Сімена

Як висіяти насіння на відкритому повітрі на належну глибину



Весна в самому розпалі, але ви можете помітити, що деякі з ваших ретельно посіяних насіння не сходять, як ви сподівалися. Відсутність проростання може бути наслідком посадки насіння занадто глибоко або дрібно в ґрунт. Пошук ідеального балансу має вирішальне значення для успіху розсади.

Прямий посів означає посів прямо в садовий ґрунт. Порівняно з посадкою насіння в приміщенні та пересадкою, цей метод має трохи більше ризиків, оскільки насіння піддається впливу непередбачуваного зовнішнього середовища.

Давайте розберемося, як саме визначити глибину посадки насіння під час прямого посіву у вашому саду.

На яку глибину слід садити насіння?

Висаджуючи насіння, слід переконайтеся, що вони знаходяться на глибині, яка приблизно вдвічі перевищує їх розмір. Іншими словами, якщо гарбузове насіння має довжину півдюйма, його слід сіяти на глибину 1 дюйм. Крихітні насіння, як-от базилік і салат, потрібно посипати достатньою кількістю ґрунту, щоб захистити їх від висихання або здування. Це також допомагає злегка втиснути насіння в поверхню ґрунту.

Початкова глибина посіву та кроки посіву

Висаджуйте насіння на глибину, яка вдвічі перевищує їх розмір, і захищайте крихітні насіння від висихання або здування.

Насіння, висіяне на відкритих грядках, може бути особливо складним, оскільки ви не можете сильно контролювати зовнішнє середовище посіву. У вас немає затишного передбачуваного середовища підвіконня чи теплиці, а також у вас немає закритого контейнера з лотком для насіння.

Температура, опади, шторми чи шкідники залежать від примхи матері-природи. Однак є кілька факторів, якими ви можете керувати, щоб забезпечити швидке та рівномірне проростання насіння на відкритих грядках:

Фактори посіву, які ви НЕ МОЖЕТЕ контролювати Фактори посіву, які ви МОЖЕТЕ контролювати
Шкідники, що поїдають насіння Глибина посіву та захист
температура Використання накриття рядків або пластикових низьких тунелів
Опади Дренаж і утримання вологи
Вітер Злегка вдавлюючи насіння в поверхню грунту
Бурі Захист насіння мульчею

Давайте розглянемо правильні кроки для розуміння глибини посіву насіння та прямого посіву насіння у ваш сад цього сезону.

Крок 1: Оцініть глибину посіву за розміром насіння

Крупний план жіночої руки, що висіває насіння в ґрунт на відкритому повітрі. Насіння дрібне, округле, бежевого кольору. Грунт пухкий, темно-коричневий.
Насіння слід садити на глибину, пропорційну їх розміру, дотримуючись Золотого правила посіву.

Не всі насіння однакові! Поширена помилкова думка, що можна посадити будь-яке насіння на будь-яку глибину, і воно проросте. Цей метод може спричинити багато головного болю та витрачених пакетів насіння!

Через наведені нижче причини глибина закладення насіння завжди визначається його розміром. Незалежно від того, висаджуєте ви на грядках або в контейнерах, у приміщенні чи на вулиці, не забувайте про це правило:

Що нового:  Як правильно використовувати тепловий килимок для розсади

Золоте правило посіву: Висівають насіння на глибину, яка вдвічі перевищує їх найбільший розмір.

Шпаргалка щодо глибини посіву

Ось приблизна глибина посіву для деяких із найпопулярніших культур прямого посіву. Вам не потрібно витягувати крихітну рулетку та збільшувальне скло, щоб визначити правильну глибину посіву. Загалом перевірка очей — це добре, доки ви дотримуєтеся золотого правила посіву.

Урожай Розрахункова глибина посадки
Рукола ¼”
Василь ⅛”
квасоля 1-2”
Буряк ½”
Морква ¼”
Кукурудза 1-2”
огірки 1”
листя салату ¼”
дині ½”
Цибуля ¼”-½”
пастернак ¼”-½”
Горох 1”

Крок 2: Зрозумійте логіку глибини посадки насіння

Збільшене зображення рук фермера, який садить насіння в пухкий ґрунт. Насіння велике, тверде, овальної форми, оранжево-коричневого кольору. Фермер одягнений у картату сорочку блакитного, рожевого та білого відтінків.
Глибина, на яку слід садити насіння, залежить від їх розміру та кількості запасів їжі, які вони зберігають.

Корисно уявити зернятко дитиною з їжею в упаковці. Ця метафора пояснює, чому насіння має достатньо енергії лише для посадки на певну глибину:

Зародок насіння — це молода рослина з усією генетичною інформацією, необхідною для вирощування повнорозмірного врожаю. Ця крихітна рослина згортається, як плід у животі. Має діточні листки (сім’ядолі), корінець (корінець) і нерозвинене стебло.

Їжа всередині насіння називається ендоспермом. Цей крохмалистий запас вуглеводів є тим, що живить ембріон під час його подорожі крізь ґрунт. Насіння не має листя для фотосинтезу та виробництва власної їжі, як у дорослої рослини. Тому материнська рослина закладає в насіння запаси їжі. Якщо ви посадите насіння надто глибоко, не буде достатньо їжі, щоб живити молоду рослину, перш ніж вона досягне поверхні ґрунту та почне вбирати сонячні промені.

Оболонка насіння вкриває ендосперм і ембріон. Відповідна вологість і тепло (а також фізичне стирання або мікроорганізми) сприяють розчиненню оболонки насіння, щоб насіння могло прорости. Якщо насіння посаджено надто дрібно, оболонка насіння може висохнути або вона не матиме достатнього контакту з ґрунтом, щоб зношувати її та дозволяти ембріону пробитися.

Як правило, менші насіння, як-от петрушка та базилік, майже не мають ендосперму, а це означає, що їх потрібно садити неглибоко.

Великі насіння, як-от кукурудза, гарбузи та кабачки, мають багато ендосперму, тому їх можна садити набагато глибше в землю.

Крок 3: Зробіть діббл потрібного розміру

Вид зверху, крупний план руки садівника, який навесні садить дрібне насіння гороху в ґрунт. Насіння гороху дрібне, кругле, тверде, злегка зморшкувате, блідо-зеленого кольору.
Створіть кульки за допомогою садового інструменту з довгою ручкою або олівця, щоб зробити поглиблення в ґрунті.

Коли ви висаджуєте рослини в саду, візьміть із собою садовий інструмент з довгою ручкою або олівець, щоб створити «дибблс». Діббл — це просто прізвисько для поглиблення, яке ви робите в ґрунті перед тим, як посіяти насіння.

Що нового:  Блокування ґрунту: випробувана та справжня технологія запуску насіння

Якщо ви робите правильний набір, ваше насіння ідеально ляже на своє місце, і його буде легше покрити потрібною кількістю ґрунту.

Є два способи зробити диббл:

  • Борозни: Якщо ви садите насіння близько одне до одного, наприклад суміш салатів, шпинат або горох, ви захочете створити борозну. Це витягнута лінія або мініатюрна канавка на грядці. Для меншого насіння злегка проведіть олівцем або пальцем по ґрунту, щоб створити борозенку глибиною близько ½ дюйма. Для більшого насіння ви можете протягнути рукоятку лопати крізь ґрунт, щоб зробити борозенку глибиною 1–2 дюйма.
  • Посадочні ями: Для посівів з більшою площею ви можете створити окремі посадкові ями так само, як у лотках для насіння. Втисніть олівець або палець у ґрунт на потрібну глибину.

Після того, як ви зробите правильно розташовані зернятка, ви можете просто опустити кожне зернятко в попередньо вироблене отвір.

Крок 4: Злегка втисніть насіння в ґрунт

Збільшене зображення руки людини, яка садить гарбузове насіння в саду, освітленому теплими сонячними променями. Насіння гарбуза плоскі, сльозоподібні, білі.
Щоб дрібне насіння не здулося або не спливло, обережно втрамбуйте його в ґрунт.

Вітер є найбільшою загрозою для дрібних насіння, таких як салат, базилік і багато видів польових квітів. Оскільки вони не мають багато ендосперму (запасів їжі), це насіння потрібно висівати біля поверхні.

Ви не хочете покривати їх занадто великою кількістю землі, оскільки їм може знадобитися трохи світла, щоб прорости. Однак, якщо насіння не втиснути в ґрунт, воно може здутися або спливти разом із поливною водою.

Рішення? Акуратно утрамбуйте їх.

Ключовим є легкий тиск. Ви не хочете ущільнювати ґрунт або просувати насіння глибше. Мета тут полягає в тому, щоб отримати невеликий контакт насіння з ґрунтом.

Крок 5: Засипте дрібно просіяним ґрунтом або компостом

Крупний план закопування насіння квасолі маленькою лопаткою в родючий ґрунт у саду. Насіння бобів тверде, овальної форми, вкрите глянцевою білою оболонкою.
Щоб покрити насіння після посіву, розрівняйте поверхню ґрунту або посипте компостом.

Останнім кроком до посіву насіння на відкритому повітрі є їх укриття. Якщо ви використовуєте вищевказаний метод занурення, ви можете просто провести рукою по поверхні ґрунту, щоб розрівняти її. Це природним чином проштовхне трохи ґрунту у верхню частину ями та утримає насіння ідеально закладеними на потрібній глибині.

Ви також можете використовувати контейнер, щоб посипати компост поверх насіння. Переконайтеся, що ваш компост або верхній шар грунту проціджені, щоб не було великих грудок. Чим дрібніша текстура, тим краще!

Що нового:  Насіння не проростає? Спробуйте ці виправлення

Крок 6: Підтримуйте постійну вологість

Збільшене поливання паростків зеленого горошку, що ростуть у ґрунті під краплями води. Насіння округле, блідо-зеленого кольору, з якого проросли молоді паростки. Паростки мають кучеряві стебла, вкриті простими овальними гладкими листям блідо-зеленого кольору.
Регулярно перевіряйте насіння на відкритому повітрі, щоб підтримувати постійну вологість.

Перевіряйте насіння на відкритому повітрі приблизно щодня, щоб переконатися, що ґрунт не пересихає. Особливо це важливо для моркви та інших коренеплодів. Частота поливу може зменшитися після проростання, але ви хочете підтримувати максимально рівномірну вологість.

Великі коливання вологості ґрунту можуть спричинити непостійний ріст і затримку росту, як показано у відео нижче.

Щоб визначити, чи достатньо вологи у вашої розсади, засуньте палець приблизно на 2 дюйми в ґрунт поруч із місцем, де ви посіяли насіння. Дотримуйтеся наведеної нижче схеми залежно від ваших висновків:

  • Якщо ваша шкіра вийде чистою або з залишками пилу, ймовірно, ґрунт занадто сухий. Негайно полийте насіння!
  • Якщо до вашого пальця прилипла помірна кількість розсипчастого ґрунту, ймовірно, вологість ґрунту хороша.
  • Якщо ваш палець вийшов дуже брудним і каламутним, можливо, ви переполили або була велика кількість опадів. Дайте грунту трохи підсохнути (але не повністю).

Пам’ятайте, що вода може витіснити насіння, тому дуже важливо зрошувати злегка. Не продуйте щойно висіяне насіння сильним струменем води, інакше воно може виплисти з посадочних ям.

Крок 7: Тонкі саджанці, поки вони маленькі

Прорідити листя салату в ряд руками. Паростки салату складаються з невеликих довгасто-овальних зелених листочків зі злегка зазубреними краями, зібраних в розетки.
Проріджування розсади має вирішальне значення, щоб уникнути перенаселеності та забезпечити оптимальний ріст.

Після того, як ви опанували глибину посіву, проріджування стає наступною найважливішою (проте часто нею) частиною прямого посіву. Якщо ви не прорідите своє насіння, ваші рослини можуть виявитися переповненими, як люди, напхані в метро. Ні в кого з них не буде достатньо місця, щоб дихати або розвиватися на повну силу.

Найкращий час для проріджування – це коли у розсади з’явилися перші справжні листки. Перевірте відстань між рослинами на пакеті з насінням або на веб-сайті, а потім почніть проріджувати:

  • Вибирайте найсильніші саджанці і видаляйте між ними дрібніші.
  • Використовуйте секатор або ножиці, щоб обрізати непотрібну розсаду біля основи.
  • Уникайте смикання або висмикування їх, оскільки це може порушити кореневу зону бажаних саджанців.

Заключні думки

Перш ніж сіяти насіння на відкритому повітрі, знайдіть час, щоб належним чином підготувати добре посівне ложе, яке сприятиме ідеальному проростанню:

  1. Прополоть грядку і приберіть всі рослинні залишки.
  2. Додайте тонкий шар просіяного (дрібного, без шматків) компосту.
  3. Ви також можете злегка обробити верхні дюйми ґрунту.
  4. Розгребіть поверхню якомога рівніше.
  5. Використовуйте рулетку, щоб розкласти рослину та міжряддя.
  6. Зробіть борозну або лунку приблизно вдвічі глибше розміру насіння, але не глибше.
  7. Посійте на 15-20% більше насіння, ніж потрібно, щоб компенсувати будь-які втрати.
  8. Проріджують після того, як у розсади з’являться перші справжні листочки.

Коли ви сумніваєтеся, ніколи не забувайте про золоте правило посіву: висівайте насіння на глибину, яка вдвічі перевищує їх розмір!

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі