Мікрозелень

Як швидко та легко виростити мікрозелень ендівію



Можливо, ви чули про них або навіть їли їх, але чи вирощували ви коли-небудь мікрозелень ендівія? Ендівій — менш відомий листовий овоч, схожий на маленькі торпеди салату. Це смачна рослина, але, на жаль, у деяких регіонах її важко вирощувати до зрілості. Ось чому ми хочемо представити досить простий спосіб насолодитися цим овочем!

Вирощувати мікрозелень ендівія набагато легше, ніж вирощувати дорослу рослину. Крім того, вони мають сильний смак і напрочуд велику кількість поживних речовин, як-от вітамін С. Ці здорові рослини мають м’який гіркуватий смак, який створює гарний контраст у бутербродах і супах. З них також виходять дуже красиві гарніри.

При правильному вирощуванні в домашніх умовах культивована мікрозелень ендівія має довгасті гладкі сім’ядолі. Ці молоді листочки весняно-зеленого кольору з білими або червоними стеблами. На відміну від більшості мікрозелені, кожен паросток не має довгого стебла. Але кожен зелений лист компенсує це своєю вагою та чудовим смаком.

Мікрозелень ендівія росте так само, як і більшість мікрофлори, наприклад рукола, салат і буряк. Ви можете вирощувати мікрозелень з будь-якого типу ендівія, причому найвідомішими сортами є ендівій кучерявий і ендівій широколистий. Ендівій широколистий ще називають ескарол або батавський широколистий. Кучерявий ендівій часто поєднується з цикорієм.

Найкраща частина про вирощування мікрозелені ендівія? Щоб отримати врожай, потрібно лише два тижні! У вас буде постійний запас мікрозелених салатів з ендівієм, якщо правильно розрахувати час. Щоб допомогти вам досягти цього, ми поділимося нашими найкращими порадами щодо вирощування мікрозелені ендівія.

Епічні продукти, які можуть знадобитися для вирощування мікрозелені ендівії:

  • Тригерний розпилювач Mercury 1л
  • Кокосова койра Urban Worm
  • Ножиці для збирання врожаю Felco 321

Коротка інформація про мікрозелень ендівія

Мікрозелень широколистого батавського ендівію.
Смак: Гіркий смак
Замочити: Немає
Промивання/злив: Немає
проростання: 2-3 дні
Ідеальний урожай: 8-15 днів

Вирощування мікрозелені ендівії

Ви можете вирощувати мікрозелень ендівія, як і більшість інших мікрозелені, тому цей процес може здатися знайомим. Якщо ви новачок у мікрозелені, ви швидко зрозумієте, як її вирощувати.

Матеріали

Почніть зі збору таких мікрозелених матеріалів:

  • Насіння: будь-який сорт насіння ендівія
  • Середовище для вирощування: вихідна суміш для насіння або наша кокосова койра Urban Worm
  • Світло: ми настійно рекомендуємо світло для вирощування мікрозелені T5
  • Контейнери: 2 неглибокі піддони для вирощування (один з дренажними отворами)
  • Туманний флакон
  • Мала вага (менше 5 фунтів)
  • Кухонні ножиці
Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень шніт-лук

Мікрозелень — це стадія росту, через яку проходять усі молоді рослини, незалежно від того, як було позначено їх насіння. Хоча ви можете використовувати будь-яке насіння ендівія для виробництва мікрозелені, нам особливо подобається насіння мікрозелені, що продається True Leaf Market, яке поставляється у більших кількостях, ніж звичайний пакет насіння, і є набагато кращим. Наші особисті фаворити наведені нижче:

  • Насіння мікрозелені широколистого батавського ендівію
  • Насіння мікрозелені ендівії зеленого курчавого руффека

Спокусливо використовувати запаси, які є у вас під рукою, але мікрозелені паростки ендівія потребують рекомендованих піддонів і ґрунту, щоб мати успіх. Оскільки ми збираємо їх такими молодими, нам потрібно, щоб розсада росла якомога вищою та прямою. Коріння повинні мати можливість легко орієнтуватися в ґрунті, тому ми використовуємо дрібнозернистий ґрунт. Насіння також потребує хорошої аерації ґрунту, чого легко досягти, якщо піддони відповідають розміру рослин. Мікрозелень ендівія можна вирощувати в гідропонному середовищі, але це не рекомендується, якщо ви хочете вирощувати після стадії мікрозелені.

І нарешті, ми настійно рекомендуємо інвестувати в Grow Light, якщо ви серйозно ставитеся до вирощування мікрозелені. Ці мікроорганізми потребують стабільних умов, що означає, що вони зазвичай вирощуються вдома. Однак вони також повинні бути безпосередньо під джерелом світла, щоб утворити рівномірний килимок із зелені. Індикатори для вирощування дають змогу контролювати розміщення та кількість світла для вашої мікрозеленої рослини ендівія, що забезпечує здоровий і смачний урожай.

Замочування

Насіння ендівія досить дрібні та тонкі, тому їх не потрібно замочувати перед проростанням.

Посадка

Насіння мікрозелені батавського широколистого ендівію
Насіння мікрозелені батавського широколистого ендівію.

Перш ніж висаджувати насіння мікрозелені, нам потрібно підготувати піддони. Візьміть неглибокий піддон для вирощування з дренажними отворами. Потім заповніть його до кінця дрібнозернистим ґрунтом. Розгладьте поверхню і зробіть її максимально рівною.

Посипте насіння мікрозелені ендівія по всій поверхні. Їх слід вирощувати дуже близько один до одного – набагато ближче, ніж ви зазвичай садите, – але не внахлест (якщо килимок виросте надто багатим, він не матиме хорошого повітряного потоку). Збризніть розсипане насіння водою.

Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень Shiso

Оскільки вони зазвичай вирощуються під землею, насіння люблять проростати в темряві. Замість того, щоб засипати їх землею, ми використаємо затемнене покриття. Це блокує світло, не даючи зелені більше ґрунту для росту (ми хочемо, щоб вони були якомога вищими!). Після поливу поставте другий лоток без отворів безпосередньо на поверхню насіння. Помістіть невелику вагу зверху і залиште піддон на весь час пророщування.

Зростання

Насіння мікрозелені ендівія проростає лише за 2-3 дні. Ми збираємося трохи збільшити час відключення світла. Змушуючи паростки боротися з обважненим накривним піддоном, ми гарантуємо, що виростуть міцні стебла. Буквально через кілька днів після сходів розсада зростеться разом і підштовхне важкий піддон. Це ваша ознака того, що молоді рослини готові до світла.

Коли ви знімете кришку лотків, ваша мікрозелень ендівія буде блідого кольору. Але не хвилюйтеся! При освітленні та культивуванні вони незабаром розпустять яскраво-зелене листя. Розташуйте ліхтарі для вирощування на 1-2 фути безпосередньо над лотками для вирощування. Вмикайте їх принаймні на 12 годин на день (у більшості ламп для вирощування є таймер). Якщо зелений наріст ендівія мікрозеленого здається довгоногим, опустіть світло ближче до поверхні ґрунту.

Залежно від температури та вологості в приміщенні вам може знадобитися полити мікрозелень ендівія, перш ніж вона буде готова до збирання. Мікрозелень вимагає особливого процесу поливу: нижнього поливу. Мета цього полягає в тому, щоб наситити середовище для вирощування, зберігаючи всю зелень максимально сухою. Це запобігає появі цвілі та бактерій, які легко засвоюються, оскільки зелені мікроорганізми ростуть дуже близько один до одного.

Ви можете повторно використовувати лоток без отворів, який діяв як мікрозелена кришка для затемнення води з дна. Однак цього разу він піде під лоток для вирощування. Спочатку наповніть його водою на один дюйм, а потім поставте піддон для вирощування прямо в нього. Ґрунт буде вбирати воду через дренажні отвори піддона, не змочуючи вирощену мікрозелень. Через 10-15 хвилин відокремте деко.

збирання врожаю

Всього через 8-15 днів після посадки насіння ендівія виросте в смачні, злегка гіркі молоді рослини. Ви дізнаєтеся, що вони досягли мікрозеленої стадії ендівія, коли кожен з них виростить гарний набір зелених сім’ядолей. Ці попередники листя повинні бути повністю розгорнуті та підтримуватися стеблами заввишки не менше одного дюйма.

Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень анісу

Ви можете збирати урожай мікрозелені ендівія відразу або протягом кількох днів. У міру того, як мікрозелень росте, профіль смаку стає більш гірким. Якщо ви хочете, щоб мікрозелень ендівія була гіркою, зачекайте, доки виросте справжній лист, перш ніж збирати врожай.

Вам знадобиться або гострий ніж, або пара кухонних ножиць, щоб зібрати врожай з мікрозелених лотків. Візьміть пучок гіркої мікрозелені в одну руку і обріжте всі стебла якомога ближче до поверхні. Після збору ви повинні компостувати середовище для вирощування мікрозелені та вимити лоток для подальшого використання.

Зберігання

Звичайно, найкраща частина вирощування мікрозелені – це час їжі! Зібравши врожай, використовуйте ці сильні смаки в бутербродах, супах і зелених салатах. Гіркий смак мікрозелені ендівії робить її чудовою заміною салату. Він також забезпечує гарний контраст, коли прикрашає солодкі чи солоні страви.

Якщо ви не з’їсте весь урожай мікрозелені відразу, ви можете зберігати його до тижня. Зберігайте листя якомога свіжішими, зберігаючи їх сухими. Загорніть їх у паперовий рушник, запечатайте в контейнер і поставте в холодильник. Якщо зелень почала втрачати якість, замініть паперовий рушник.

Питання що часто задаються

Кучерявий ендівій мікрозелень
Кучерявий ендівій мікрозелень.

З: Яку мікрозелень не можна їсти?

Відповідь: Хоча мікрозелень має сильний смак, який гарно контрастує з супами та бутербродами, не всі рослини придатні для споживання. Уникайте будь-яких рослин, чиє листя не їстівне, особливо тих, що належать до сімейства пасльонових (включаючи мікрозелені помідори!).

З: Яка мікрозелень є найприбутковішою?

A: Рукола, щавель з червоними прожилками та мікрозелень редиски є одними з найпопулярніших мікрозелених гарнірів.

Питання: мікрозелень отруйна?

В: Це залежить від мікрозеленої рослини, яку збирають. Багато мікрозелені салату, кукурудзи та трав, як-от мікрозелень ендівія, безпечні для споживання та широко вирощуються. Рослини, які не мають їстівного листя, небезпечні для споживання в мікрозелених салатах.

З: Яка мікрозелень відростає після зрізання?

Відповідь: мікрозелень гороху та квасолі може відрости після збору. Проте вдруге вони можуть мати більш гіркий смак і менше поживних речовин. Мікрозелень ендівію не відростає після збирання.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі