктивною та в’ялою. Він має звичай розлогого росту, виростаючи до 3-4 дюймів у висоту над землею (7-10 см) і 6-18 дюймів (15-46 см) у ширину. У перший рік росте повільно, але після того, як розквітне, чебрець досягне максимального поширення приблизно через 3 роки.

Сіро-зелене крихітне листя овальної форми злегка опушене та дуже ароматне. Ніжні нові стебла мають найкращий смак і найсильніший аромат. Квіти, які люблять метелики, з’являються у вигляді скупчень маленьких червоно-фіолетових, білих квітів і рожевих або блідо-рожевих квітів на кінці стебел наприкінці весни та в середині літа. Зелене листя можна використовувати для ароматизації готової їжі, такої як супи, запіканки та рагу, а квіти можна додавати як гарнір до салатів, щоб додати кольору та цікавості. Thymus praecox – або чебрець повзучий червоний – виростає трохи вищим (4 дюйми), ніж Thymus serpyllum (2,5 дюйма), і має глибокі, насичено-червоні/фіолетові квіти. Більшість інших видів чебрецю, включаючи чебрець дикий, мають квіти від білих до яскраво-рожевих.

Чебрець повзучий чудово пахне і є грунтовим покривом, який поширюється через кореневища, що ростуть по поверхні ґрунту. Це, разом із його щільним типом росту, перевершує конкуренцію та пригнічує бур’яни, що робить його гарною альтернативою трав’яному газону, особливо якщо ви садите рослину в шаховому порядку. Він також нетоксичний, що робить його безпечним для всієї родини, включаючи домашніх тварин.

Що нового:  Коли і як обрізати рослини розмарину

Посадка чебрецю повзучого

Виростити ці чебреці легко. Їх можна почати вирощувати в приміщенні, посадивши насіння, а потім пересадити на вулицю наприкінці весни або на початку літа. Його також можна відокремити від зрілої рослини або виростити, використовуючи придбаний у магазині садовий матеріал. Якщо ви хочете створити газон з чебрецю повзучого, то найкращим і найекономічнішим варіантом буде посадка насіння.

Почніть посів насіння в приміщенні ранньою весною для висадки на вулицю після того, як мине весь ризик заморозків. Виміряйте простір для вирощування та розрахуйте кількість рослин чебрецю повзучого, які вам знадобляться, щоб покрити цю площу, виходячи з кінцевого поширення рослини, яке становить від 6 до 18 дюймів (15-46 см) у кожну сторону, залежно від сорту. Якщо ви хочете швидше досягти повного покриття, то посадіть посадку густіше. Також бажано щороку сіяти насіння для пересадки, щоб заповнити будь-які прогалини.

Великі здорові рослини можна розділити навесні чи восени та висадити в нові садові місця або поділитися з друзями та сусідами. Посадіть чебрець повзучий у теплому, захищеному сонячному місці з добре дренованим ґрунтом. Якщо ви вирощуєте рослину в контейнерах, додайте до компостної суміші принаймні 30% садового піску або піску, щоб забезпечити дренаж. Чебрець не любить мокрих ніг! Якщо ваш ґрунт важкий, додайте багато органіки, щоб полегшити ґрунт.

Догляд

Характер росту чебрецю
Багато варіантів чебрецю повзучого мають звичку росту в горб. Джерело: YorkRegionGovt

Після встановлення чебрець повзучий дуже не потребує догляду. Ось кілька порад щодо вирощування чебрецю повзучого, щоб ваш чебрець виглядав добре цілий рік.

Сонце і температура

Чебрець повзучий любить рости на повному сонці з мінімум 6 годинами прямого сонячного світла на день. Цей чудовий ґрунтовий покрив витривалий у зонах 4-9 Міністерства сільського господарства США, хоча захист від морозу може знадобитися для холодніших областей. Сюди також відноситься білий чебрець повзучий. Глибока мульча з подрібненої кори навколо основи рослини захистить коріння від промерзання взимку.

Вода і вологість

Молода рослина повинна мати регулярний графік поливу в перший рік, щоб допомогти коріння прижитися. Створені посадки слід поливати раз на 10-14 днів, щоб зберегти цю посухостійку рослину в ідеальному стані. Не залишайте чебрець повзучий зневодненим занадто довго, оскільки ці щільні килимки можуть не відновитися, якщо вони занадто висихають. Рясно полийте за допомогою лійки або шланга, направляючи воду на ґрунт. Не переливайте, особливо в прохолодні місяці, оскільки вологі коріння можуть призвести до загнивання та загибелі рослини. Полив взимку не потрібен, якщо ви не живете в дуже жаркому кліматі. Полийте чебрець повзучий, вирощений в ємності, коли горщики повністю висохнуть.

грунт

Коли ви вирощуєте чебрець повзучий, грунт повинен бути добре дренованим, легким, не надто родючим і бажано злегка лужним. Для цієї рослини відмінно підійде альпінарій або кам'янистий грунт. Адекватний дренаж життєво важливий, особливо якщо ви вирощуєте в горщиках. Прагніть до суміші компосту та дренажних матеріалів, таких як пісок або перліт, у співвідношенні 30:70, щоб вода могла швидко відтікати від коренів. Помістіть цеглини або ніжки горщиків під контейнери, щоб полегшити дренаж. Чебрець повзучий буде щасливо рости на бідному ґрунті, такому як кам’яні стіни та альпінарії.

Внесення добрив

Як правило, чебрець не вимагає регулярних добрив. Фактично, багаті азотом добрива дадуть довгоногі слабкі рослини. Осіння або весняна мульча повинна утримувати вологу та підтримувати ріст рослин протягом року, або використовуйте збалансоване рідке добриво або добриво із затримкою вивільнення навесні для вирощування ґрунтопокривних газонів із чебрецем повзучим. Добриво для риб, внесене безпосередньо в грунтовий покрив, також добре працює.

Обрізка

Обрізка необхідна для вирощування повзучого часу. Це стимулює новий ріст для підтримки здорових рослин, хоча намагайтеся не проводити надмірну обрізку в перший рік, щоб дати рослинам час прижитися. У наступні роки обрізайте пізньою осінню або ранньою весною, щоб видалити будь-яку слабку, гнучку поросль. Знову обріжте, щоб видалити відцвілі квіти в середині або наприкінці літа. Найкраще використовувати ручні або електричні ножиці, щоб надати красиву рівну обробку грунтопокривним килимам з чебрецю повзучого. Для газонів установіть ножі косарки на мінімальну висоту 3 дюйми. Будьте нижче, і ви ризикуєте врізати стару деревину, яка може не омолодитися.

Що нового:  Як посадити трави в цей день пам’яті

Розмноження

Чебрець можна розмножувати насінням, стебловими живцями, зануреними в гормон укорінення, діленням і відводками, але через низьку звичку чебрецю повзучого найкращими методами розмноження є насіння та ділення. Чебрець повзучий не дає достатньо довгих стебел, щоб отримати успішні живці, не зрізаючи стару деревину, а чебрець повзучий природним чином буде шаруватися без сторонньої допомоги.

Почніть вирощувати насіння чебрецю повзучого в приміщенні ранньою весною для висадки після того, як минули останні заморозки. Посійте кілька насіння в невеликі горщики, наповнені універсальним ґрунтом, злегка накрийте, полийте та залиште біля теплого світлого вікна. Проростання може тривати до 28 днів і часто непостійне, тому на цьому етапі потрібне терпіння. Проріджуйте сіянці, що з’явилися, до 2-3 найсильніших і вирощуйте, поки вони не будуть готові до висаджування в якості грунтового покриву.

Щоб розділити чебрець повзучий, виберіть гарну, здорову рослину з великою кількістю стебел, що ростуть від основи. Рослина віком від одного до двох років працює найкраще і проживе довше, ніж старі екземпляри. Викопайте всю рослину, обережно, щоб не пошкодити кореневу грудку. Обережно розірвіть або розріжте рослину на стільки частин, скільки вам потрібно, переконавшись, що кожна частина має належне коріння. Посадіть кожну нову частину на нове місце для зростання між сходами або як грунтовий покрив і добре полийте.

Вид зверху на рослини чебрецю
Постріл, який дивиться прямо вниз на чебрець повзучий. Джерело: jeremylukehill

Збирання та зберігання

Хоча чебрець повзучий використовується більше в декоративних цілях, листя і квіти можна вживати в їжу, тому було б шкода витрачати ці обрізки!

збирання врожаю

Чебрець повзучий можна збирати за потреби протягом вегетаційного періоду. Будьте обережні, щоб не перевтомити рослину, обрізаючи здерев’янілі стебла. Просто відріжте свіжий наріст ножицями. Обережно промийте листя холодною водою, щоб зберегти якомога більше ефірних масел і аромату.

Зберігання

Свіжозібраний чебрець можна зберігати в холодильнику, загорнувши у вологий кухонний папір або в пакеті на блискавці, від тижня до 10 днів. Гілочки свіжого чебрецю можна заморозити окремо на підносі, а після заморожування покласти в пакет для заморозки та використовувати для ароматизації супів і рагу.

Стебла можна покласти плазом на сітчастий піддон для сушіння в темному, теплому, добре провітрюваному приміщенні. Це може тривати кілька тижнів. Коли вони повністю висохнуть, подрібніть трави та зберігайте їх у герметичному контейнері до 18 місяців.

Вирішення проблем

Чебрець виповзає на бетон
Тенденція до повзучості Thymus serpyllum може поширюватися на бетон або бруківку. Джерело: Krista76

Чебрець повзучий відносно вільний від шкідників і хвороб, але, як і більшість рослин, є одна або дві речі, на які слід звернути увагу, про які ми розповімо нижче.

Зростаючі проблеми

Багато людей люблять чебрець повзучий, тому що він чудово пахне, стійкий до пошкоджень від пішохідного руху та чудово цвіте на початку літа. Але одна з проблем, з якою стикаються люди, коли вирощують чебрець повзучий, це: відсутність квітів. Це можна пояснити часом, оскільки сезон цвітіння міг ще не настати. Це також може бути пов’язано з тим, що майже кожен сорт чебрецю (навіть звичайний) цвіте через кілька років.

Шкідники

Попелиці (Афідоідея) атакують молоде новоутворення чебрецю повзучого, що призводить до спотворення листя та стебла. Їх можна обробити біологічним шляхом, вивільнивши корисних комах, які харчуються ними, наприклад, личинки сонечка (cococinella septempunctata). Крім того, обприскайте хорошим органічним інсектицидним милом або олією німу. Зменшити чисельність попелиці можна, якщо її розтиснути пальцями або швидким струменем води.

Що нового:  Як виростити горох у горщиках або контейнерах

Павутинний кліщ (Тетраніхіди) — крихітні червонувато-коричневі павукоподібні, які живуть великими колоніями на нижній стороні листя. Вони процвітають у жаркому сухому середовищі, подібному до бажаних умов вирощування чебрецю повзучого. Докази на рослинах можна розглядати як тонку перетинку між стеблами та швидке погіршення здоров’я рослин. Уникайте обприскування пестицидами, оскільки ці кліщі створили стійкість до багатьох продуктів на ринку. Хімічні речовини також можуть вбивати природних хижаків, таких як мереживокрилки та сонечка. Видаліть і знищіть найбільш уражені стебла та цілі рослини, якщо необхідно, щоб запобігти подальшому поширенню. Подібно до попелиці, швидкий струмінь води може допомогти зменшити чисельність.

Хвороби

Сіра цвіль, також відома як Botrytis cinerea, це повітряно-крапельне захворювання, яке може вражають будь-яку частину рослини під час м’якої вологої погоди. Симптоми включають в’янення стебел, коричневе листя та сіре/коричневе хутро на стеблах і листках. Видалити та знищити уражені рослини, щоб запобігти подальшому поширенню. Правильне рослинництво може допомогти в профілактиці гнійний грибокяк-от обережне поводження з рослинами під час збору врожаю, прибирання листя та іншого гнилого сміття навколо рослин, полив лише за необхідності та забезпечення достатньої відстані для забезпечення хорошої циркуляції повітря.

Коренева гнильтакож відомий як ризоктоніоз, це грибок, який викликається надмірним поливом, поганим дренажем і високою вологістю. В основному це вражає рослини в прохолодні місяці навесні та взимку, коли вони можуть довго сидіти із заболоченими корінням. Нова рослина особливо сприйнятлива. Першими ознаками захворювання є в’янення, потім в’янення стебла і жовтіє листя. При перших ознаках кореневої гнилі припиніть полив і дайте ґрунту повністю висохнути, а також видаліть мульчу, яка може перешкоджати випаровуванню зайвої води. Якщо рослина сильно уражена, обережно викопайте її і огляньте коріння. Зріжте будь-яке коріння, яке здається кашоподібним або коричневим, до здорового стану. Пересадіть його на нове місце з хорошим дренажем або, якщо воно вирощується в горщику, у новий горщик із новим ґрунтом. Якщо уражена велика частина коренів, рослину краще знищити. Викиньте будь-який заражений ґрунт із горщиків і обробіть уражені ділянки органічним фунгіцидом на основі міді. Продезінфікуйте всі інструменти, щоб уникнути передачі хвороби в іншому місці саду.

Питання що часто задаються

Квіткова голівка thymus serpyllum
Thymus serpyllum розвиває красиві, але маленькі квіткові головки. Джерело: conall

З: Як швидко поширюється чебрець повзучий?

Відповідь: Рослини повільно ростуть у перший рік, але швидко поширюються, досягаючи приблизно 18 дюймів протягом 3 років.

З: Чи повертається чебрець повзучий щороку?

В: Чебрець повзучий — це вічнозелена багаторічна рослина, що живе недовго, якщо вирощувати її у відповідних умовах, вона живе приблизно від 3 до 5 років.

З: Чи є чебрець повзучий інвазивним?

A: Чебрець повзучий не є інвазивною рослиною. Самосівні сорти легко обробляються, а зрілі рослини поширюються лише на 18 дюймів у поперечнику.

З: Чебрець повзучий любить сонце чи тінь?

В: Оскільки чебрець є рослиною південноєвропейського/середземноморського походження, усі рослини чебрецю вважають за краще рости на сонці, але витримують і півтінь.

З: Чи чебрець повзучий токсичний для собак?

A: Чебрець повзучий абсолютно безпечний для всіх домашніх тварин.

Питання: чи чебрець повзучий займе траву?

В: Незважаючи на те, що чебрець повзучий росте повільно, він перевершить інші рослини, такі як трава та бур’яни.

Питання: Чи росте чебрець повзучий у тіні?

Відповідь: Рослинам потрібно щонайменше 6 годин прямого сонячного світла, тому вони витримають півтінь.

З: Чи чебрець повзучий відлякує комарів?

В: Вважається, що всі чебреці відлякують комарів, особливо сорти з ароматом лимона.

З: Чи їстівний чебрець повзучий?

A: І листя, і квіти чебрецю повзучого їстівні.

Питання: Чи потрібна вода чебрецю повзучому?

A: Усі рослини чебрецю стійкі до посухи, але не залишайте їх зневодненими надовго, оскільки це може завдати шкоди здоров’ю рослини.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі