Посадка компаньйонів

13 багаторічних рослин, які ніколи не можна садити поруч

13 багаторічних рослин, які ніколи не можна садити поруч 1


Багаторічні рослини – найкращі друзі садівника, оскільки вони повертаються з року в рік. Хоча ви можете думати, що багаторічні рослини – це переважно квіти, насправді є багато багаторічних овочів і трав. Оскільки вони деякий час залишатимуться в саду, вам потрібно знати, які з них тримати окремо. Це також стосується однорічних рослин, які не люблять рости з певними багаторічними рослинами.

Не всі рослини є сусідами один з одним. Деякі можуть гальмувати ріст, а інші ростуть надто жорстоко й перемагають своїх сусідів. Посухостійкі та вологолюбні рослини теж погано поєднуються.

Є багато причин, чому багаторічники не ділять простір більше сезону. Давайте подивимося на кілька пар абсолютно токсичних сусідів по кімнаті!

Фенхель і кольрабі

Алелопатична природа фенхелю перешкоджає росту сусідніх рослин, таких як кольрабі, що призводить до конкуренції в кореневому просторі.

Фенхель не є дружнім до більшості їстівних рослин завдяки своїй алелопатії. Алелопатична рослина створює хімічні речовини, які пригнічують розвиток інших рослин або взагалі припиняють їх ріст. Розмова про грубих сусідів!

Фенхель і кольрабі, мабуть, найменш приємна пара. Фенхель не тільки перешкоджатиме зростанню кольрабі, але й займатиме надто багато кореневого простору та конкуруватиме за місце та поживні речовини. Вони обидва мають листяні верхівки та великі цибулини, тому перенаселеність обов’язково трапиться.

Гарденії та інші гарденії

Збільшене зростання пишного куща гарденії в сонячному саду. Чагарник має овальне темно-зелене листя з рівними краями і восковою текстурою. Квітки великі, схожі на троянди, складаються з великих округлих білих пелюсток.
Щоб запобігти поширенню хвороб, поряд з гарденіями рекомендується висаджувати рослини з неглибоким корінням.

Гарденії мають стільки гарних варіантів кольорів, що ви захочете посадити їх усі! На жаль, це не найкраща ідея. Хоча вони чудові, вони можуть досить швидко поширювати хвороби, і ніщо так не підхопить хворобу гарденії!

Хоча у вас може бути зображення гарденії, яка оточує ваш сад, можливо, вам доведеться змінити свої плани. Щоб запобігти поширенню хвороб, посадіть між гарденіями рослини з дрібним корінням, які люблять тінь. Хоста, самшит і воскова бегонія – чудові варіанти, які виглядатимуть приголомшливо.

Часник і цибуля

Крупний план свіжозібраної цибулі та часнику. Цибуля має маленькі овальні білі цибулини, на яких ростуть довгі трубчасті зелені листки із загостреними кінчиками. Часник має круглу цибулину, що складається з білих зубчиків, покритих біло-фіолетовою лушпинням.
Щоб уникнути поширення хвороб і шкідників, важливо відокремити багаторічний часник і цибулю один від одного.

Часник і цибулю зазвичай вирощують як однорічники, але є кілька багаторічних сортів, які збережуть ваш сад ароматним протягом багатьох років. Якщо ви вирішили вирощувати багаторічний часник і цибулю, не тримайте їх занадто близько.

Обидва належать до сімейства аліумних і мають однакові проблеми, такі як рожевий корінь, фузаріозна гниль цибулин, дротяники та цибульні личинки. Якщо одна рослина заражається хворобою чи шкідником, вона може заразити іншу. Часник має кращі рослини для посадки-компаньйона, а цибуля також має кілька кращих пар.

Що нового:  27 рослин-супутників моркви і 7 рослин, яких слід уникати

Шкідники та хвороби, швидше за все, залишаться на ділянці, якщо поруч є багаторічні рослини. Тримайте їх окремо та вирощуйте відповідні рослини-компаньйони, які не дадуть шкідників.

Лаванда і Хоста

Два сполучених зображення квітучої хости та квітучої лаванди в саду. Хоста має красиву розетку з великих зелених, серцеподібних, злегка чашеподібних, паралельних жилок листя та блідо-лавандові трубчасті квіти, що ростуть у кистях на високих, тонких стеблах. Лаванда має тонкі стебла та овальні завитки крихітних фіолетових квіток.
Щоб забезпечити щастя і лаванди, і хости, найкраще висаджувати лаванду разом з іншими посухостійкими рослинами.

Вишукані фіолетові відтінки лаванди та сміливе зелене листя хости створили б чудовий ландшафт в теорії, але на практиці залишити всіх щасливими – це трохи кошмар. Лаванда виготовлена ​​з міцного матеріалу і віддає перевагу багато сонця та злегка сухий ґрунт. Однак хости віддають перевагу тіні і не люблять відчувати спрагу. Якщо виростити їх разом, то хоч один з них буде нещасним!

Вирощуйте лаванду з іншими посухостійкими рослинами, такими як деревій, базилік або ехінацея. Рослини будуть щасливі, а ви вбережете себе від головного болю.

Чорнобривці і боби

Збільшене зображення куща квасолі з довгими вузькими зеленими стручками та квіткою чорнобривців, що росте в саду. Кущ квасолі має великі овальні листя яскраво-зеленого кольору з загостреними кінчиками. У чорнобривців темно-зелене листя, схоже на папороть, і красиві яскраво-жовті головки квітів.
Квасоля сприйнятлива до павутинного кліща, а чорнобривці проти нього не ефективні.

Багато чорнобривців є однорічними, але є кілька багаторічних сортів, які повертаються щороку, як-от мексиканські чорнобривці (Tagetes lucida). Зазвичай чорнобривці рекламують як панацею від садових шкідників. Маєте комарів, попелиць або кабачкових клопів? Виведи чорнобривці!

Але у цих маленьких бійців є кілька ворогів, з якими вони не дуже вміють боротися, як, наприклад, павутинний кліщ. Якщо ви вирощуєте чорнобривці поруч з чимось іншим, що подобається павутинним кліщам, наприклад, квасолею, ви ризикуєте отримати велику проблему! Тримайте рослини, схильні до зараження павутинним кліщем, подалі одна від одної, щоб уберегти цих маленьких жуків.

Молочай і незабудки

Дві з’єднані картинки молочаю та незабудок. Молочай має красиві кисті з багатьох маленьких яскраво-помаранчевих зіркоподібних квіток і овальних темно-зелених листків. Незабудка має гарні скупчення крихітних простих п’ятипелюсткових блакитних квіток із жовтими центрами.
Важливо висаджувати молочай окремо від інших квітів, яким може знадобитися більше води або інші умови ґрунту.

Молочай є важливою рослиною для метеликів Монархів, оскільки це єдине, що їдять личинки. Хоча ви можете посипати молочай на ваші клумби, переконайтеся, що ви не вирощуєте там несумісні рослини.

Молочай любить піщаний і сухий ґрунт, багато сонячного світла, і йому не потрібно багато води, щоб бути щасливим. Поєднайте їх із незабудками, і ви забудете, що колись їх садили! Якщо ви поставите на перше місце щастя свого молочаю, більшість інших квітів засохнуть.

М'ята і полуниця

Крупний план вирощування м’яти та полуниці в саду. М'ята має прямостоячі стебла, вкриті овальним яскраво-зеленим листям із зубчастими краями. Рослина суниці має потрійне яскраво-зелене листя, що складається з овальних листочків з зубчастими краями. Полуниця також має маленькі білі квіти з жовтою серединкою.
Вирощувати м’яту і суницю разом не рекомендується через їх агресивний характер розповсюдження.

Я міг би прямо зараз випити полуничний лимонад, прикрашений свіжою м’ятою! А ось вирощувати разом м’яту і полуницю я б не наважився. Обидві рослини поширюються як бур’яни за правильних умов і швидко витіснять одна одну.

Що нового:  Рослини-компаньйони цибулі: Allium Allies

Обидві рослини ризикують стати низькорослими, але якби мені довелося вгадувати, я б сказав, що полуниця програє цю битву. Одного разу я знехтувала порадою всіх і посадила м’яту на грядці, і незабаром з’явилася м’ята з іншого боку. Наступного року я все ще відчував його запах, хоча думав, що повністю його видалив!

Орегано і базилік

Збільшений план вирощування базиліка у великому глиняному горщику поруч із грядкою, де росте орегано. Базилік має великі овальні, злегка чашеподібні, гладкі, глянцево-зелені листя. Орегано складається з прямостоячих стебел з овальним зеленим листям, які злегка опушені.
Рекомендується використовувати окремі контейнери для орегано та базиліка через різну потребу у воді.

Жоден трав'яний сад не обійдеться без орегано та базиліка, але ви захочете тримати ці хлопці в окремих контейнерах. Як і інші згадані мною пари, ці два несумісні через потребу у воді. Орегано більш стійкий до посухи, ніж базилік, і його можна перезволожити, коли ви намагаєтеся задовольнити потреби базиліка.

Базилік і орегано також можуть конкурувати за кореневий простір, оскільки у них неглибока коренева система. Листяні частини рослин не повинні мати жодних проблем з перебуванням поруч, тому посадіть їх у контейнери поруч один з одним, щоб вони могли бути разом, але окремо.

Розмарин і огірки

Два з’єднаних зображення зростаючого розмарину та огірка в саду. Огірок — плетиста рослина з великими, широкими, округлими, злегка лопатевими темно-зеленим листям і довгастими циліндричними плодами, вкритими зеленою пупиристою шкіркою. У розмарину дерев’янисті, прямостоячі стебла та голчасті, короткі, вузькі синьо-зелені листки.
Огірки вимагають достатньої кількості води, а розмарин може переносити посуху, тому їх краще садити окремо.

Огірки дуже відчувають спрагу і потребують багато води, але розмарин не так багато. Розмарин може бути посухостійким і виживати при нечастому поливі. Але огірки не витримають такого лікування!

Поєднуйте розмарин з орегано, оскільки вони люблять схожі умови, і збережіть огірки для вологої частини вашого саду.

Пижмо і майже все

Крупний план квітучого пижма в зеленому саду. Пижмо — квіткова рослина з дрібними жовтими квітками, схожими на ґудзики, які зібрані в суцвіття з плоскою верхівкою, які називаються зонтичними. Рослина має папоротеподібні листя, глибоко розділені та зубчасті, темно-зеленого кольору.
Висаджуйте пижмо обережно, уникаючи його шкідливих бур'янів.

Пижмо може бути невеликою проблемою, але те, що воно агресивне, не означає, що від нього слід повністю відмовитися. Висаджуйте пижмо обережно, переконавшись, що ви не садите її в місцях, де вона внесена до списку шкідливих бур’янів. Якщо ви посадите його, зберігайте його в контейнері та опустіть квіти до того, як вони проростуть насіння, щоб ви могли контролювати популяцію.

Цей агресивний виробник може задушити навколишні рослини, тому я кажу, що ви не повинні садити його майже з усім! Він може вирости до 4 футів у висоту і розтягнутися майже до 2 футів, тому низькорослі рослини не мають шансів проти нього.

Що нового:  Рослини-компаньйони томатів: перевірені та вірні товариші по команді

Тінь дерев і трави

Збільшене зображення зеленої галявини та щойно висаджених молодих дерев у саду. Трава низька, яскраво-зелена, всюди яскраво-жовті кульбабки.
Дерен і тінисті дерева погано поєднуються, оскільки трава важко перебуває в тіні, що призводить до плямистих ділянок.

Якщо у вас нерівний газон, то ви знаєте, ні для кого не секрет, що дерен і тінисті дерева не друзі. Більшість трав, які використовуються для газонів, ростуть на сонці, тому велике дерево призведе до плям бруду в тіні.

Це не найгірша річ у світі, оскільки відсутність трави дасть вам трохи місця для мульчування дерева, щоб забезпечити рівномірне зволоження. Але вам не пощастить, якщо ви шукаєте незайманий газон із тіньовим деревом.

Волоські горіхи та багато рослин

Крупний план вирощування волоських горіхів на дереві в сонячному саду на тлі блакитного неба. Волоський горіх – велике листяне дерево з красивою розлогою кроною. Листя волоського горіха перисті, тобто складаються з декількох листочків, розташованих уздовж центрального стебла. Листя мають зубчастий край і глянцевий зелений колір. Плоди округлі, вкриті зовнішньою оболонкою зеленого кольору.
Дерева волоського горіха пригнічують ріст багатьох рослин завдяки своїм алелопатичним властивостям.

Раніше я згадував про алелопатичні рослини та дерева волоського горіха є яскравими прикладами, причому чорний волоський горіх є найгіршим. Вони пригнічують ріст кількох рослин, від трави до квітів і їстівних рослин.

Деякі рослини толерантні до юглону, сполуки в дереві, яка викликає проблеми. Толерантними рослинами є, звичайно, інші алелопатичні рослини з юглоном! Поряд з волоськими горіхами, а також калиною, форзицією та кущами чорної малини, можуть рости багато дерев, таких як лапа, гікорі та явір.

Якщо ви хочете вирощувати їстівні рослини, спробуйте цибулю, дині, боби та кабачки, але будьте обережні щодо того, яка тінь кидає на них. Деякі квіти, такі як календули, чорнобривці та цинії, також толерантні до юглону.

Деревій і бджолиний бальзам

Крупним планом квітучий деревій і бальзам у саду поруч із декоративною травою. Деревій має темно-зелене пір’ясте листя, схоже на папороть, і великі плоскі кисті крихітних блідо-фіолетових квіток. Bee balm має яскраві ефектні червоно-рожеві квіти. Квітки мають трубчасту форму і зібрані в щільні округлі кисті, які називаються суцвіттями.
Бджолиний бальзам може насилу конкурувати з бурхливим ростом деревію і врешті-решт бути переповненим.

Деревій схожий на пижмо тим, що в правильних умовах може стати агресивним. Завдяки своїй стійкості до спеки та посухи, він, швидше за все, знайде дім, де б ви його не посадили, і продовжить активно рости.

Меліса – рослина, яка не уживе з деревієм. Він любить вологий ґрунт, і, хоча він може вирости трохи вищим за деревій, він, швидше за все, не зможе встигати за поширенням деревію та з часом заглушиться.

Заключні думки

Ви можете розраховувати, що ваші багаторічники повернуться наступного року, якщо дасте їм хороших сусідів. Не турбуйтеся надто про те, щоб запам’ятати, яка рослина з якою поєднується — уся справа в їхніх вимогах до росту та утриманні схожих рослин разом.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі