Мікрозелень

Як швидко та легко виростити мікрозелень меліси

Як швидко та легко виростити мікрозелень меліси 1


Меліса – це весела трава, яку приємно використовувати на кухні. На жаль, це також дуже велика рослина, яка може швидко захопити ваш сад. Отже, якщо ви шукаєте цей чудовий лимонний аромат без клопоту, вам сподобається вирощувати мікрозелень меліси!

Мікрозелень меліси – це така ж рослина, як і меліса, але вирощується в менших масштабах. Крихітне насіння скупчено разом, утворюючи щільний килимок із паростків і молодого листя. Потрібно 24-30 днів, щоб ця трава була готова до збору, що є відносно тривалим часом для мікрозелені, але набагато коротшим для зрілих рослин. Після збору мікрозелень меліси додасть вашій кулінарії таку ж лимонну цедру, як і зріла трава, але з більшою кількістю поживних речовин і менше клопоту.

Меліса добре відома тим, що готує смачний і заспокійливий трав'яний чай. Його часто п’ють, щоб полегшити проблеми з травленням і менструальні болі. Оскільки мікрозелень має вищу концентрацію поживних речовин, ніж її зрілі аналоги, ви побачите, що мікрозелені чаї з мелісою є такими ж заспокійливими. Ця мікрозелень також може допомогти регулювати артеріальний тиск і зміцнити здоров’я серця.

Отже, як виростити мікрозелень меліси? Вирощувати мікрозелень легко і вимагає лише трохи терпіння, тому давайте приступимо до цього! До кінця цієї статті ви будете готові розпочати свій власний мікро-травяний сад із лимонним відтінком.

Меліса Microgreens Коротка інформація

Мікрозелень меліси.
Смак: Сильний лимонний смак
Замочити: Немає
Промивання/злив: Немає
проростання: 10-14 днів
Ідеальний урожай: 24-30 днів

Вирощування мікрозелені меліси

Вирощування мікрозелені використовує нетрадиційний підхід. Однак після того, як ви його опустите, досить легко зірвати урожай поживної мікрозелені меліси. Ми почнемо з основ основ: збору матеріалів.

Матеріали

Ви зможете повторно використовувати більшість цих матеріалів для інших типів мікрозелені, тому вони варті інвестицій. Ось що вам потрібно для початку:

  • Насіння: ваш улюблений сорт насіння меліси – нам подобаються насіння мікрозелені меліси від True Leaf Market, оскільки вони доступні оптом, але ви також можете використовувати звичайне насіння меліси для невеликих партій!
  • Середовище вирощування: ми віддаємо перевагу початковій ґрунтовій суміші для насіння Епсоми або кокосовій койрі
  • Освітлення: світло T5 необхідне для якісної мікрозелені меліси
  • Контейнери: два неглибокі піддони для вирощування (один суцільний, інший з дренажними отворами)
  • Розпилювач
  • Невелика вага (менше 5 фунтів)
  • Гострий ніж або ножиці

Насіння мікрозелені меліси крихітне, тому нам потрібен дрібнозернистий ґрунт. Ми виявили, що початковий ґрунт для насіння є ідеальним з точки зору текстури та водопоглинання. Кокосова койра — ще один чудовий варіант, який також є екологічно чистим. Хоча деяку мікрозелень можна вирощувати на гідропоніці, ми додамо ґрунт для мікрозелені меліси.

Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень огірочника

Ми збираємося збирати врожай задовго до того, як мікрозелень меліси дасть великі корені. Тому нам знадобиться ємність глибиною всього 1-3 дюйми. Щоб отримати врожай мікрозелені пристойного розміру, садівники зазвичай використовують піддони для вирощування 10×20 дюймів. Для методу вирощування, який ми використовуємо, кожен набір мікрозелені потребує одного контейнера з дренажними отворами та одного без.

Нарешті, ми наполегливо рекомендуємо інвестувати в T5 Grow Light. Так, ви можете вирощувати мікрозелень меліси лимонної без неї, але це світло значно змінить якість мікрозелені. Якщо його встановити на правильній висоті, світло забезпечить рівномірний ріст і запобіжить розсаді виростати на ногах. Якщо ви плануєте не відставати від мікрозеленого садівництва та спробувати інші види мікрозелені, ви будете раді цьому.

Замочування

Насіння мікрозелені меліси не вимагає замочування, тому можна перейти до посадки насіння мікрозелені.

Посадка

Почніть із того, що візьміть обраний сорт ґрунту та піддон із дренажними отворами. Наповніть ємність до країв і вирівняйте поверхню ґрунту. Потім збризніть за допомогою пульверизатора, щоб ґрунт був вологим, але не насиченим (вода допоможе насінню мікрозелені прилипнути).

Потім посипте насіння меліси по всій поверхні ґрунту. Вони повинні покривати весь деко, але не накладатися один на одного. Рівномірно розподіліть насіння, щоб воно дало щільний килимок паростків. Потім знову збризніть поверхню ґрунту водою.

Часто меліса має нерівномірну схожість. Це не є великою проблемою, якщо висаджувати його в саду, але коли насіння скупчено разом і буде зібрано як одне ціле, ми хочемо, щоб воно було якомога одноріднішим. Тому ми використовуємо обтяжене покриття та період затемнення.

Вагова кришка — це лише ваша друга лоток для вирощування без отворів із невеликою вагою, розміщеною зверху. Встановіть кришку так, щоб вона лежала безпосередньо на мікрозелених насінинах і закривала сонячне світло. Важка зверху утримає кришку насіння на місці. Що ще важливіше, він утримуватиме щойно пророщені паростки, поки їх не буде достатньо, щоб підняти кришку (не хвилюйтеся, це їх не розплющить). Поки цього не станеться, насіння залишатиметься в період затемнення проростання.

Зростання

Для повного проростання насіння меліси потрібно 10-14 днів, тому період затемнення буде принаймні стільки. Кожні кілька днів зазирайте під покрив насіння, щоб перевірити, чи ґрунт все ще вологий, додаючи легку кількість води за потреби. Поки ви чекаєте, поки героїчні маленькі паростки піднімуть свою обтяжену стелю, ви можете встановити світильник.

Ваш світильник має бути на 1-2 фути безпосередньо над лотками для мікрозелені меліси, щоб він міг освітлювати насіння рівномірно. Садівники зазвичай використовують дротяні стелажі для встановлення, що дозволяє вирощувати кілька мікрозелених культур одночасно. У себе вдома я прикріпив ліхтарі до дна кухонної шафи та встановив мікрофони на стільницю під ним.

Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень орегано

Коли ваша мікрозелень меліси завершить проростання та вперше з’явиться, ви можете зняти верхній лоток і увімкнути світло. Дайте своїй мікрозелені меліси принаймні 6-8 годин світла на день. Розчавлені, бліді паростки швидко перетворяться на веселий, акуратний клубок яскраво-зеленого мікрозеленого листя (ви більше не побачите ґрунту!). Якщо ваші рослини ростуть довгоногі, перемістіть їх ближче до джерела світла.

Знадобиться ще кілька днів, щоб ця маленька трава досягла своєї мікрозеленої стадії. Тим часом вам доручено подбати про те, щоб у них було достатньо води. Оскільки мікрозелень меліси росте дуже близько одна до одної, ми хочемо зберегти поверхню ґрунту сухою, додаючи воду, щоб запобігти розвитку цвілі та бактерій. Отже, ми візьмемо лоток без дірок і трохи терпіння для поливу знизу.

Наповніть твердий лоток водою на дюйм. Потім поставте лоток для мікрозелені меліси прямо в нього. Ґрунт буде вбирати воду через дренажні отвори, зберігаючи коріння вологими, а листя сухим. Залиште лотки складеними на 10-15 хвилин, а потім відокремте їх (якщо довше, ґрунт може намокнути!). Повторюйте цей процес щоразу, коли ґрунт починає висихати.

збирання врожаю

Збирали мікрозелень меліси
Збирали мікрозелень меліси.

Рослини досягають своєї мікрозеленої стадії, коли їхні сім’ядолі – листки, вкриті насінням – з’являються та розгортаються. Коли більшість ваших паростків меліси досягне цієї стадії, ви можете почати їх обрізати. Однак, оскільки меліса – це трава з листям із повним ароматом, багато садівників чекатимуть, поки з’являться перші кілька справжніх листків, перш ніж збирати врожай. Таким чином ви отримаєте сім’ядолі та кілька крихітних листочків із урожаєм мікрозелені.

За формою легко визначити, коли виростає справжнє листя. У той час як сім’ядолі меліси гладкі та круглі, справжні листки мають ребристі краї та текстуровану поверхню. Вони також мають фірмовий лимонний аромат, який виділяється, коли їх терти.

Щоб зібрати з працею зароблені трави, вам знадобиться гострий ніж або ножиці. Ви можете взяти всю партію мікрозелені відразу або тільки те, що вам потрібно. Просто візьміть грудку листя в одну руку і обріжте стебла прямо над ґрунтом ножицями.

Якщо ви надто довго чекатимете, щоб зібрати мікрозелень меліси, вона незабаром переросте неглибокі контейнери та потребуватиме більше поживних речовин, ніж може запропонувати ґрунт для початку насіння. Отже, якщо ви берете лише те, що вам потрібно, ви захочете почати обрізати, як тільки сім’ядолі розгорнуться.

Що нового:  Як швидко та легко виростити мікрозелень зі шпинату

Коли ви зіберете всю останню мікрозелень, висипте відпрацьований ґрунт у свій компостний контейнер. Повторне використання для наступного раунду мікрозелені спокусливо, але це може збільшити ймовірність росту бактерій у такій невеликій кількості ґрунту. Ви завжди повинні використовувати свіжий ґрунт для кожної посадки мікрозелені.

Зберігання

Тепер, коли вони відокремлені від коренів і ґрунту, нам потрібно зберегти мікрозелень меліси якомога свіжішою. Що стосується овочів, свіжі дорівнюють сухим, тому мийте цю зелень лише безпосередньо перед використанням.

Як згадувалося раніше, мікрозелень меліси відмінно підходить для чаю. Вони також надають ніжного, але пікантного смаку коктейлям, десертам та будь-якій страві, яка потребує ароматизації. Ви навіть можете замочити цю зелень у воді замість дольки лимона.

Невикористану мікрозелень меліси слід зберігати в сухому місці в холодильнику. Загорніть мікрозелень у паперовий рушник і запечатайте в контейнер для зберігання їжі. Вони триватимуть до 7 днів у холодильнику, особливо якщо за потреби міняти паперовий рушник.

Питання що часто задаються

Питання: Скільки часу потрібно для росту меліси?

A: Мікрозелені меліси потрібен місяць, щоб прижитися. Це довгий час для вирощування мікрозелені (деякі готові за лічені дні!), але все ж швидше, ніж вирощування зрілої трави меліси.

Питання: яке насіння не підходить для мікрозелені?

A: Не використовуйте насіння для рослин, чиє листя не їстівне. Це включає пасльонові рослини, такі як помідори, баклажани та перець.

З: Чи можна розмножити мелісу?

Відповідь: мелісу можна розмножувати насінням, стебловими живцями або діленням. Щоб дізнатися більше про вирощування меліси лимонної на повну висоту, перегляньте нашу статтю про рослину меліси лимонної!

З: Що таке мікро меліса?

A: Це просто трава меліси, яка вирощується лише до мікрозеленої стадії. Мікро зелень меліси зазвичай висаджують щільно один до одного в одну ємність із затемненою кришкою. Отримана мікротрава є смачною лимонною добавкою до різноманітних страв.

З: Що меліса робить для вашого організму?

A: Меліса історично використовувалася як засіб для травлення та для полегшення менструальних болів. Вважається, що він також має інші лікувальні властивості, такі як підтримка серцевого та психічного здоров’я.

З: Яка мікрозелень найкорисніша?

A: Усі! Мікрозелень — це лише менші версії повноцінної трави, тому ви зазвичай можете очікувати, що знайдете однакові вітаміни та мінерали в обох. Наприклад, якщо вам потрібно більше заліза та бета-каротину, спробуйте мікрозелень із шпинату!

З: Які недоліки мікрозелені?

A: Мікрозелень має короткий період збору і не зберігається більше 10 днів. Легко випадково виростити більше, ніж ви використаєте.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі