Якщо ваш внутрішній кухар хоче приготувати щось нове, чому б не спробувати мікрозелень? Їх не тільки цікаво використовувати на кухні, але ви можете легко виростити власну мікрозелень за лічені тижні. Тепер, якщо ви дійсно хочете збожеволіти, ми пропонуємо менш поширену, але не менш захоплюючу рослину: фава мікрозелень!
Мікрозелень фава — це одна з найкрасивіших і пишних овочів, які ви можете виростити. Вони мають товсті стебла та гладкі, яскраво-зелені сім’ядолі. Вони є одними з мікрозелені, яку найважче виростити, завдяки деяким вибагливим показникам проростання. Однак рішучі садівники повинні мати великий успіх із цією мікрозеленню.
Мікрозелень Fava користується перевагою за хрускіт і солодкий горіховий смак. Вони чудові в салаті, особливо в поєднанні з горошком, капустою або брокколі. Мікрозелень Fava також чудова для вашого здоров’я. Вони мають більшу концентрацію поживних речовин, ніж їхні зрілі особини, тому вони переповнені клітковиною, залізом, білком і вітаміном С. Додавання їх у свій раціон може допомогти запобігти раку та зміцнити здоров’я серця та травлення.
Хочете дізнатися щось божевільне про фава? Існує генетичний розлад, названий на їх честь, тому що вони буквально єдина їжа, яка змушує його діяти. Це генетичне захворювання, яке називається фавізмом, є дефіцитом ферментів, яким страждає приблизно 8% населення (станом на 2012 рік). Він чутливий до хімічної сполуки Vicine, яка виробляється Vicia faba. Якщо людина з фавізмом з’їсть будь-яку частину фави, у неї розвинеться гемолітична анемія. Отже, якщо ви страждаєте фавізмом або розвиваєте якісь дивні симптоми після вживання цієї їжі, краще залишити боби фави у своєму мікрозеленому саду.
Fava Bean Microgreens Коротка інформація
Смак: | Горіховий, солодкий |
Замочити: | 6-24 години |
Промивання/злив: | Так |
проростання: | 3-4 дні |
Ідеальний урожай: | 12-15 днів |
Вирощування фавових бобів мікрозелені
Їх може бути складніше виростити, але мікрозелень вирощують так само, як і більшість інших мікрозелених культур. Ми просто адаптуємо звичайний процес до уподобань фави. Ось що вам знадобиться для початку.
Матеріали
- Насіння: шукайте високоякісне, органічне або реліквію насіння – ми любимо насіння квасолі від True Leaf Market
- Середовище для вирощування: придбайте кокосову койру або вихідний грунт для насіння
- Освітлення: ми настійно рекомендуємо лампи для росту T5
- Контейнери: два піддони, один з дренажними отворами, другий без
- Миска середнього розміру
- Невелика вага
- Туманний флакон
- Кухонні ножиці
Існує два підвиди Vicia faba: вар. майор і вар. другорядний. Ми будемо використовувати лише майор сорт (вар. другорядний вирощується переважно на корм тваринам). Ви часто побачите, що цей сорт називають бобами.
Бобові боби часто збирають, коли вони молоді, великі та пухкі. Однак їх також можна збирати, коли вони стануть більш зрілими, після того, як вони трохи висохнуть і зменшаться в розмірах (вони також будуть коричневими, а не зеленими). Обидва врожаї їстівні, але надійні в посадці тільки старше насіння. Молоді великі боби здатні проростати, але настільки наповнені вологою, що часто гниють раніше, ніж це станеться. Для кращого успіху проростання використовуйте лише дрібні та висушені фава.
З вирощуванням мікрозелені без правильного ґрунту ви далеко не заїдете. Наш вибір – це грунт для посіву, оскільки він містить дрібні частинки, які коріння легко переміщують. Кокосова койра також є чудовим вибором. Виготовлена з лушпиння кокосового горіха, ця альтернативна середовище для вирощування чудово економить воду, не розмокаючи. Рослини бобів також є хорошими кандидатами для гідропоніки.
Замочування
Деякі насіння мають тверді оболонки або оболонки, які захищають ембріон насіння всередині (подумайте про насіння соняшнику). Цей додатковий шар захисту іноді виконує свою роботу надто добре і ускладнює проростання насіння. На щастя, ми можемо пом’якшити цю зовнішню оболонку, замочивши їх у воді.
Насіння фавової квасолі має міцну зовнішню оболонку, тому ми збираємося замочити його, щоб прискорити проростання. Наповніть таз середнього розміру теплою водою і дайте насінню постояти 6-24 години. Поки вони замочуються, ви можете підготувати лотки для вирощування.
Посадка
Почнемо з піддону з дренажними отворами. Заповніть його до країв вибраним ґрунтом і вирівняйте поверхню. Гарненько полийте його за допомогою пляшки з розпилювачем. Потім візьміть попередньо замочені насіння і розкладіть їх по всій поверхні. Вони повинні бути близько один до одного, але не накладатися один на одного.
Знову збризніть поверхню, а потім поставте другий лоток для вирощування прямо на нього. Ваше насіння мікрозелені зараз має бути повністю в темряві, а це початок періоду затемнення.
Помістіть невелику вагу на кришку лотка (не більше 5 фунтів). Рослини бобів не мають дуже постійної швидкості проростання, але вага допоможе в цьому. Перші сходи не зможуть вирости вгору, тому вони працюватимуть над формуванням кореневої системи, поки решта насіння проростає. Коли приблизно 90% насіння проросте, вони разом розсуватимуть два лотки разом із вагою.
Хоча це наш улюблений спосіб посадки мікрозелені, багато садівників клянуться використовувати куполоподібну кришку або тонкий шар ґрунту замість лотка. Не соромтеся експериментувати, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого саду!
Зростання
Замоченим бобовим бобам потрібно приблизно 3-4 дні, щоб повністю прорости під лотком, але ми дамо їм кілька додаткових днів у темряві. Коли ви все-таки знімете кришку або купол, ви побачите килимок із товстих стебел, увінчаних зігнутими, складеними сім’ядолями (вони трохи схожі на зграю гусей!). Розсада буде дуже блідого кольору, але швидко позеленіє, коли ви включите світло.
Розташуйте лампи для вирощування на 1-2 фути над лотками для вирощування. Постійно вмикайте їх не менше 12 годин на добу. З плином часу ви побачите, як кожне стебло піднімається вгору і розгортає свої великі пишні сім’ядолі. Пагони також набудуть гарного зеленого відтінку під освітленням.
Оскільки для вирощування цієї мікрозелені потрібно 2 тижні, її, швидше за все, потрібно буде знову полити. Ми хочемо, щоб пагони були якомога більш сухими, тому ми зволожимо ґрунт знизу лотка. Для цього візьміть лоток, який ви використовували в період затемнення, і налийте трохи води. Потім поставте піддон для вирощування прямо в новий піддон для поливу на 15-20 хвилин. Коренева система буде напиватися через дренажні отвори піддона, не зволожуючи надземну поросль.
збирання врожаю
Їх було посаджено, пророщено та полито, і тепер ваша улюблена мікрозелень готова до збору врожаю! Це буде через 12-15 днів після посадки, але у вас є простір для ворушінь. Тепер ваш килимок із мікророслинами стане великим, пишним і зеленим. Вони також будуть трохи вищими за більшість інших мікрозелених рослин і тягнуться до вогнів.
З мікрозелені збирання зазвичай обмежується сім’ядолями. Проте вся рослина бобів їстівна, тому ви можете почекати, доки виростуть перші кілька справжніх листочків. Пам’ятайте, однак, що смаковий профіль може змінюватися в міру дорослішання рослини. Ми рекомендуємо кожні кілька днів перевіряти свій перший урожай, щоб визначити оптимальний час збирання. Якщо ви вирішите залишити свій наступний урожай рости довше, розмістіть насіння далі один від одного, щоб підтримувати хорошу циркуляцію повітря в піддоні.
Щоб зібрати врожай бобів, вам знадобляться кухонні ножиці або гострий ніж. Зріжте поросль пучками трохи вище поверхні. На жаль, ця мікрозелень не відростає після збору врожаю, тому ви можете викинути відпрацьований ґрунт і коріння у свій компостний контейнер. Обов’язково ретельно вимийте лотки, перш ніж використовувати їх для наступного врожаю (може, ми запропонуємо мікрозелень капусти чи брокколі?).
Зберігання
Щоб зберегти мікрозелень найвищої якості, тримайте її якомога сухішою. Не промивайте холодною водою, поки ви буквально не збираєтеся кинути їх собі на тарілку. Додайте мікрозелень до салату, супу, бутербродів чи будь-чого, що може корисно хрустіти.
Залишки мікрозелені зберігатимуться в холодильнику близько тижня. Помістіть їх у герметичний контейнер або банку, загорнувши в паперовий рушник. Якщо рушник починає ставати вологим, швидко змініть його, щоб ваша важко зароблена зелень залишалася свіжою.
Питання що часто задаються
Питання: чи можна їсти паростки фава?
A: Так, і вони дуже смачні! Якщо ви хочете трохи більше поживних речовин і смаку, ми рекомендуємо зробити додаткові кроки, щоб перетворити цю пророщену розсаду на мікрозелень.
З: Які боби можна використовувати для мікрозелені?
A: Якщо ви можете споживати зріле листя рослини, ви можете використовувати практично будь-який вид квасолі. Рослини фави та маш є одними з найвідоміших для вирощування мікрозелені.
Питання: чи можна їсти зелень фава?
A: Абсолютно! Шеф-кухарі люблять використовувати цю мікрозелень у салатах з листя салату, де вони добре виглядатимуть серед помідорів і густої заправки.
Питання: чи можуть фава бути отруйними?
Відповідь: Зазвичай це не так, але вони можуть викликати проблеми у людей зі специфічним генетичним розладом, який називається фавізмом. Якщо людина з фавізмом з’їсть будь-яку частину бобів, у них може розвинутися анемія.
З: Чи можна їсти боби, які проросли?
A: Так! Боби — це просто інша назва бобів фава, які дуже смачні та наповнені поживними речовинами, коли проросли.
З: Яка частина бобів їстівна?
A: Все це! Ви можете пожувати паростки, сім’ядолі як мікрозелень, пухкі стручки насіння і навіть висушені насіння.