Запашне дерево саме по собі є прекрасним деревом і дає сушені ягоди, які роблять усіма улюблений осінній смак: запашний перець. Дерево є єдиною пряною культурою, яка вирощується виключно в західній півкулі, і якщо у вас є відповідні умови, ви можете вирощувати його і вдома!
Запашний перець походить із Центральної Америки, Південної Америки та Карибського басейну. У цих тропічних регіонах виробники вирощують місцеві запашні дерева, які мають виразні смаки. Кожен регіон має особливе кулінарне застосування сушених ягід, і результатом є незабутня ароматна кухня.
Отже, що потрібно запашним деревам, щоб процвітати? І як домашні виробники за межами тропічного ареалу можуть допомогти своїм деревам вирощувати ягоди та збирати їх? Продовжуйте читати, і ми розглянемо всі ці речі та багато іншого… наприклад, звідки походить назва запашний перець.
Хороші продукти на Amazon для вирощування запашного перцю:
- Neem Bliss 100% олія німу холодного віджиму
- Рідкий мідний фунгіцид Southern Ag
Короткий посібник з догляду
Загальні назви | Запашне дерево, ямайський перець, миртовий перець, пімента, піменто, пімента горда, ямайський запашний перець, мексиканський запашний перець, гватемальський запашний перець |
Наукова назва | Перець двояковий |
Дні до збору врожаю | 90-150 днів |
світло | Повне сонце до півтіні |
вода | 1 дюйм на тиждень |
грунт | Пухкий, добре дренований |
Добриво | Збалансований порошок з високим вмістом фосфору кожні 5 тижнів |
Шкідники | Борошнистий червець, білокрилка, попелиця |
Хвороби | Іржа, борошниста роса, бактеріальний корончатий галл |
Усе про запашне дерево
Запашне дерево (Перець двояковий) зазвичай згадується як ямайський перець, миртовий перець, пімента, піменто, пімента горда, ямайський запашний перець, мексиканський запашний перець і гватемальський запашний перець. Вперше його почали вирощувати майя та ацтеки в Центральній Америці, приблизно в 2600 році до нашої ери та 1250 році нашої ери відповідно. Назва запашний перець виникла тому, що смак сушених ягід схожий на гвоздику, корицю та мускатний горіх. У світі існує лише один вид запашного перцю.
Перець двояковий це тропічний декоративний вічнозелений кущ родини миртових, який досягає 59 футів у висоту. Кора дерева біло-сіра і лущиться листами, як у берези. Коренева система глибока і широка. Листя запашного перцю темно-зелені, довгасті, шкірясті, з високим ароматичним вмістом. У середині літа на деревах ростуть маленькі білі квіти на пірамідальних стеблах, які дають зелені ягоди розміром з горошину.
Дерева запашного перцю бувають чоловічими або жіночими, тому виробники повинні заохочувати перехресне запилення для отримання ягід. Ці згруповані ягоди видаляють, коли вони ще зелені, щоб отримати доступ до чудового аромату запашного перцю. Потім їх сушать на сонці на бетоні, поки вони не стануть темно-червоними, і подрібнюють у запашний перець. Для формування ягід після запилення дерев потрібно приблизно від 3 до 5 місяців.
Запашні дерева є рідними для Центральної Америки та Вест-Індії, зокрема Ямайки, Мексики, Белізу, Гватемали, Гондурасу, Бразилії та Підвітряного острова. Запашний перець історично використовувався для консервування м’яса в Карибському басейні, зокрема на Ямайці. Його культивують як ключовий інгредієнт для приготування приправ для м’яса, барбекю, каррі та рагу. Спеція також популярна в німецькій та британській кулінарії. Його поєднують із мускатним горіхом, щоб зробити пряність для гарбузового пирога в США.
Листя запашного дерева використовуються з копченостями для надання більш деревного, менш насиченого смаку та аромату. Листя втрачають смак протягом декількох днів. Тому їх потрібно відразу збирати і використовувати. Приготування їжі з запашним перцем і комбінацією інших сухих спецій може наповнити вашу кухню гострим ароматом, який ви часто шукатимете.
Посадка
Щоб стимулювати перехресне запилення, придбайте в розпліднику два саджанці перцю запашного – один чоловічий, інший жіночий. У тропічних районах на початку осені після першого дощу знайдіть у своєму саду місце з пухким, добре дренованим ґрунтом. Переконайтесь, що територія має повне сонячне світло протягом принаймні 40% дня, але затінюйте дерева пізно вдень. Розташуйте їх на відстані принаймні 30 футів один від одного або вирощуйте запашний перець у контейнерах, як-от майстерно розроблені Air Pots, які ми продаємо в нашому магазині. Вирощуйте запашний перець у глиняній ємності, щоб коренева система була здоровою. Посадіть нові дерева від холоду та вітру.
Якщо ви живете в тропічному регіоні, вирощуйте дерева в землі. Викопайте яму в 2 рази ширшу за кореневу кульку кожного дерева і трохи глибше ніж горщик для розплідника. Вийміть їх з дитячого горщика і помістіть кореневу систему в яму. Потім додайте воду, злегка заповнюючи отвір. Нарешті, додайте добре зволожений ґрунт і насипте його навколо основи дерев. Розкладіть мульчу як основу вашої рослини піменти.
Якщо у вас є джерело ягід запашного перцю, видаліть з ягоди лушпиння та вийміть насіння. Замочіть їх у воді на 24 години і висадіть у добре зволожений ґрунт. Вони проростуть протягом 6 тижнів. Удобрюйте кожне з дерев і посадіть їх у великі контейнери, коли вони досягнуть зрілості, або посадіть їх у землю. Для посадки молодих дерев у контейнери дотримуйтеся тих самих кроків, що й для посадки їх у землю.
Догляд
Після того як кожне дерево буде посаджено, ви на шляху до використання рослин запашного перцю для різноманітних кулінарних цілей. Давайте обговоримо основні методи догляду за цією рослиною сімейства миртових, щоб ви могли насолоджуватися нею у своєму саду та на кухні.
Сонце і температура
Запашному перцю потрібне повне сонячне освітлення до півтіні, принаймні 6 годин ранкового світла на день. Сформовані дерева чудово підійдуть у тінистих місцях, але молоді дерева потребують денного сонця. Яскраве післяобідне світло може обпалити листя, тому не забудьте затінити дерево вдень. Запашний перець витривалий у зонах 10 і 11, де температурний діапазон часто не опускається нижче 40 градусів за Фаренгейтом. Вкорінені дерева витримають різкі заморозки до 26 градусів. У районах за межами діапазону його витривалості вирощуйте дерева в контейнерах і приносьте їх або поміщайте в теплицю з кліматичним контролем, коли температура стабільно нижче 40 градусів. Занадто сильний вплив холоду шкодить дереву і, зрештою, вбиває його.
Вода і вологість
Батьківщиною духмяного перцю є місцевості з природною добре зволоженою землею. Підтримуйте середовище для вирощування вологим, але не заболоченим. Щодня поливайте молоді дерева за допомогою крапельного зрошення або шлангів. Дереву в контейнері, швидше за все, знадобиться більше води, ніж тому, що росте в землі. Перш ніж додавати більше води, переконайтеся, що верхні два дюйми середовища для вирощування вологі. Якщо у вас немає доступу до шлангів для крапельного зрошення або замочування, підійде слабкий повільний потік із шланга або лійки. Коли йде дощ, немає потреби поливати кожне дерево у вашому саду.
грунт
Запашний перець віддає перевагу добре дренованим середнім середовищам майже будь-якого типу. У рідному ареалі рослини ростуть на різних типах землі. Якщо ви живете десь із ущільненим ґрунтом, виправте його, перш ніж садити дерево, додавши середні садові середовища та сільськогосподарський пісок. Використовуйте той самий стандарт для контейнерів у саду. Оптимальний pH для вирощування запашного перцю становить від 6,1 до 7,8.
Внесення добрив
Коли ви садите кожне дерево, додайте в яму повільне добриво для тропічних рослин у вигляді порошку та полийте його. Додайте більше добрива для тропічних рослин навколо основи рослини кожні 3–5 тижнів. Якщо у вас немає доступу до тропічної рослинної їжі, рослинна їжа є задовільною. Ідея NPK для рослин запашного перцю становить 20-180-50 у перший рік. Потім перейдіть на 300-250-750 через 15 років. Зауважте, що ці співвідношення NPK базуються на стандартах садівництва для вирощування запашного перцю. Не менш корисна їжа з тропічних рослин.
Обрізка
Навесні та влітку, після 3 років росту, обріжте дерева запашного перцю, щоб зберегти форму або зберегти його маленькими, якщо ви вирощуєте в приміщенні. Дерево можна обрізати від основи, щоб надати йому більш густий вигляд. Видаліть будь-які низько розташовані гілки, щоб надати кроні більш конічний вигляд. Видаліть пошкоджені гілки або схрещені одна з одною, щоб запашний перець мав місце для росту. Запашний перець не втрачає листя взимку, а плоди опадають з дерева природним шляхом. Щоб запобігти сходам ягід, збирайте їх якомога швидше.
Розмноження
У попередньому розділі ми коротко обговорили, як посадити ягоди запашного перцю для отримання нових рослин. Ви також можете вирощувати нові рослини з живців і за допомогою повітряних відводків. Використовуйте секатор, щоб видалити приблизно 6 дюймів від приросту поточного року, і видаліть нижні 3 набори листя, дозволяючи верхнім двом-трьом залишитися. Змочіть їх у порошку для вкорінення та помістіть у стартове середовище в горщики для старту. Через 2 місяці вони дадуть новий ріст і їх можна пересаджувати.
Щоб провітрити запашний перець, навесні частково розріжте гілку з новим зростанням і загорніть її у вологий мох. Коли з моху вилізуть нові корені, обріжте живець під корінь і пересадіть живець у своєму саду.
Збирання та зберігання
Коли ви доглядаєте за рослинами запашного перцю та допомагаєте їм плодоносити, настав час збирати врожай. Потім ви можете використовувати насіння перцю з іншими спеціями, такими як гвоздика, мускатний горіх, кориця, порошок чилі та каррі. Ви навіть можете використовувати листя в поєднанні з фруктами.
збирання врожаю
Збирайте плоди, коли вони досить великі, але коли вони незрілі й ще зелені, як ялівець. Шукайте зелені фрукти розміром від ⅛ до ¼ дюйма. Зберіть вручну незрілі плоди (як ягоди ялівцю) і помістіть їх у кошик або пакет. Покладіть незрілі ягоди на суху поверхню на сонці, щоб вони висохли. Коли вони стануть темно-червоними, їх можна зберігати з іншими спеціями. Відокремте кілька ягід, щоб використовувати їх як насіння, щоб проростити нові саджанці духмяного перцю. Протріть їх об сито, щоб звільнити насіння всередині. Листя потрібно збирати і використовувати негайно. Їх можна знімати з дерева, як тільки вони досягнуть потрібного розміру. На деяких рослинах плоди з’являються через 3 роки, а на інших — на 5-6 рік.
Зберігання
Зберігайте сушені ягоди цілими в герметичній тарі 3-4 роки. Мелений запашний перець використовується для консервування м’яса або поєднується з гвоздикою, корицею, мускатним горіхом та іншими смачними спеціями. Але мелений запашний перець швидко втрачає силу. Подрібнюйте їх лише безпосередньо перед приготуванням. Листя перцю не зберігаються і їх слід використовувати в кулінарії в поєднанні з іншими спеціями, наприклад гвоздикою. Так само, як і гвоздику, зберігайте ягоди гвоздики в темному прохолодному місці.
Вирішення проблем
Pimenta іноді може виявляти ознаки або два труднощі. Практика інтегрованої боротьби зі шкідниками в поєднанні з ретельним спостереженням допоможе зберегти легкість догляду. Таким чином ви зможете використовувати зібрану перцю в кулінарії протягом багатьох років.
Зростаючі проблеми
Якщо ви вирощуєте запашний перець в утрамбована земля, коренева система не матиме достатньо місця для поглинання поживних речовин і скине квіти, перешкоджаючи доступу до висушених на сонці ягід і насіння. Пересадіть молоде дерево в реабілітаційний контейнер, якщо земля занадто ущільнена.
Коли ти недостатньо поливайте піменту, це може викликати стрес у дерева та зробити його більш сприйнятливим до шкідників і хвороб. Це також обмежує вашу здатність готувати їжу із сушених ягід.
Якщо ваш пімент був підданий холоду та має результат гілки та листя з чорними кінчикамице ознака пошкодження холодом. Обріжте пошкоджені холодом частини та перенесіть духмяний перець у зону з контрольованим кліматом.
Вносьте добрива принаймні кожні 5 тижнів, інакше запашний перець покаже симптоми дефіцит поживних речовин.
Шкідники
Хоча запашний перець не має багатьох значних шкідників, борошнистий червець, білокрилкиі попелиці іноді харчуються соком листя і рослинними речовинами. Борошнисті червці виглядають як крихітні ватні кульки. Тіло попелиць має грушоподібну форму, а білокрилки — це крихітні метелики розміром з комарів. Обробіть тлю і білокрилку сильним струменем води зі шланга. Сонечка та мереживокрилки їх теж їдять. Усіх трьох цих шкідників можна лікувати спреєм з маслом німу. Не використовуйте спрей у фазі цвітіння, оскільки це відлякує корисних запилювачів.
Хвороби
Іржа це грибкове захворювання, яке проявляється нижнім листям запашного перцю. Першою ознакою захворювання є білі плями. Вони набувають зеленого відтінку, а потім чорніють листя, викликаючи дефоліацію. Запобігайте появі іржі, забезпечивши належний дренаж, і покладіть мульчу навколо основи пімента. Лікування вже зараженого листя не існує, тому видаліть будь-яке листя з ознаками іржі. Обприскайте решту дерева фунгіцидом на основі міді, щоб запобігти подальшому поширенню.
Борошниста роса це грибкове захворювання, яке накопичується на листках рослин у прохолодну вологу погоду. Видаляйте уражені листя в міру їх появи. Якщо листя опадає, це означає, що хвороба значно прогресувала. Запобігайте борошнистій росі за допомогою мідного фунгіциду або олії німу.
бактеріальний вінець жовчний викликає утворення великих утворень біля основи піменту та на коренях. Жовч на стовбурі є першою ознакою. Прогресування хвороби може призвести до в’янення і повної загибелі. Немає ефективного лікування коронарної жовчі, тому профілактика є ключем до успіху. Багато видів укорінених дерев можуть жити з коронковою жовчю досить довго, але вам потрібно буде знищити будь-який заражений матеріал цією бактеріальною хворобою. Не компостуйте ці матеріали.
Питання що часто задаються
З: Чи їстівні листя духмяного перцю?
A: Вони є! Збирайте врожай і використовуйте його в міру необхідності.
З: Чи можна їсти ягоди запашного перцю?
A: Так, але спочатку висушіть і подрібніть їх.