Часник — одна з найкорисніших речей, які можна виростити самостійно. Цибулини часнику і смачні, і зберігаються довго. Оскільки наближається сезон вегетації, і ми думаємо про терміни, ви можете запитати: скільки часу потрібно, щоб часник виріс?
У той час як більшості сортів потрібно приблизно 9 місяців, щоб дозріти при розмноженні з гвоздики, є сорти короткого періоду, яким потрібно менше часу. Те, як ви садите часник, також впливає на те, коли він буде готовий до збирання. Деякі типи часнику дозволяють легко розмножити минулорічний урожай і виростити часник знову, тоді як інший зібраний часник краще використовувати відразу.
Посадка часнику включає в себе рішення, чи збираєтеся ви працювати з часником, посадженим навесні, чи з часником, посадженим восени. Зона зростання USDA, у якій ви перебуваєте, є важливим моментом. І проблеми, які виникають у процесі вирощування часнику, також можуть змінити ваш час.
Отже, давайте розглянемо всі ці фактори, щоб допомогти вам вибрати тип цибулин часнику та час посадки, щоб ви могли насолоджуватися домашнім часником протягом багатьох років.
Вирощування з насіння v Вирощування з гвоздики
Окрім збирання часникових лусочок, ви можете вирощувати часник на різних стадіях вирощування часнику. Після збирання часнику виробники висушують кожну цибулину часнику за умови хорошої циркуляції повітря та використовують різні способи зберігання часнику. У процесі вирощування садівники можуть збирати насіння часнику з квітів, щоб знову виростити наступного року. У них також є можливість посадити зубчики часнику, кожен з яких виступає як насіння самостійно.
Від того, який вид ви виберете для посадки, залежить час збору врожаю. У той час як гвоздиці потрібно приблизно 9 місяців після посадки, насіння часнику займає рік більше, ніж цибулини часнику (іноді їх називають цибулинними). Це тому, що насіння має прорости, виростити зелень, необхідну для фотосинтезу, а потім пройти через процес формування цибулини. Коли ви посадите гвоздику, перша половина процесу вже завершена.
Якщо ви збираєтеся вирощувати рослини часнику в майбутньому вегетаційному сезоні, подумайте про сорт і його джерело! Це допоможе вам визначити, коли садити часник. Є кілька сортів часнику для холодного клімату, яким найкраще подобається, коли температура нижча.
Коли садити часник
Ще один фактор, який потрібно враховувати, щоб знати, коли ви будете збирати часник, це час посадки. Хоча загалом існує часник, посаджений навесні, і часник, посаджений восени, слід враховувати також клімат. Часник з м’якою шийкою краще висаджувати в теплішому кліматі, а часник з твердою шийкою найкраще висаджувати в більш прохолодному кліматі. Відмінності між ними існують і в їхній ботаніці. Ми обговоримо їх у наступному розділі.
Таймінг за зонами
Часник, як правило, є частиною осінньої посадки за 4-6 тижнів до перших заморозків на початку літа до початку осені. Його також найчастіше садять восени через його здатність давати більші цибулини протягом холодних зим. Цей загальний список призначений для осінніх посадок. Можлива весняна посадка часнику, і зазвичай це відбувається за 4-6 тижнів до останніх заморозків ранньою весною. Сорти softneck підходять для м’якого клімату в зонах 6 і вище, але є сорти, адаптовані до холодної погоди, наприклад, польська softneck.
Час посадки будь-якої гвоздики може залежати від сезону, який ви плануєте, і це значною мірою визначається зоною вирощування USDA. Ось приблизний розподіл часу садити часник залежно від типу та зони вирощування USDA.
- Зони 0-3: кінець серпня – початок вересня до кінця вересня
- Зони 3-5: середина – кінець вересня – початок – середина жовтня
- Зони 5-7: початок – середина жовтня до кінця жовтня
- Зони 7-9: кінець жовтня – листопад
- Зони 9-10: кінець жовтня – грудень
Якщо ви вирощуєте рослини-супутники часнику поряд із вашими луками, використовуйте час їх посадки, щоб точно визначити, коли починати вирощувати рослини часнику. Наприклад, вирощуйте помідори поруч з часником, щоб запобігти павутинному кліщу.
Зростання часнику за видами
Незалежно від того, чи хочете ви приготувати часник для обприскування, або ви бажаєте приготувати часникову пасту або вирощувати часник, такий же, як той, який ви купуєте в магазині, типи часнику, які ви вирощуєте, впливають на те, як їх садити. М’яка горловина проти твердої горловини визначає, чи ви проводите посадку восени чи навесні. Посадки озимого часнику повинні бути зимостійкими і готовими в середині літа. Весняні посадки повинні бути готові восени (поточні або наступні залежно від того, посадили ви гвоздику чи цибулинні). У місці з довгим вегетаційним періодом і достатньою холодністю часник можна збирати кілька разів на рік.
Тож давайте обговоримо види часнику, які ви можете вирощувати, і як це впливає на час збору врожаю.
Жорсткий часник
Часник з твердою шийкою називають так тому, що в центрі головки часнику є стебло, яке стає жорстким у момент дозрівання. Він має довгі квітконоси, на яких утворюються цибулини після того, як квітконоси відцвітуть. Він часто морозостійкий і легше знімається, оскільки має товсту шкірку. У кожній цибулині часнику всього кілька зубчиків. При цьому чим твердіше шийка, тим крупніше зубчик. Якщо ви посадите та зберігаєте часник сорту твердої шийки, ви побачите, що він не зберігається так довго, як куплений у магазині часник. Як ми вже згадували раніше, цей часник найкраще росте в холодному кліматі. Декілька з найкращих сортів твердої горловини – Rocambole, Purple Stripe і Porcelain.
Що стосується часу збору врожаю горлека, ви дізнаєтеся, що він готовий, коли нижня ⅓ листя пожовтіє. Оскільки цей сорт зазвичай висаджують восени, ви будете збирати врожай на початку літа до середини літа. Перед цим потрібно видалити зелене листя, яке називається чесноком, щоб забезпечити пристойний урожай. Це сприяє зростанню великих зубчиків з того часу, як цибулини починають рости на кореневій системі.
Softneck Часник
Часник Softneck має більш м’яке стебло, яке складається із зеленого листя часнику, а не тверде стебло. М’які горловини не цвітуть – у всякому разі, не зазвичай – і тому не утворюють цибулин. У зрілих цибулин набагато більше окремих зубчиків, ніж твердих шийок, і вони набагато дрібніші. Шкірка часнику на м’яких горловинах паперова, і її важко очистити. Цей часник найкраще росте в теплішому кліматі, і його часто садять навесні. Для розмноження гвоздику Softneck необхідно посадити. Це той тип, який ви отримуєте, коли купуєте часник у продуктових магазинах. Двома чудовими сортами часнику з м’якою шиєю є часник Silverskin і Artichoke.
Щоб визначити часник, який відноситься до категорії softneck, знайте, що він може бути готовий вже на початку весни. Зачекайте, поки 5-6 верхніх листків залишаться зеленими, а нижні листки стануть коричневими. Потім видаліть їх садовими вилами.
Слонячий часник
Слонячий часник технічно не є справжнім часником, але він завжди додається до інших типів часнику, які ми обговорювали досі. Сорти часнику Elephant утворюють цибулини з найбільшими зубчиками. Що стосується сортів слона, кожна головка часнику містить не більше 6 зубчиків кожна, тоді як більшість часнику містить від 10 до 12 зубчиків. Кожен із зубчиків слонячого часнику готовий до вживання після невеликої варіння. Ось чому часник чудово використовувати для спредів. Якщо вам потрібен часник, який швидко готовий, вибирайте слон. Протягом 90 днів після посадки ваш сад буде готовий до збору врожаю.
Зелень часнику
Якщо ви зацікавлені у вирощуванні часнику виключно для зелені, знайте, що ви можете збирати його кілька разів протягом вегетаційного сезону. Однак для цього потрібно дочекатися пізньої весни та початку літа. Це тому, що цибулини потребують зелені, щоб продовжувати формуватися до збору врожаю. Не забудьте залишити листя на рослині, якщо ви не хочете збирати врожай цибулин одночасно.
Усунення несправностей часнику
У вас можуть виникнути проблеми, які обмежують ріст ваших цибулин часнику та затримують збір урожаю. У цьому розділі описано ці фактори та те, що ви можете зробити, щоб обмежити їх під час посадки.
Вологість ґрунту
Оскільки для росту часнику потрібно багато води, вам потрібно буде підтримувати вологість садового ґрунту протягом усього процесу вирощування. Найчастіше неврожаї пов’язані з сухим ґрунтом. Особливо якщо ви ростете на сонці, важливий послідовний моніторинг вмісту води в ґрунті. Але ви не хочете переборщити з водою. Це може спричинити загнивання цибулин. Тут на допомогу приходить середовище для вирощування. Додаткові суміші з садового компосту, добре перепрілого гною та піску сприятимуть зволоженню, а також сприятимуть дренажу. Додавання 2 столових ложок рибного борошна 5-10-10 дає цибулинам необхідне харчування. А мульчування хвоєю допомагає ґрунту зберігати вологу навіть під прямими сонячними променями. Майте це на увазі під час підготовки сайту.
Шкідники
Цибулевий опариш спочатку не завдають великої шкоди врожаю, але через кілька поколінь вони можуть спричинити до 50% втрати врожаю. Вони харчуються спочатку проростками часнику, а потім розростаються цибулинами у 2-му і 3-му поколіннях. Інсектициди, внесені в зону вирощування перед посадкою, допоможуть усунути загрозу цибулевих опаришів. Спинозади, нанесені на насіння, також запобігатимуть їм. Опариш — такі ж шкідники, як і цибулевий опариш, але в дорослому вигляді. Методи профілактики боротьби з ними культурні. Чергуйте посіви часнику, щоб запобігти їм. Це також запобігає зношенню ґрунту в процесі вирощування смачних цибулин часнику.
Сухі цибулинні кліщі також харчуються часником і знижують врожайність, затримуючи збір урожаю. Вони належать до того ж класу, що й кліщі. Вони зимують всередині гвоздик, що зберігаються, і уражені рослини відстають у рості. Самки відкладають яйця на листках часнику, з яких вилуплюються сотні личинок, які злітаються на цибулини, щоб поїсти. Сівозміна забезпечить нормальний урожай часнику та запобіжить появі кліщів. Обробка насіння часнику гарячою водою також запобігає їм. Обприскування ним на неквітучі рослини не дасть кліщам повністю відкласти яйця на листках.
Враховуйте це під час роботи в саду, щоб забезпечити своєчасний і рясний урожай часнику.
Питання що часто задаються
З: Як дізнатися, що часник готовий до збирання?
A: Це залежить від типу, який ви вирощуєте. Дивись вище!
З: Який місяць найкращий для посадки часнику?
Відповідь: Більшість часнику найкраще розвивається, якщо його посадити в кінці літа до початку осені. Однак деякі сорти можна садити і навесні.
Питання: скільки часу потрібно часнику, щоб прорости?
A: Гвоздика проростає протягом 4-8 тижнів. Цибулини тривають від 8 до 9 місяців.