Спеції

Висушування часнику для тривалого зберігання

Висушування часнику для тривалого зберігання 1


Вирощуйте часник, і будете мати урожай часнику. Тоді настав час зберегти смак і термін зберігання, висушивши цибулини часнику. Немає нічого кращого, ніж свіжозібраний часник, але оброблені зубчики часнику мають чудовий смак, який ви хочете отримати від свого городу.

Існує кілька способів лікування часником, кожен зі своїми перевагами. Те, як ви лікуєте, може визначити, як ви зберігаєте часник. Скільки у вас місця також впливає на процедуру висушування, а також тип часнику, який ви виростили.

Тож давайте обговоримо різні способи лікування часнику та поговоримо про все, що вам потрібно знати, поки часникові цибулини сохнуть. Можливо, ви роздумуєте, чи варто взагалі вирощувати часник? У такому випадку, перш ніж посадити ці рослини часнику, прочитайте цей посібник, щоб дізнатися, який план лікування найкраще підходить для вашої ситуації.

Види цибулин часнику

Висушування часнику дозволяє зберігати його для подальшого використання. Джерело: undergroundbstard

Існує два основних типи часнику: тверда шийка і м’яка шийка. Сорт часнику, який ви виростили, має великий вплив на те, як часник сушиться. Тож перш ніж перейти до методів лікування, давайте спершу поговоримо про типи часнику.

Жорсткий часник

Один із способів дізнатися, чи вирощуєте ви часник з твердою шийкою, — подивитися на стебло. Ніжка сорту твердошийка виходить із центру повністю дозрілих цибулин товстим циліндром. Це лушпиння часнику. Листя твердоголла стоячі, і з них розпускається одна дуже міцна квітка. Жорсткі горловини мають більшу цибулину часнику, і кожен має менше зубчиків часнику. Жорстке стебло проходить через центр цибулини часнику до кореневої зони.

Часник Elephant є одним з популярних сортів твердої шийки, який із задоволенням вирощують багато садівників. Ця рослина часнику має великі цибулини лише з 4 окремими зубчиками. Багато сортів часнику з фіолетовими смугами також належать до типу твердої шийки. Єдине, що слід зазначити про тверді шиї: вони не зберігаються так довго, як часник з м’якими шиями, і їх не потрібно так довго виліковувати. Як правило, сорти з твердою шийкою сушать лише пару тижнів, оскільки під час збирання шийка буде набагато сухішою, ніж сорти з м’якою шийкою.

Softneck Часник

Найчастіше в продуктових магазинах продається свіжий часник сорту softneck. Замість черешків у них зелене листя, яке набуває жовтих або коричневих кінців і опадає, коли приходить час збирати часник. У кожній цибулині набагато більше сегментів, і в цілому стані вони, як правило, зберігаються набагато довше. Оскільки їх горловини більш гнучкі, м’які горловини потребують затвердіння для тривалого зберігання. Зовнішня оболонка цибулини також не така міцна, як у типів з жорстким горлом, і вони мають менший розмір цибулини.

Артишоковий часник – це різновид м’якої шийки, яку найчастіше вирощують у комерційних цілях. Повністю зрілі, вони можуть мати до 20 зубчиків. Їх вирощують заради їх життєздатності, що дозволяє успішно вирощувати весь урожай. Це часник, який ми всі знаємо з продуктового магазину.

Що нового:  Рослина кмин: пряність і смачне коріння

Перш ніж вирішите витратити час і енергію на лікування, переконайтеся, що у вас є сорт, який цього потребує. Деякі сорти твердої горловини не зберігаються достатньо довго, щоб процес затвердіння був життєздатним варіантом. Через кілька місяців зубчики можуть зморщитися. Відкладіть ці різновиди для більш негайного використання. Подібним чином пошкоджені гвоздики можуть зіпсувати лікування хороших гвоздик. Ви захочете розібратися з ними, перш ніж налаштувати станцію затвердіння.

Часникові препарати

Розвісити часник для сушіння
Розвішування часнику для сушіння може бути дуже ефективним. Джерело: Leeks ‘N' Bounds

Для початку потрібно знати, як і коли збирати часник. Ви можете збирати часник за часом, знаючи, що коли часник виросте, він буде готовий у певну пору року. Для м’якошийок, коли третина листя пожовтіє, пора виймати копальну вилку та починати збирати часник. Завжди перевіряйте одну цибулину перед збиранням решти. Якщо ви перевірили один і виявили, що він недостатньо великий, коли половина листя пожовтіє, пора вирвати решту.

Виберіть часник, який можна вилікувати. Ті, які мають пошкоджені, м’які гвоздики слід видалити та використати протягом кількох годин або кількох днів. Будь-який часник, що проростає, також слід вийняти з вашого пучка. Збережіть їх для посадки раннім літом або восени. Усі зубчики, які мають паростки часнику, слід або споживати, або пізніше стати посадковим часником.

Підготуйте їх до затвердіння. Перед лікуванням очистіть коріння від бруду, залишивши їх цілими разом з листям. Коли ви очищаєте та збираєте врожай, тримайте їх подалі від прямого світла. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити їх під час переміщення та підготовки. Вони чутливі і можуть легко отримати синці.

Способи висушування часнику

Висушування часнику на стелажах
Часник з м’якою шийкою часто сушать на подібних стелажах. Джерело: organic maven

Немає нічого схожого на сушений часник, який ви виростили самі. Тож давайте поговоримо про різні способи продовження терміну зберігання вашої цибулини. Тоді ви зможете мати власний часник, коли захочете! Одна річ, яку слід зауважити щодо кожного методу тут: жодна з ваших цибулин не повинна знаходитися під прямими сонячними променями, а пошкоджені цибулини не повинні супроводжувати ваш інший часник, готовий до висушування.

Затвердіння пучка

Повісьте пучки на стельових гаках або кроквах, щоб затвердіти протягом двох тижнів. У цій ситуації вам знадобиться досить великий простір, щоб утримувати ваші грона, і хороша циркуляція повітря. Це може бути невеликий електричний вентилятор або більший коробковий вентилятор, але вони повинні бути увімкнені весь час, коли ви вилікуєтеся. Температура у вашій кімнаті для лікування повинна бути приблизно від кімнатної до 80 градусів за Фаренгейтом. Підтримуйте відносну вологість 60-70%. Будь-яке інше може спричинити утворення цвілі або потребуватиме більше часу для лікування (до шести тижнів).

Що нового:  Мускатне горіхове дерево: вирощування двох тропічних спецій

Коли паперова шкірка, а також листя та коріння повністю висохнуть, вони готові до тривалого зберігання. Цей метод найкраще підходить для тих, у кого невеликий урожай і достатньо місця для висушування. Коли збираєте часник у пучки, майте на увазі, що менші пучки будуть повністю висушені протягом приблизно трьох тижнів. Великі грона матимуть менше руху повітря та затвердітимуть довше.

Затвердіння стійки

Покладіть часник на решітку горизонтально, щоб вилікувати цілі цибулини. Тут застосовуються умови, необхідні для вертикального затвердіння. Знайдіть добре провітрюване місце в діапазоні від 70 до 80 градусів. Забезпечте помірну вологість і хороший рух повітря. Коли цибулини повністю затвердіють, паперові обгортки будуть сухими та крихкими.

Якщо ви не вирощуєте часник у великих масштабах, це може бути не найкращим варіантом для вас. Стелажі не є широко доступними, і їх часто потрібно будувати. Також вони займають багато місця. Якщо вони сконструйовані неправильно, вони можуть блокувати циркуляцію повітря, необхідну для затвердіння. Тим не менш, якщо у вас є доступ до стелажа або матеріалів для його виготовлення, це життєздатний варіант затвердіння. Цей метод займає до 2 тижнів, однак для створення простору потрібно менше часу.

Сітчасте затвердіння

Повісьте кожну цибулину на вертикальну сітку, огорожу або дріт. Цей метод схожий на метод затвердіння пучків, але він значно економить простір. Використовуючи вертикальну сітку, ви згущуєте простір в одну площину, яка може висіти на кухні поза межами прямого світла. Цей метод може вилікувати набагато більше часнику, ніж метод пучка. Як і в інших режимах, вам потрібна постійна хороша циркуляція повітря та середня вологість.

Таким чином у вас вийдуть «стінки» з часнику. Тримайте коробковий або електричний вентилятор увімкненим протягом 3-4 тижнів, коли обгортки колб висохнуть і стануть крихкими, вони готові. Потім підготуйте кожну цибулину до тривалого зберігання.

Обплетення або обрізка цибулин

Після того, як ваш часник вилікується, обріжте листя з цибулин або заплетіть їх. Обплітання листя дає змогу часнику зберігатися найдовше. Це гарно виглядає та надає їм чудової естетичної привабливості, якої могли б не мати обрізані лампочки. Щоб заплести їх, обріжте коріння та видаліть залишки бруду з цибулини. Потім зв’яжіть три цибулини шпагатом. Зробіть звичайну косу тут, зберігаючи її простою лише з трьома цибулинами або додаючи інші, щоб зробити більш складний багаторівневий дизайн. Потім зав’яжіть кінець шпагатом і повісьте лампочки на кухні, де ви матимете до них доступ для приготування їжі.

Обрізка цибулин також має свої переваги. Це не тільки швидший спосіб очистити часник для зберігання, але й запобігає злущенню шкірки часнику. Тут скористайтеся гострими ножицями або секатором і зріжте приблизно на один дюйм вище верхівки цибулини. Потім зберігайте кожну цибулину в сітчастих пакетах. Видаліть найбільші цибулини для подальшої посадки, оскільки дрібні цибулини дадуть менші цибулини під час пізнішого збору врожаю. Найбільші гвоздики – це те, що ви шукаєте.

Що нового:  Рослина перцю: домашній чорний перець

Тримаючий часник

Через жорстку шию часник з твердою шиєю іноді можна поставити на шию, щоб вилікувати. Цей спосіб виглядає дивно, і його краще проводити в безвітряному місці з помірною вологістю. Розгорніть листя віялом у всіх напрямках, щоб забезпечити деяку стабільність, і поставте його на жорстку шию з цибулиною в повітрі. Цей метод не найкращий для людей, у яких є домашні тварини або діти, які можуть перекинути цибулини, оскільки ви ризикуєте отримати синці на цибулині, але це може бути ефективним рішенням, якщо вам нема чого вилікувати.

Зберігання часнику

Затвердіння часнику
Різновиди Hardneck не можна заплітати в косу, але все одно можна повісити для сушіння. Джерело: stumptownpanda

Незалежно від того, зберігаєте ви часник для приготування їжі чи для приготування часникового спрею, який допоможе вам підтримувати свій сад, у вас є багато варіантів. Ви можете заморозити часник у пакетах для заморожування майже в будь-якій формі поза шкіркою. Очищена гвоздика, подрібнена, нарізана: все це можна заморозити. Можна навіть заморозити лушпиння часнику. Усі ці частини замороженого часнику зберігаються до 6 місяців.

Одним із чудових способів зберігання часнику є консервація його в олії. Його потрібно спочатку приготувати, перш ніж зберігати часник в олії, оскільки бактерії, присутні на шкірі, можуть розвинутися та викликати ботулізм. Проваріть очищений часник у воді протягом двох хвилин. Потім злийте їх і покладіть в оливкову олію зі спеціями на вибір. При кімнатній температурі вони зберігаються два місяці.

Часниковий порошок викликає загадку для тих, хто не знає, як його обробляти. Але це досить просто зробити, якщо поруч є дегідратор. Тонко наріжте очищений часник і покладіть його в дегідратор при 150 градусах, поки він не стане досить крихким, щоб його легко розчавити в руці. Потім подрібніть до бажаної консистенції. Для цього підійде ступка з товкачем або блендер. Зберігайте його в герметичному контейнері, і ви матимете свій часниковий порошок до двох років.

Питання що часто задаються

Перевернуте сушіння часнику
Висушити часник можна, поклавши його на жорстку шию. Джерело: grongar

Питання: чи потрібно сушити часник?

A: Це не так, але висушування домашнього часнику є чудовим способом зберегти смак і термін придатності цих цибулин.

Питання: скільки часу потрібно часнику для лікування?

Відповідь: щонайменше два тижні потрібні, щоб вилікувати часник, і до шести тижнів для деяких сортів м’якої шиї.

Питання: чи можна їсти часник відразу після збирання?

Відповідь: Ви можете, але смак буде набагато легшим, ніж часник, який був правильно висушений. Сорти твердої шиї не потребують тривалого висушування, і їх можна їсти негайно.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі