Трави

Як виростити горох у горщиках або контейнерах

Як виростити горох у горщиках або контейнерах 1


Горох — культура, яку надзвичайно легко вирощувати, і він може бути великим виробником порівняно з відносно невеликою площею, яку він потребує. Крім того, що рослини гороху є чудовим доповненням до багатьох різних видів кухонь, рослини дають чудові квіти та є привабливими лазаючими ліанами.

Існують навіть деякі декоративні сорти гороху, які вирощуються виключно через їх привабливі звички росту. Це означає, що у вас буде багато варіантів, де їх розмістити, якщо вони забезпечені належними умовами для вирощування.

Горох є одним із найсолодших овочів, який найлегше приготувати до споживання, багато видів готові до вживання прямо з лози. Ці овочі в прохолодну погоду люблять висаджувати рано, і вони готові до збору всього за 55 днів після сходів. Ось погляд на найкращий спосіб Рослина, догляд і збирання гороху, вирощеного в контейнерах.

Крок 1. Знайдіть правильне місце

Виберіть для рослин гороху сонячне місце, оскільки вони найкраще ростуть за 6-8+ годин сонця на день.

Перше, що потрібно зробити – це вибрати правильне місце для ваших рослин гороху, де вони будуть освітлюватися сонцем. Кількість і тип сонячного світла, який горох потребує, залежатиме від регіону, в якому ви його вирощуєте. Як правило, горох найкраще росте і дає найбільший урожай на сонці.

Повне сонце означає 6-8+ годин сонця на день. Горох може і буде рости в півтіні за 4-6 годин сонця на день, але він може мати довгоногий вигляд і може давати менший урожай залежно від місця розташування. У більшості випадків найкращим є повне сонце. Іноді рослини в більш затіненому місці можуть мати довший період вегетації.

Говорячи з точки зору регіонів і клімату, горох, посаджений у дуже жаркому кліматі, буде найкращим, якщо основна частина його впливу припадає на ранній день. Ранкове сонце має всі переваги післяобіднього сонця без інтенсивності тепла. У більш прохолодному кліматі післяобіднє сонце ідеально підходить, якщо ваші рослини отримують те, що їм потрібно з точки зору води.

З рослинами, вирощеними в контейнерах, ви маєте перевагу мобільності. Багато контейнерів можна перемістити в ідеальне місце для найкращого сонячного світла. При необхідності в особливо спекотні дні їх можна перенести в більш затінені місця у дворі. Це може бути корисним, якщо вони виглядають так, ніби їм потрібна полуденна тінь.

Крок 2: Виберіть правильний контейнер

Вид зверху на вирощування гороху у великому пластиковому горщику на відкритому повітрі. Горох — в'юнка рослина з вертикальними зелено-блакитними стеблами, вкритими складним зеленим листям, що складається з двох-трьох пар листочків з вусиком на кінці. Стручки гороху ростуть уздовж ліан. Стручки зелені, гладкі, довгасті, вузькі, містять горошини, які можна їсти.
Забезпечте для гороху опору для лазіння при посадці в контейнер.

Горох любить лазити, тому найважливішим фактором у виборі контейнера та аксесуарів є те, на що він може лазити. Решітка чудово працює, як і клітина для помідорів, і обидва вони можуть бути легко включені в грядку. 15-дюймове металеве ліжко Birdies — чудовий варіант, а зелений — мій улюблений колір. Особливо мені подобається відтінок Mist Green.

Підняті грядки мають багато переваг, коли мова йде про вирощування овочів. По-перше, немає хвилювань щодо якості ґрунту. Посадка на піднятих грядках також забезпечує кращий дренаж, зберігає ґрунт пухким для гарного вкорінення та швидше прогрівається навесні, даючи вашим рослинам ранній старт!

Що нового:  Коли і як обрізати рослини розмарину

Якщо у вас немає місця для постійної піднятої грядки, 65-галонний мішок Epic може стати чудовим варіантом на сезон або два. Такий розмір сумки для вирощування має достатньо місця для чудового врожаю гороху! Їх також можна вирощувати в розмірах 10 або 15 галонів.

Крок 3: Виберіть правильний сорт

Крупний план багатьох саджанців різних видів гороху в чорних пластикових лотках у розпліднику. Горох — це рослина, схожа на ліану, яка має лазячі стебла і складне листя, що складається з округлих зелених листочків з вусиком на кінці.
Існує три типи гороху: горошок, сніжний горох і лущильний горох, кожен зі своїм унікальним смаком і текстурою.

Існує три основних види гороху. Це швидкий горох, лущильний горох і сніговий горох. У кожній групі є багато різновидів, але ми будемо дотримуватись цих категорій для наших цілей.

горошок – Якщо ви хочете солодкої, швидкої закуски, щоб занурити вашу улюблену заправку для ранчо, це горох для вас. Вони мають м’ясисту оболонку з чудовим хрускітом і дуже смачні в сирому вигляді, але однаково добре смажені. Деякі популярні сорти включають; Шугар Енн, Шугар Снеп і мій улюблений Шугар Дедді. Цукрова магнолія — це легкий горошок із гарною фіолетовою шкаралупою, якщо ви хочете трохи забарвитися на вашій вегетаріанській таці.

Сніжний горошок – Це найпоширеніший горох, який використовується в азіатській кухні, і це не дивно. Вони мають ніжний смак і ніжну зовнішню оболонку, яку можна їсти сирими або злегка пасерованими. Сорт Mammoth Melting Sugar може похвалитися великими, солодкими, соковитими стручками.

Лущення (або запашний) горошок – Його зазвичай називають англійським горохом, і коли ви думаєте про милий маленький круглий горошок, який стане ідеальним доповненням до пастушого пирога, це лущильний горох. Зовнішня оболонка дуже волокниста і не їстівна. Саме насіння всередині оболонки чудово підходять для приготування. Вони також чудово підходять для заморожування та консервування. Little Marvel — чудовий контейнерний сорт, який займає дуже мало місця та дає ранній урожай.

Крок 4: Виберіть правильний ґрунт

Збільшений план молодих сходів гороху на темно-коричневому пухкому ґрунті біля торф’яного горщика та садової лопати. Сіянці мають довгі лазячі ліани, що проросли з округлого насіння, і вкриті складними листками, які складаються з двох-трьох пар листочків з вусиком на кінці.
Горох не вибагливий до грунту, але додавання органічного компосту або гною в суміш для горщиків корисне.

Горох не вибагливий до ґрунту, тому підійде стандартний ґрунт для горщиків або грядок. Однак зміцнення ґрунту не завдасть шкоди. Використання хорошого органічного компосту або змішування гною з сумішшю для горщиків є чудовою ідеєю для більшості овочів, і горох не є винятком.

Кілька важливих факторів у встановленні ваших контейнерів із ґрунтом – рН. Горох віддає перевагу pH між 6-7,5, що схиляється до лужності.

Переконайтеся, що ваш ґрунт пухкий і добре дренований. Ущільнений ґрунт буде гальмувати розвиток коренів, і хоча рослини гороху люблять вологу, мокрий ґрунт може призвести до загнивання коренів і дефіциту поживних речовин.

Гранульованого органічного добрива 3-5-5, внесеного в ґрунт під час посадки, має бути достатньо, щоб дати контейнерному гороху необхідний стимул!

Майте на увазі, що рослини, які вирощуються в контейнерах, часто потребують додаткового утримання вологи в ґрунті. Ґрунт у контейнерах висихає набагато швидше, ніж у ґрунті.

Крок 5: посадка в правильний час

Крупний план жіночої руки, яка садить молоді саджанці гороху в контейнер. Сіянці невеликі, з довгими кучерявими ніжно-зеленими стеблами і парою невеликих овальних гладких листочків. Грунт пухкий, темно-коричневий.
Горох процвітає в прохолодну вологу погоду, і його можна садити ранньою весною або восени.

Найкраще горох росте в прохолодну вологу погоду. Рання весна – ідеальний час для вирощування гороху, який залежить від клімату. На Півдні садити можна вже в січні і в березні.

Що нового:  Рослина звіробою: вирощування бича диявола

Якщо ви садите рослини в більш холодному кліматі, висаджуйте їх, як тільки земля відтане. Березень/квітень, як правило, є ідеальним місяцем для початку.

Пам’ятайте, що деякі типи контейнерів є більш теплоізоляційними, ніж інші. Пластикові горщики, як правило, прохолодніші з точки зору температури ґрунту. Хоча горох може проростати навіть при температурі 40 градусів за Фаренгейтом, він, як правило, швидше розвивається, коли температура ґрунту становить 60 градусів. Неглазуровані керамічні або теракотові горщики мають більшу теплоізоляцію і довше зберігають сонячне тепло.

Важливо вчасно посадити горох.

У більш прохолодних регіонах осінній посів також може бути успішним. Якщо ви хочете отримати осінній урожай, вирощуйте горох приблизно за 2 місяці до перших заморозків. Як правило, з серпня по вересень найкращий час для осінньої посадки. Весняний урожай, як правило, більш міцний, але ранньоцвітучі сорти можуть бути успішними восени.

Крок 6: Посійте насіння

Вид зверху трьох маленьких округлих насіння гороху, висаджених у маленький торф’яний горщик на дерев’яному столі. На столі також багато торф’яних горщиків, мішок із сумішшю для горщиків, кілька розсипаних насіння гороху та біла пластикова табличка з написом «горох».
Прямий посів кращий для гороху, але початок посіву в приміщенні або в теплиці може бути корисним у холодному кліматі.

У більшості випадків краще не починати горох у приміщенні. Горох добре вдається, якщо його сіяти прямо – часто набагато краще, ніж у теплиці чи в закритому приміщенні. Хоча можна почати їх у приміщенні, якщо у вас неймовірно короткий вегетаційний період, тут краще дотримуватися прямого посіву!

Горох швидше проростає в землі, тому прямий посів має явну перевагу. Пересадка також порушує їх коріння, що сповільнює їх ріст. Не забудьте замочити горох на ніч, щоб прискорити проростання.

Рядки гороху повинні бути на відстані приблизно 7-10 дюймів один від одного і до 18 дюймів один від одного, з окремими насінням на відстані 2 дюймів одне від одного. Зробіть траншею глибиною 1 дюйм і помістіть туди насіння, а потім нещільно засипте ґрунтом.

Горох є азотфіксатором, тому він поглинає азот із повітря та накопичує його у бульбочках на своїх коренях, що робить його чудовою покривною культурою. Оскільки їх коріння розкладаються, коли ви видаляєте основну частину рослини в кінці сезону, вони вивільняють весь цей азот назад у ґрунт. Це означає, що будь-яка культура, яку ви посадите після гороху, матиме переваги від гниючої кореневої системи та підвищеного вмісту азоту!

Крок 7: Поливайте належним чином

Крупний план паростків гороху, вкритих краплями води. Паростки невеликі, мають вертикальні кучеряві короткі стебла, вкриті округлими зеленими листками з рівними краями.
Горох віддає перевагу вологому, але добре дренованому ґрунту, щоб уникнути грибкової гнилі.

Горох віддає перевагу ґрунту, який залишається вологим, але має хороший дренаж. Надмірно зволожений ґрунт, особливо на стадії проростання, може зменшити надходження кисню до вашого насіння або молодих саджанців і спричинити багато інших проблем. Як загальна вказівка, гороху потрібно приблизно 1 дюйм води на тиждень, але тут ідеально підтримувати постійну вологість; не дозволяйте гороху повністю висихати між поливами.

Якщо горох не має достатньо води, він не буде давати стручки. У поєднанні з проблемами, які можуть спричинити поганий дренаж і вологий ґрунт, легко зрозуміти, чому вирощування гороху на грядках є гарною ідеєю. Підняті грядки зазвичай мають дуже хороший дренаж, тому контролювати рівень вологості ґрунту легше.

При вирощуванні в контейнерах також важливо знати, що вони часто висихають швидше. Слідкуйте за горохом, вирощеним у контейнерах, щоб переконатися, що він має достатньо вологи, особливо якщо ви посадили його в мішки для вирощування.

Що нового:  Як і коли обрізати лаванду для гарного цвітіння

Крок 8. Стежте за проблемами

Збільшене стебло гороху, що росте у великій глиняній ємності на терасі. Рослина має тонке кучеряве стебло, вкрите округлими гладкими зеленими листками. Листя пошкоджені шкідниками і мають сіро-бурі плями. Вусики від рослини кріпляться до спеціальних дерев’яних опор.
Слідкуйте за грибковою гниллю, спричиненою надмірним зволоженням, і шкідниками, такими як попелиця, мінувальники та нематоди.

Грибкова гниль є основною проблемою, пов’язаною з хворобою, на яку слід звернути увагу. Основне стебло рослини може стати м’яким і знебарвленим, рослина може скинути листя та мати труднощі з утворенням стручків. Під ґрунтом коріння буде м’яким і м’яким, ураженим грибковою гниллю. Це зазвичай викликано розвитком грибка, який виникає після надмірного поливу.

У більшості випадків кореневу гниль гороху не можна виправити, але якщо є здорові корені, рослина може відновитися, якщо зменшити частоту поливу. Довгострокове рішення — покращити дренаж ґрунту перед тим, як наступного разу садити горох.

Існує ряд шкідників, які люблять харчуватися рослинами гороху. Серед них попелиці та мінувальники, які харчуються листям або стеблами, і галлові нематоди, які живляться корінням. Попелиць і мінувальників можна лікувати інсектицидним милом, олією німу або садовою олією. Для галлових нематод це складніше; Додавання деяких корисних нематод у ваш ґрунт є найнадійнішим методом боротьби з видами нематод-шкідників.

Крок 9: Збір врожаю

Збільшене зображення свіжозібраних стручків гороху в маленькому глиняному горщику на сірому фоні. Стручки подовжені, вузькі, зеленого кольору з овальним насінням всередині.
Збирайте горох, коли він великий і пухкий після 60-70 днів росту.

Для дозрівання гороху потрібно від 60 до 70 днів, але він може почати виробляти стручки вже через 50 днів. Їх слід обережно видаляти з рослини, обережно тримаючи стебло, витягуючи стручок. В іншому випадку лозу можна легко пошкодити.

Стручки швидкого та лущильного гороху будуть великими та приємно пухкими, коли будуть готові до збирання. Якщо вони виглядають набряклими і готовими лопнути, їх потрібно видалити – не чекайте, поки стручки розколються. Збирайте сніжний горох, поки він ще плоский і ніжний. Це робиться таким чином, тому що вони не утворюють великих круглих горошин і будуть найсолодшими, коли вони м’які.

Зібравши лущильний горох з рослини, помістіть його на холодну водяну баню, перш ніж очистити. Горох, який ви не можете спожити протягом 10 днів, необхідно зберегти.

На щастя, заморозити горох легко і ефективно. Бланшуйте горох в киплячій воді протягом однієї хвилини, щоб він заморозився, а потім перемістіть його на крижану баню. Добре злийте їх, обсушіть і покладіть на деко для печива в морозилку, щоб повністю замерзнути, перш ніж перекласти в пакет для заморозки або інший герметичний контейнер. Завдяки цьому ваш горох буде розділеним, а не замороженим разом у великій грудці.

Заключні думки

Горох — простий і смачний овоч, який можна вирощувати у своєму саду. Навіть початківець садівник зможе успішно виростити горох, приділивши лише трохи уваги та догляду. Деякі речі, про які слід пам’ятати під час посадки гороху:

  • Дайте їм щось, на що можна залізти. Гороху треба лізти.
  • Використовуйте добре дренований ґрунт, багатий органічними речовинами.
  • Висаджують, поки прохолодна погода.
  • Тримайте ґрунт вологим, але не мокрим.
  • Слідкуйте за ознаками хвороби або пошкодження комахами.
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі