Трави

Скільки і як часто потрібно поливати розмарин?

Скільки і як часто потрібно поливати розмарин? 1


Розмарин — це стійка трава зі сміливим ароматом і широким спектром кулінарних застосувань. Відомий своєю посухостійкістю та властивостями відлякувати шкідників, розмарин також легко вирощувати в саду. Він не вимагає багато добрив або уваги, але має певні переваги щодо ґрунту та зрошення.

Оскільки розмарин походить із узбережжя Середземного моря, йому подобається сухе спекотне літо та волога м’яка зима. Однак він також добре адаптується до зон стійкості від 7 до 11, а також до вирощування в кімнатних умовах.

Поки розмарин має сонячне світло та добре дренований ґрунт, цей ніжний багаторічник потребує лише періодичного поливу. Незалежно від того, вирощуєте ви в горщику чи на вулиці, тут є все, про що вам потрібно знати полив розмарину.

Швидка відповідь

Найпростіше емпіричне правило щодо розмарину — поливати лише тоді, коли верхній дюйм ґрунту сухий на дотик. Для більшості багаторічних трав не існує точного інтервалу поливу. Замість цього вам потрібно руками обмацати ґрунт і оцінити рівень вологості. Зачекайте, поки грунт висохне, перш ніж знову поливати.

Як і його родичі лаванда та шавлія, Розмарин абсолютно не любить мати «мокрі ноги». Мокра, насичена коренева зона – найстрашніший кошмар цієї трави! Ось чому надмірний полив часто є найбільшою проблемою цієї посухостійкої трави.

Детальна відповідь

Поливайте тільки тоді, коли верхній дюйм грунту висохне.

Загалом, розмарин не є рослиною, що жадає спраги чи потребує. Поливати слід лише тоді, коли ґрунт сухий або рослина здається трохи пониклим.

Однак пам’ятайте, що ці два симптоми повинні проявлятися разом; якщо ґрунт вологий і рослина виглядає зів’ялою, це може бути спричинено надмірним зволоженням та/або загниванням коренів.

Садівники-початківці частіше страждають від надмірного поливу, ніж від недостатнього. Якщо сумніваєтеся, дайте траві насолодитися періодами сухого ґрунту.

Ось ще кілька вказівок щодо поливу розмарину залежно від сценарію:

Контейнер Розмарин Для рослин, які вирощуються в контейнерах, поливайте 1-2 рази на тиждень, коли верхній дюйм ґрунту сухий. Контейнерним рослинам потрібно більше води, ніж висадженим на відкритому повітрі.
Нові пересадки Поливайте нові пересаджені рослини та щойно розмножені живці розмарину кожні кілька днів протягом перших 1-2 тижнів, щоб допомогти йому прижитися.
Вологі регіони Якщо у вашому регіоні регулярно випадають дощі протягом сезону, зрілі рослини, швидше за все, не потребуватимуть зрошення.
Сухі регіони Якщо ви живете в сухому регіоні, ретельно поливайте розмарин лише 3-4 рази на літо. Вона потребує вологи лише під час найспекотніших, найтриваліших посух.
Глинисті ґрунти Якщо ви ростете на важкому ґрунті з високим вмістом глини, ваша рослина може рідко потребувати води. Насправді, ймовірно, йому потрібен додатковий дренаж! Додайте садовий пісок, гравій або вермикуліт і поливайте лише один або два рази в найсухіші місяці року.

Зрошення цієї ніжної багаторічної рослини має деякі нюанси, залежно від місця розташування вашого саду та етапу життя рослини. Для більш детального посібника з вирощування розмарину від початку до кінця перегляньте відео нижче.

Що нового:  Коли і як обрізати рослини розмарину

Вік рослини: молодим рослинам потрібно більше води

Збільшене зображення чоловічої руки садівника, яка поливає молоді саджанці з напівпрозорої білої пляшки на розмитому фоні. Розсада розмарину вирощується в невеликих торф’яних горщиках, наповнених вологим ґрунтом. Сіянці являють собою невеликі, короткі, прямостоячі стебла блідо-зеленого кольору, вкриті вузькими, подовженими, голчастими синьо-зеленими листками.
Нові пересаджені рослини потребують більш частого поливу.

Як і більшість багаторічних рослин, розмарин потребує найбільше води, коли він молодий. Свіжі пересаджені рослини потребують частішого поливу, ніж підросли кущі.

Забезпечуйте молоді рослини водою кожні 2-3 дні протягом першого тижня після посадки. Рослина потребує цієї води для підживлення кореневої системи та запобігання шоку від пересадки.

Однак ви все одно повинні бути дуже обережними, щоб не перезволожити. Перевірте, щоб ґрунт не був мокрим або перенасиченим протягом тривалого часу. Молоді рослини можуть швидко піддаватися кореневій гнилі. Найпростішою профілактикою є належна підготовка ґрунту, як описано нижче.

Слідкуйте за тим, щоб не продовжувати полив після завершення початкової фази адаптації до пересадки. На другому тижні припиніть полив і спостерігайте.

Рослина має виглядати живою, міцною та здатною витримувати більш тривалу посуху. Подумайте про відлучення дитини від молока; повільно зменшуйте частоту поливу і дозвольте траві самостійно шукати воду, як вона навчилася в дикій природі.

Після того, як кущі дозріють і звикнуть до нової ділянки посадки, їм рідко потрібна вода в більшості кліматичних зон США.

Клімат: вологі регіони потребують менше води

Крупний план жіночої руки, що поливає кущі червоним шлангом у сонячному саду. Кущ високий, має прямостоячі стебла, вкриті тонкими, голчастими, темно-зеленими, спірально розташованими листками. Дівчина одягнена у фіолетовий жакет.
Розмарин – посухостійка рослина, яка може довго витримувати без води.

Глибоке коріння розмарину допомагає йому довго витримувати без води. Часто вирощується як чагарникова ландшафтна рослина без поливу. Він особливо процвітає в усіх районах Каліфорнії, де рослини можуть виростати до 7 футів у висоту! Ці регіони найбільше імітують середземноморську батьківщину розмарину з жарким сухим літом і дощовою м’якою зимою.

Садівникам у помірному та сухому кліматі потрібно поливати лише кілька разів на рік, коли рослина приживеться. так, в рік! Фермери, які виробляють комерційний розмарин, рідко поливають.

У районах із спекотним літом і без опадів фермери можуть зрошувати лише 3-4 рази протягом літа. З іншого боку, якщо у вашому регіоні регулярні опади протягом року, вам може не знадобитися поливати. У теплих зонах південних і східних штатів літні дощі забезпечують багато вологи для цієї трави.

Що нового:  Рослина звіробою: вирощування бича диявола

Для більшості садівників немає необхідності встановлювати систему поливу навколо рослин розмарину. Оскільки ці рослини дуже рідко потребують води, я виявив, що поливати зі шланга набагато легше.

Посадіть розмарин разом із лавандою, шавлією, чебрецем і орегано для посухостійкого альпінарію, який ви можете поливати весь водночас у тих рідкісних випадках, коли цим місцевим жителям Середземномор’я потрібна додаткова підтримка. Збережіть крапельниці для овочів і спраглих багаторічних рослин, таких як троянди.

Сезон: влітку поливайте частіше

Крупний план жіночих рук, які поливають трави в горщиках із сірої лійки в теплиці. Кущі розмарину мають високі, прямостоячі, здерев’янілі стебла, вкриті тонкими, подовженими, голчастими зеленими листками.
Кімнатні рослини вимагають більш частого поливу.

Палюче літо – єдиний час, коли дорослі рослини на відкритому повітрі потребують зрошення. Кімнатні горщики потребують найчастішого поливу (до двох разів на тиждень) у найсвітліші та найтепліші місяці.

Але взимку лійку варто відключити. Розмарин найбільш сприйнятливий до кореневої гнилі взимку, особливо в контейнері! Незалежно від місця розташування, найкраще зменшити або припинити полив усіх рослин розмарину протягом зимових місяців.

Рослина зазвичай уповільнює свій ріст або впадає в стан спокою, тому потрібно дуже мало води. Рослини в горщиках також більш схильні до гниття коренів у прохолодні, менш сонячні зимові місяці. Зовнішній розмарин, ймовірно, отримує свою частку вологи від зимових опадів.

Сезонні коливання кількості опадів також впливатимуть на потреби вашого розмарину. Під час дощового літа на півдні вам, ймовірно, взагалі не потрібно буде поливати. І навіть коли дощів не було, варто звернути увагу на залишки вологи від дощової весни.

Наприклад, на північному заході Тихого океану взимку та навесні випадає багато опадів. Ґрунт, як правило, більш схожий на глину, що означає, що він утримує багато води.

Коріння розмарину можуть проникати глибоко в ґрунт і отримувати доступ до просочених шарів ґрунту, щоб підтримувати його протягом більшої частини весни та початку літа. Зазвичай рослина потребує рідкого поливу лише в посушливі періоди пізнього літа та початку осені.

Що нового:  Як і коли обрізати лаванду для гарного цвітіння

Якщо ви вирощуєте розмарин в домашніх умовах, вам потрібно буде поливати його один або два рази на тиждень протягом літніх місяців. Коли трави вирощують у контейнерах, їхнє коріння не може проникнути глибше в ґрунт для отримання додаткової вологи. Взимку скорочуйте до одного разу на тиждень лише тоді, коли ґрунт стане сухим.

Ґрунт: дайте ґрунту висохнути між поливами

Крупний план поливу молодої трави в горщику з білої лійки на дерев’яному столі. Чагарник має короткі, прямостоячі стебла, вкриті подовженими вузькими голчастими синьо-зеленими листками. Грунт розсипають по столу.
Правильна підготовка ґрунту має вирішальне значення для вирощування здорових рослин, оскільки трава віддає перевагу добре дренованим ґрунтам.

Хоча всі перераховані вище фактори важливі, правильна підготовка ґрунту є найпростішим способом переконатися, що рослини не отримують занадто багато або занадто мало води. Частота і обсяг води сильно залежать від ґрунту, на якому росте ця трава.

Будучи середземноморською рослиною, вона віддає перевагу дуже добре дренованим піщаним або гравійним ґрунтам. Вода повинна досить швидко проходити через кореневу зону і ніколи не накопичуватися біля основи.

Правильно підготуйте грунт:

  • Подвійне перекопування та розпушування прилеглих ділянок
  • Доповнення гороховим гравієм, вапняковим гравієм або садовим піском
  • Змішування перліту, вермикуліту, піску та/або садового піску з важкими глинистими ґрунтами
  • Додавання невеликої кількості компосту з низьким рівнем родючості (уникайте всього, що містить гній, тому що високий вміст азоту може завдати шкоди розмарину)

У контейнері ключовими є сукулентна або середземноморська ґрунтова суміш і дихаючий горщик. Виберіть добре дренований ґрунт з великою кількістю пемзи, гравію або перліту. Вибирайте натуральний глиняний горщик, такий як глиняний або теракотовий.

Особливо важливо, щоб горщик мав отвір у дні, через який вода може витікати у водозбірний піддон. Без дренажного отвору грунт на дні горщика може застоюватися і розмочуватися. Це найпоширеніша причина загнивання коренів розмарину в горщиках.

Симптоми водного стресу

Крупний план поливання трави з рожевої лійки на балконі. Рослина складається з прямостоячих здерев’янілих стебел, вкритих тонкими, подовженими, зеленими, голчастими листками. Через нестачу води деякі листки жовтуваті з коричневими плямами.
Одним з основних симптомів перезволоження є пожовтіння стебел і листя.

Якщо ви не впевнені щодо потреб вашої рослини у воді, зверніть увагу на ознаки, які вона вам показує. Іноді надмірний і недостатній полив можуть виглядати схожими, тому ось кілька способів відрізнити їх:

Підводний полив Перезволоження
В'яне листя або пониклі стебла, які виглядають сухими Зів'ялі, м'які стебла з пожовтінням
Кілька верхніх дюймів ґрунту здаються дуже сухими Ґрунт здається мокрим і вологим
Коричневе листя, яке виглядає гілчастим і крихким Коричневі кінчики та листя, які з часом стають чорними з хворобливим виглядом
Сухі, затверділі коріння Смердючі, гнилі коріння

Заключні думки

Найголовніше про розмарин пам’ятати, що він не хоче сидіти у воді. Дайте йому щедро намочити, а потім дайте ґрунту висохнути, перш ніж поливати його знову. Розмарин природно стійкий до посухи, але якщо погода дуже спекотна та суха, ви можете підштовхнути його щедрим поливом кілька разів за сезон.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі