Гірчиця — один із тих безвідмовних овочів, які кожен може вирощувати та отримувати чудові врожаї. Я завжди вирощую набагато більше, ніж мені потрібно, тому цього року я вирішив дати деяким рослинам дозріти для вирощування насіння гірчиці. Так, ви правильно прочитали! Гірчиця дає насіння гірчиці, а також іншу зелень для вашого наступного обсмажування!
Гірчиця – неймовірно універсальна культура. Гірчицю, вирощену для отримання насіння, зазвичай дають відростати, але до того, як вона з’явиться, її можна вирощувати як зелень гірчиці, оскільки вся рослина їстівна. Також можна вирощувати як мікрозелень гірчицю. У прохолодну погоду зелень — це листя салату з легким гіркуватим смаком, багаті антиоксидантами та вітамінами. Його також можна вирощувати як зелене добриво або покривну культуру, використовувати для придушення росту бур’янів і діє як біофумігант, коли його закопують у ґрунт.
Нарешті, коли рослини гірчиці цвітуть, вони утворюють насіння гірчиці, ключовий інгредієнт гірчичного соусу, що надає йому фірмового тепла та пряного смаку. Насіння також можна використовувати для оживлення картопляних, овочевих і м’ясних страв у вигляді порошкоподібної спеції або злегка подрібнити та додати до натирань, маринадів і каррі. Я особливо з нетерпінням чекаю спробувати рецепти домашнього гірчичного соусу, що включає такі інгредієнти, як пиво, портвейн, мед, трави та стаут!
Хороші продукти на Amazon для вирощування насіння гірчиці:
- Безпечне фірмове мило від комах
- Neem Bliss 100% олія німу холодного віджиму
- Сірчаний фунгіцид бонід
- Рідкий мідний фунгіцид Southern Ag
Короткий посібник з догляду
Загальні назви | гірчиця |
Наукова назва | Brassica (B juncea, B nigra і Б альба) |
Дні до збору врожаю | 85-95 днів |
світло | Повне сонце до півтіні |
вода | Регулярний послідовний полив |
грунт | Родючий, добре дренований ґрунт |
Добриво | Азот навесні, збалансоване загальне добриво перед цвітінням |
Шкідники | Попелиця, блощиця |
Хвороби | Борошниста роса, пероноспороз |
Усе про гірчицю
Гірчиця — загальна назва широкої групи однорічних рослин родини капустяних, капустяні, вирощують заради листя та насіння. Є кілька видів гірчиці, які дають різний колір і смак насіння, наприклад Brassica juncea, Brassica nigra, і Капуста біла (Brassica alba).. Гірчиця – це культура для прохолодної погоди, яка, як вважають, походить від дикої редьки та ріпи, що походить із Західної Азії та Європи.
Зовнішній вигляд листя і квітів залежить від виду або сорту. Лист гірчиці може мати глибоку лопать, оборки або овальну форму. Він може бути від темно- до світло-зеленого, червоного або фіолетового кольору, що робить їх привабливим доповненням до будь-якої салатниці. Рослини гірчиці, як правило, мають жовті квіти, але іноді можуть бути кремово-білими. Квіти утворюються на високих колосах довжиною від 12 до 36 дюймів (30-90 см). Довгі тонкі зелені насіннєві коробочки (приблизно 2,5 см завдовжки) розвиваються після цвітіння, повільно стаючи світло-коричневими, коли дозрівають і дозрівають. Стручки лопаються, коли насіння буде готове, щоб утворити трохи інвазивну рослину, якщо не доглядати за нею.
Гірчиця має інтенсивний цикл росту. Насіння проростає протягом 5-10 днів і швидко росте, утворюючи розетку прикореневих листків. У міру дорослішання рослин багаторозгалужений квітковий колос виростає з основи, утворюючи стручки, коли квіти закінчуються. Час від посіву насіння до збору врожаю становить приблизно 90 днів.
Усі частини гірчиці їстівні. Листя і квіти використовуються в салатах і смажених стравах, а корінь можна використовувати як коренеплід, смажений, варений або нарізаний. Насіння можна використовувати для ароматизації заквасок, маринадів, м’ясних, овочевих і рибних страв, а також для приготування культових гірчичних соусів.
Гірчицю також вирощують як зелене добриво, вкопане в ґрунт навесні, додаючи органічні речовини, покращуючи структуру ґрунту та утримуючи вологу. Як покривна культура гірчиця пригнічує розвиток бур'янів і захищає голий ґрунт від стихії. Як член сімейства капустяних, гірчиця повинна слідувати циклу обертання інших капустних, таких як цвітна капуста, брокколі та капуста.
Види насіння гірчиці
Гірчиця є другою за популярністю спецією в Сполучених Штатах після горошин перцю, і існує понад 40 різновидів гірчиці, які варто спробувати. Ось кілька основних видів насіння гірчиці.
Капуста біла (Brassica alba).: Насіння жовтої/білої гірчиці. Це гірчиця, яка в основному використовується для помірно гострих гірчиць. Має найм’якший смак і найбільше насіння. Це те, що використовується для виготовлення традиційного гірчичного стилю «Бол Парк» із жовтої гірчиці, оскільки як жовті насіння, так і білі насіння можна комбінувати, щоб отримати цей блискучий колір.
Brassica juncea: Насіння коричневої гірчиці мають темнішу насіннєву оболонку і використовуються для приготування діжонської гірчиці. Його також змішують із насінням жовтої гірчиці, щоб створити англійську гірчицю або пряну коричневу гірчицю. Інші поширені назви цих коричневих насіння включають китайську гірчицю або індійську гірчицю. B. juncea використовується окремо для виробництва китайської гострої гірчиці, але її також називають справжньою діжонською гірчицею, оскільки її яскравий смак пом’якшується при змішуванні з вином. Червона гігантська гірчиця — це сорт Brassica juncea, який дає фіолетове листя, ідеальне як азіатська зелень у кулінарії. Ще один популярний сорт – Південний гігант.
Brassica nigra: Насіння чорної гірчиці менші за інші види. Чорне насіння має найсильніший смак з усіх видів насіння гірчиці. Іноді насіння чорної гірчиці змішують із жовтою гірчицею замість коричневої, щоб отримати пряну гірчицю.
Посадка гірчиці
Посійте насіння гірчиці в приміщенні ранньою весною, за 4–6 тижнів до середньої дати останніх заморозків, на глибину ½ дюйма (1 см) у лотки для клітин, наповнені вихідною сумішшю для насіння. За бажанням виберіть органічний сорт насіння гірчиці, якщо ви хочете виростити органічну рослину гірчиці. Насіння має прорости протягом 5-10 днів. Обережно загартовуйте пересаджені рослини та розсаду гірчиці щонайменше на тиждень і висаджуйте на вулицю після останніх заморозків. Це створює толерантність до зовнішніх умов, зменшуючи ризик стресу, який змушує рослини сіяти насіння. Коли рослини йдуть на насіння, вони дають менше врожаю з більш м’яким смаком.
Рослинам, вирощуваним на насіння, потрібно більше місця, ніж вирощуванню гірчиці. Розмістіть рослини на відстані 10 дюймів одна від одної (24 см) і 12 дюймів між рядами. Посійте насіння безпосередньо після останніх заморозків у підготовлені грядки та проріджуйте розсаду на відстані 10 дюймів (24 см). Більший простір означає меншу конкуренцію за воду та поживні речовини, необхідні для виробництва насіння.
Виберіть яскраве сонячне місце для вирощування гірчиці з родючим, добре дренованим ґрунтом. У теплих районах дайте трохи тіні від полуденного сонця. Гірчиця добре росте у великому важкому контейнері з певною опорою, коли вона виросте досить високою. Перевага вирощування в контейнерах полягає в тому, що насіння можна починати вирощувати в приміщенні та переміщувати на вулицю після останніх заморозків, щоб продовжувати рости при низьких температурах, уникаючи збільшення тепла в теплиці. Спробуйте пакети для вирощування Root Pouch або Air Pots, які є в нашому магазині, або спробуйте обидва!
Догляд
Виростити насіння гірчиці нескладно. Однак є кілька порад щодо догляду, яких слід дотримуватися, щоб отримати максимальну віддачу від урожаю.
Сонце і температура
Гірчиця любить рости на сонці до півтіні. У більш жаркому кліматі вам може знадобитися використовувати тіньові кришки, щоб зберегти рослини в прохолоді та запобігти випаданню. 6 годин сонячного світла на день достатньо для вирощування гірчиці в зонах 2-11 USDA.
Для рослини в прохолодну пору року ідеальний температурний діапазон для вирощування становить 50–75ºF (10–23ºC), хоча рослини можуть демонструвати ознаки в’янення або схильність до вирощування гірчиці на вищому рівні цієї шкали. Гірчиця може переносити легкий мороз, але буде вбита при тривалому морозі.
Вода і вологість
Гірчиця не стійка до посухи, тому регулярний послідовний полив зменшить стрес рослини та ризик випадання. Вимоги до поливу залежать від типу ґрунту та місцевих температур. Як правило, прагніть поливати, коли верхні кілька сантиметрів ґрунту сухі. Періоди посухи або сильної спеки можуть вплинути на смак як листя, так і насіння. Рослини, вирощені в контейнерах, також потребуватимуть регулярного поливу, щоб підтримувати рослини в оптимальному стані. Використовуйте шланги для замочування, лійку або садові шланги вранці чи ввечері, якщо рослини мають ознаки в’янення в теплу погоду.
грунт
Вирощують гірчицю на родючому, суглинистому, добре дренованому ґрунті. Рослини переносять погану якість грунту, але можуть потребувати додаткової підгодівлі. Органічна мульча ідеально підходить для підвищення родючості ґрунту та допоможе підтримувати вологість і температуру ґрунту. РН грунту від слабокислого до слаболужного є достатнім для посадки гірчиці.
Внесення добрив
Рослини, вирощені у зміненому ґрунті, не потребуватимуть добрив до появи перших квітконосів. У цей момент підгодуйте рослини добре збалансованими добривами, щоб збільшити виробництво квітів і насіння. На бідніших ґрунтах підгодуйте рослини рідким добривом, багатим на азот, навесні, щоб стимулювати ріст листя, а потім внесіть збалансоване добриво, коли рослини приживуться.
Збирання та зберігання
Ключ до збирання великої кількості якісної гірчиці полягає в тому, щоб точно знати, коли збирати врожай і як висушити насіння, готове до зберігання.
збирання врожаю
Ви можете регулярно збирати листя для споживання в свіжому вигляді протягом раннього періоду життя рослини, але коли погода починає ставати занадто теплою, рослина кинеться й починає рости насіння гірчиці. У цей момент листя часто стає гірким і менш приємним, тому не забудьте регулярно відвідувати свій город за молодою зеленню в потрібний сезон.
Збирають насіння до того, як вони повністю дозріють. Залиште це надто пізно, і стручки лопнуть, а насіння буде втрачено (або, принаймні, самостійне у вашому саду, щоб створити добровільні рослини наступного року!). Насіннєві коробочки дозрівають від зелених до світло-коричневих, тому уважно стежте та вибирайте правильний час для свого врожаю. Іншим свідченням того, що рослини майже готові до збирання, є жовті листя біля основи рослини.
Щоб зібрати врожай, просто зріжте стебла і зв’яжіть їх у пучки. Повісьте догори дном, щоб вони висохли в прохолодному та добре провітрюваному місці, обов’язково зав’язавши головки насіння паперовим пакетом, щоб утримувати насіння під час дозрівання та падіння. Крім того, стебла можна покласти плазом на дрібну сітку або лист, щоб насіннєві коробочки висохли.
Коли стручки повністю висохнуть, настав час витрусити насіння. Стручки повинні бути хрусткими, коли їх катати в руках, легко вивільняючи насіння. Помістіть пучки в мішок або над великою ванною і витріть насіння зі стручків. Насіння може містити невеликі шматочки полови від стручка, які все ще прикріплені. Щоб усунути це, повільно пересипте насіння з однієї миски в іншу перед вентилятором, і маленькі шматочки відвіються, залишивши чисте, сухе свіже насіння. Можливо, вам доведеться повторити цей процес кілька разів.
Зберігання
Свіжий лист гірчиці слід використовувати швидко, щоб отримати найкращий смак, але його можна зберігати в пакеті в ящику холодильника протягом дня або двох.
Повільне сушіння насіння при прохолодній температурі найкраще зберігає гірчичний смак. Якщо можливо, висушіть насіння гірчиці на повітрі в прохолодному, темному, але добре провітрюваному місці. Дегідратор, налаштований на цикл лише повітря без нагрівання, є ще одним чудовим варіантом.
Зберігайте висушені цілі насіння гірчиці в герметичному контейнері до 18 місяців. Мелене насіння гірчиці втрачає свій смак швидше, ніж ціле насіння, тому відкладіть подрібнення до моменту, коли його потрібно використовувати.
Вирішення проблем
Під час вирощування гірчиці є кілька проблем із зростанням, шкідників і хвороб, на які слід звернути увагу, але нічого такого, з чим було б нелегко впоратися.
Зростаючі проблеми
Основною проблемою при вирощуванні насіння гірчиці є стрес рослин. Стрес змушує рослини сіяти насіння, знижуючи кількість і якість врожаю. Види стресу включають високі температуриан несподіване похолодання заклинання, непостійний поливабо відсутність поживні речовини. Щоб уникнути висмикування, намагайтеся вирощувати рослини в правильну пору року відповідно до місця проживання та завжди тримайте ґрунт трохи вологим, але не мокрим. Поповніть бідні ґрунти багатими органічними речовинами перед посадкою або додайте відповідне добриво.
Рослини гірчиці, вирощені на насіння, можуть вирости до 3 футів (90 см), що робить їх сприйнятливими до пошкодження вітром. Поставте кілки або інші опори для рослин, як тільки головки квітів стануть високими та важкими.
Шкідники
Молоде листя гірчиці часто уражається попелиці (Афідоідея), маленькі та липкі, жовті, зелені, чорні, червоні або білі шкідники, які харчуються соком нової порослі. Супутні посадки з чорнобривцями або календулою допоможуть відлякати попелицю та заохотять корисних комах у сад харчуватися нею. Крім того, обприскайте органічним інсектицидним милом або олією німу. Роздавлювання попелиці пальцями або швидкий струмінь води також може допомогти зменшити чисельність.
Листя гірчиці можуть бути уражені блощиці які роблять крихітні дірки в листках, що робить їх непривабливими та впливають на здоров’я та життєздатність усієї рослини. Найкращий спосіб захисту — використовувати плаваючі кришки рядів, щоб запобігти потраплянню жуків на листя. Гірчиця також повинна дотримуватися циклу сівозміни інших культур родини капустових. Розпилення олії німу також може допомогти.
Хвороби
Листя гірчиці сприйнятливі до борошниста роса якщо рослини ростуть занадто близько один до одного або затінені. Він росте у вигляді густого пилу на листках, пригнічуючи фотосинтез і перешкоджаючи росту. пероноспороз це ще одне захворювання, яке вражає гірчицю, що викликає білі плями на верхній і нижній стороні листя. Обидві хвороби серйозно впливають на здоров'я рослин і можуть призвести до повторного зараження в наступні роки. Щоб уникнути цих хвороб, дотримуйтеся належної гігієни в саду, якнайшвидше видаляйте заражене листя та змінюйте посіви щороку. Забезпечте достатню кількість сонячного світла та хорошу циркуляцію повітря та обробіть уражені рослини органічними фунгіцидами, такими як сірка або бікарбонат калію.
Питання що часто задаються
З: Чи можу я виростити власне насіння гірчиці?
A: Абсолютно! Рослини гірчиці легко вирощувати, і їх можна вирощувати заради їстівних листя, насіння, коренів і квітів.
З: Скільки часу потрібно, щоб виростити гірчицю з насіння?
A: Залежно від сорту насіння гірчиці, яке ви посієте, насіння можна зібрати через 85-95 днів.
З: Чи можна виростити гірчицю з насіння гірчиці?
A: Так! Збережіть насіння гірчиці, щоб виростити гірчичну пряну зелень наступного вегетаційного сезону.